Loading... (0%)

Moodulmaju tootev ettevõte Greencube laienes Lihulasse

10 October 2016

Täna, 10. oktoobril toimus Lihulas Mehtransi ruumides pidulik vastuvõtt. Nimelt laiendas algupäraselt Hanilas tegutsev ettevõte OÜ Greencube oma tootmist ka meie valda.

Tänavu juulis avaldasime väikese nupu Lihulas avatud tööriistarendist, kust tähelepanelik lugeja võis märgata, et peagi on teenust pakkuval ettevõtel soov laieneda majade ehitamisega ka Lihulasse.

2014. aastast Kõmsil K.Met`i territooriumil väikemajade ehitusega alustanud ettevõttel on toimetamisi tõusujoones: kuna tellimusi tuleb mitte ainult Eestist, vaid ka välismaalt, on Hanila vallas asuv tšehh jäänud väikeseks ning ette tuli võtta laienemine.

Kohalik investor

Oma avakõnes rääkis ettevõte omanik ja juhatuse liige Henri Bekmann, et tänase seisuga on Lihulas tööl kolm inimest, kuid tulevikus võib see arv kerkida 15ni. Tööd saavad tema sõnul nii mehed kui ka naised: viimaste puhul tulevad kõne alla nii sise-, värvimis-, kui ka koristustööd.

Henri Bekmann

Henri märkis, et idee ehitada moodulmaju tuli tal soovist eeskätt luua maale töökoht nii endale kui kümnetele kohalikele, kes muidu oleksid antud ameti iseloomu silmas pidades palju kodust eemal viibinud. Nii tekkiski ettevõte, mis pakub klientidele mugavusteenust, kus hooned, mis valmistatakse tootmistehases, paigaldatakse kliendi koduhoovil loetud tundidega.

“Huvi meie majade vastu on tundnud inimesed nii Soomest, Rootsist, Norrast, Poolast, Saksamaalt kui ka Hollandist,” rääkis Henri. Kui uurisin, kas ta on mõelnud ehk avada tehaseid ka välismaal, vastab Henri lihtsalt, kuid loogiliselt: “Ei tasu ära. Oluliselt odavam on toota Eestis ning seejärel transportida välismaale, kui hakata uues kohas otsima uusi töölisi, ruume jne.”

Avamisel osalenud Läänemaa Arenduskeskuse juhataja Andres Huul märkis, et tihtilugu arvatakse, et olulised on vaid välisinvestorid ning nende kaasamine. Paraku on see aga palju kallim ning aeganõudvam protsess, mis tihtilugu võibki venima jääda. Henri kui kohaliku investori näide, on selles mõttes igati silmapaistev: oma kogukonna ettevõtlik inimene pakub tööd siinsele rahvale. “Need, kes on pidanud tööl käima teises linnas või Eestist väljas, osakavad hinnata seda, kui saad teha tööd oma kodu lähedal: nii jääb rohkem aega perekonna kui ka muude toimetuste jaoks,” rääkis Andres.

Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos märkis samuti, et töökohtade loomine on väga tänuväärt ettevõtmine ning soovis omalt poolt ettevõttele vaid arengut ning õitsemist.

Henri Bekmann mainis laienemisest rääkides veel seda, et kuigi hetkel on neil üürile võetud vaid üks suur ruum, saab peagi selgeks, kas on tarvidus võtta kasutusele ka kõrvalolevad ruumid. Nimelt on ettevõttele tulnud tellimus naabervallast, kus klient soovis saada moodulmaja suuruses üle 170 ruutmeetri. Kui see projekt käima läheb, on ilmselge, et rendile peab võtma ka naaberruumid.

Võtmed kätte lahendused

Greencube OÜ tegeleb aastaringseks kasutamiseks mõeldud väikemajade ehitusega. Kui alguses pakuti ainult modernseid pisikesi kandilisi hooneid, siis täna on sortiment laienenud kolmekümne erineva hooneni, kus leiab isegi rookatusega majamudeleid, mille ruutmeetrite hulk varieerub vahemikus 9,6-150.

Koostöös Läänemaalt pärit arhitekt Anu Vaarpuuga on tehtud ka eritellimustöid, mida Bekmann võrdleb rätsepatööga. Hooneid ehitatakse Skandinaavia ehitusstandardite järgi – puitkarkassi ehitusel kasutatakse ainult tugevussorditud puitu, et tagada hoone parim kvaliteet ka aastakümnete pärast. Soojustamisel kasutatakse kvaliteetset kivivilla, mille soojusjuhtimine on väga madal ning seetõttu on soojapidavuse mõõtmisarvutused ülihead.

Hoonete turvalisus on samuti ülioluline: et klaasi purunemisel oleks turvalisus tagatud, kasutatakse maast laeni akende puhul ainult karastatud aknalahendusi. Kuna ettevõte on oma olemuselt paindlik, on küttelahenduste puhul kasutatud nii elektriradiaatoreid, põrandakütet, õhksoojuspumpa, päikesepaneele kui ka kaminat – vastavalt kliendi soovidele ja võimalustele.

Küsimusele, kas majade paigaldamisel peab tulevane omanik varakult ehitama ka vundamendi, vastas Henri, et nemad ei eelda oma klientidelt ehitusalaseid teadmisi. “Ilmselt on see suurim erinevus meie ja konkurentide vahel. Kui klient tuleb sooviga ehitada maja, konsulteerime teda nii vundamendi ehitamisel, kui ka muudel teemadel ning anname ka vajalikud kontaktid,” rääkis ta.

Kusjuures huvitav on see, et majade tootmisest järgi jäävat materjali üritatakse suuremas jaoks taaskasutada: nii on tootevalikus lastele mõeldud õuemaju kui ka näiteks koerakuute. “Hiljuti uuris üks klient meie tööriistalaenutusest akutrelli saadavust ning jutu käigus tuli välja, et inimene soovib omale lehtlat. Mõeldud-tehtud, nüüd on meie tehtud tööde hulgas ka selline huvitav projekt,” rääkis Henri.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Fotod: Kristina Kukk

Tootepildid: GreenCube koduleht

Admin - post author

No other information about this author.