Loading... (0%)

Galerii: Lihula kohvikutepäev tõi kohale tuhandeid külalisi ja ka välisturiste

02 August 2017

Laupäeval oli Lihula vald üks populaarne sihtkoht: põhjuseks teist aastat toimunud Lihula valla kohvikutepäev. Tänavu oli see suurem kui mullu, sest oma uksed avas ühtekokku 20 kohvikut: 13 linnas ja 7 külades.

Seekordne kohvikute menüü ja kultuuriprogramm ei jätnud kedagi külmaks: rändkino, mitmed erinevad näitused ja põnevad kontserdid, fotosessioonid, kalapüügi võistlus, tehase ekskursioonid, pritsuautodega sõit ning töötoad. Loomulikult pakuti igas kohvikus ka mõnusat sööki-jooki ning suupisteid. Näljasena ei lahkunud Lihula vallast ükski külaline, sest kohvikute menüüd olid niivõrd mitmekesised, et igaüks leidis midagi meelepärast.

Aru ja Tooma talu kohvikus pakuti nii soolast kui magusat: suitsukala- või soolaseenesalat koduleivaviilul, juurde värske soolakurk, seene- või liha-seenepirukas tomati-basiilikusalatiga, Napoleoni kook, toorjuustukook, kohupiimakook šokolaadi-kirsi kastmega, Pavlovad, sefiiritorud ja hulgaliselt muud head-paremat. “Kõik toidud said külalistelt palju kiidusõnu,” kinnitasid Margit Sibul ja Marju Pajumets. “Et rahvale ka natukene silmailu pakkuda panime Tooma ja Aru talu kallisvarast välja väikese rahvariiete ja tekkide näituse, mille pühendasime oma vanaemadele ja Lihula kandi ning Muhu juurtele.”

Heinakohvikus said huvilised käia ujumas, teha paadiga lõbusõitu, kiikuda külakiigel, vaadata pildinäitust eelmise 7 aasta valminud heinaskulptuuridest ning proovida viimaseid ka ise meisterdada.

Tapamaja Galeriis toimus koguni tantsuõhtu. “See kujunes küll rohkem selliseks, et ise tantsisin ja teised plaksutasid,” naljatles Piia Saak,“tegelikult viimase loo ajaks jäi plaksutajaid vähemaks ja tantsijaid sai ikka päris mitu.”

Külalisi Ameerikast Austraaliani

Teist aastat toimunud Lihula valla kohvikutepäev tõi kohale meeletu rahvamassi – hinnanguliselt külastas meie valda ühtekokku 5 000 inimest. Kohvikutes käis keskmiselt paarsada inimest ning populaarsemates kõvasti üle 600 külastaja! Büttneri hoovikohviku külalisteraamatus oli kirjas 591 nime. Inimesed tulid kohale üle kogu Eesti: Tõrva, Alatskivi, Rakvere, Kallaste, Pärnu, Haapsalu, Muhu ja Kärdla on vaid väikene osa neist asulatest, mis kirja said.
Külastajaid tuli ka välismaalt: India, Soome, Chicago (USA), Lõuna-Aafrika ja Moskva olid vast põnevaimad leiud. Kohviku perenaise Marje Hinsbergi sõnul võis neid külastada ühtekokku ligi 700 inimest, sest paljud end kirja ei pannud.

“Ei saa märkimata jätta, et kliente me ei lugenud, sest neid jagus ohtralt; küll aga külastasid meid sugulased Austraaliast,” tõdes uhkusega Eve Pärnpuu Pärna kohvikust.

Päev läks igati korda

Ühepäevakohvikute pidajad on senise tagasiside põhjal ettevõtmisega väga rahul. “Loomulikult jäime kohvikutepäevaga rahule: üritus ise oli tore, esinejad olid vinged, rahvast palju, kaup sai viimseni müüdud – mis sa hing veel tahad?!” rääkis Sillerdava Saiakese meeskonna liige Andra Berg-Jürgens.

Greencube majatehases toimunud avatud uste päeval osales kokku pea 500 inimest. Ettevõte juhi Henri Bekmanni poolt valmistatud hiidkrevetid ja ribiliha läks hästi kaubaks. Avatud uste päeva mõju on üdini positiivne: moodulmajade hinnapäringuid tuleb iga päevaga aina juurde. Külaliste rohkuse ja lahkuse tõttu sai täidetud ka üks päeva eesmärkidest: saadud tulust teha annetus Lihula lasteaiale.

“Olgugi, et olid kiired kolm päeva ning viimaks see kõige kiirem päev, siis pean ütlema, et vahva, tore ja äge oli siiski. Meie jäime väga rahule,” muljetas Pärna kohviku meeskonna liige Katre Pärnpuu.

Kiidusõnu tuli ka pereettevõtelt Bali OÜ, kes osales Lihula valla üritustel esmakordselt.

Jäime Lihula valla kohvikutepäevaga väga rahule. Meil oli kaasas 18 elektriratast, mida laenutati kokku 25 korral. Seitse ratast võeti kohe hommikul terveks päevaks.

Oleme rataste rendiga tegelenud juba nii mitu aastat ning vaatamata klientide rohkusele jätkub siiani neid, kelle jaoks meie tegevus pakkub wow-efekti. Saime ka ise hästi palju positiivset tagasisidet.

Meil on hea meel, et suutsime nii paljud rõõmsaks teha.

Päeva peale tegime ka ise ratastega väikse ringi Lihula hoovides ja tõesti: imeilus ilm, imearmas üritus ja imetoredad inimesed.

Aitäh kutsumast!

– Piret Hunt, Bali OÜ

Kohvikutepäev numbrites

 • Pärna kohviku Tuletõrje Ekspress tegi kokku umbes 30 sõiduringi: ühtekokku liikus sellega 130 inimest.
  Söökide peale kulus kokku 20 liitrit vahukoort, 4,5 kg hapukoort, 2,5 kg majoneesi, 16 pätsi Saibi, 1,5 kg Bitteri šokolaadi, 3 kg toorjuustu, 90 muna ja 18 pakki kohupiima.
 • Aru ja Tooma talu kohvikus kulus päeva jooksul ca 35 liitrit külmasid jooke; pirukate kõrvale söödi ära 10 kg tomatisalatit; leiva juurde 6 kg soolakurki; 70 sefiiritoru; 7 suurt plaadiprukat; 8 koduleiba viiludena; kuhjadena kooke, keekse ja muffineid.
 • Olev Mihkelmaa valmistas 199 jäätist, millest ca 20 läks nende suure pere nahka ning 55 jõudis õhtul Tapamaja Galeriisse tantsuõhtu külastajaid rõõmustama, ca 124 leidis omaniku Fotokohvikus.
 • Kohvikus Kirblas vanaema juures küpsetati neljast liitrist taignast 80 pannkooki.
 • Sillerdavas Saiakeses müüdi kokku 200 makrooni, lisaks hulganisti Napoleoni kooki ja palju muud head.
 • Sipa kohviku kalapüügivõistlusel saadi kätte 146 g koger.
 • Tapamaja Galeriis müüdi ära 300 asja ja 2 kana. Asjadeks olid kook, võileib või klaas jooki.
 • Kohvikus Suitsvad rõõpad suitsetati ära 30 kg lõhet ning 5 kg lutsu ja ahvenat.
 • Heinakohviku külastajate lemmikuks kujunes kihisev angervaksajook, mida kulus 20 liitrit.
 • Suitsukala kohvikus söödi ära 15 liitrit suppi.

Järgmisel aastal uuesti?

On tore tõdeda, et vaatamata väsitavale ettevalmistusprotsessile ning kohvikutepäevale, tegeleb suurem osa meeskondadest juba tulevase aasta kohviku planeerimisega.

“Meie kohvikus jagus inimesi hommikust õhtuni välja. Laste ja ka täiskasvanute seas oli ülipopulaarne banwageni ehk roomikutega päästeautoga sõit. Õhtu lõppedes oli kuulda, kuidas mehed omavahel arutasid, mida võiks järgmisel aastal veel ette võtta,” rääkis Pritsumaja kohviku meeskonna liige Kätlin Poopuu.

“Lammas Lippadi oli õhtuks nii väsinud, et läks päikese eest varju ning heitis pikali,” muljetas Suvepesa kohviku meeskonna liige Katrina Ihermann “Aga meie jäime päevaga väga rahule ning tegelikult juba mõtleme, mida uuel aastal teha.”

“Täitsa naljakas oli järgmisel päeval kodus olla, sest mitte midagi polnud teha,” rääkis Piret Veepalu, kes avas külalistele oma imekauni lilleaia väravad. “Eks ma juba mainisin ka oma õele, kes tänavu ei saanud appi tulla, et ärgu ta järgmise aasta juuliks endale plaane tehku.”

Tõeline meeskonnatöö

Teatavasti nõuab iga suurürituse korraldamine mitmete ning isegi mitmekümnete inimeste omavahelist koostööd. Nii on ka kohvikutepäevaga.

Kujutage vaid ette: igas kohvikus küpsetab, peseb nõusid, teenindab, korraldab meelelahutust ja teeb muid vajalikke nähtavaid ja nähtamatuid töid minimaalselt 8-10 inimest, mis teeb juba 160-200 inimest.
Nendele lisanduvad kõik teised, kes väljapoole väga ei paista, kuid on oluliseks taustajõuks: kujundajad, turundajad, reklaamitiim, fotograafid ja paljud teised abilised, keda oli kokku pea 30.

Milline koostegemise jõud!

Õnneks meie tiim on tugev ning jaks ei rauge. Seega, mis muud, kui teeme koos ja teeme hästi ning jätkame traditsiooni!

 

Kristina Kukk
Lihula valla kohvikutepäeva koordinaator

 

Fotod: Kristina Kukk
Droonifotod: Ragner Sildre
Video: Mariann Peksar

 Admin - post author

No other information about this author.