Loading... (0%)

Galerii: Lihula vald tähistas õpetajate päeva ning andis välja Aasta Õpetaja ja Aasta Lasteaiaõpetaja tiitli

06 October 2017

Õpetaja on inimene, kes hoolsa aednikuna paneb iga päev tükikese oma mõistusest ja südamest noortele kaasa

– Toomas Hendrik Ilves,
Eesti Vabariigi president aastatel 2006–2016

Eile, 5. oktoobril tähistati Lihula mõisas õpetajate päeva, mille raames anti välja Aasta Õpetaja ja Aasta Lasteaiaõpetaja tiitlid, mida pälvisid Pilvi Kase ja Karin Aruots. Lisaks nautisid külalised ühes rütmis, üheskoos Reigo Ahvena trummisõud.

Õpetajate päeva tähistamine oli tänavu pisut teistsugune, kui tavaliselt. Nimelt kogunesid kõik külalised peo alguses mõisa ette, kus üheskoos võeti aega, et kuulata, kuidas sel suvel Narma vaibavabriku poolt tehtud kingitus Lihula rahvale, mõisa fassaadi uus kell, meile uut aega kuulutab.

Kui kella gongid lõid kuus korda, olid külalised palutud mõisa saali, kus peagi algas peo ametlik osa. Südamlike sõnavõttudega esinesid Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, kes ühtlasi andis edasi ka Lihula Vallavolikogu esimehe Jaak Kastepõllu soojad tervitused, Lihula Gümnaasiumi õpilasesinduse president Erik Mikkus ja Lihula Gümnaasiumi vilistlane Katrin Lehtpuu.

Ühtlasi anti üle ka Aasta Õpetajate tiitlid, mida oli tänavu kaks.

Aasta Õpetaja Pilvi Kase

Pilvi Kase on taaselustanud tantsimise traditsiooni Lihula Gümnaasiumis ning ergutanud õpilasi osalema ainealases ja klassivälises töös või huvitegevuses, aidanud kaasa õpilaste kujunemisele töökateks ja aktiivseteks igakülgselt arenenud isiksusteks.

Pilvi on suurepärane ja nõudlik juhendaja, kes on pannud tantsima ka gümnaasiumi noored. Lisaks tunnitegevusele käib ta lastega esinemas ja esindamas nii kooli kui valda maakondlikel tantsupidudel. Kõige krooniks on Pilvi viinud kolm Lihula Gümnaasiumi tantsurühma 2017 aasta tantsupeole.

Aasta Lasteaiaõpetaja Karin Aruots

Lihula Lasteaia liikumisõpetaja-füsioterapeut Karin Aruots on lastesõbralik, tunneb oma valdkonda ning paneb lapsed liikuma – kõik lasteaia kasvandikud ootavad kärsitusega, millal saavad saali või õue võimlema, mängima minna. Tegelustes kasutab Karin kõiki lihasgruppe haaravaid huvitavaid harjutusi, liigutusi, mänge ja mitmeid erinevaid võimlemisvahendeid. Tema tunnid on alati väga heal metoodilisel tasemel.

Karin mõistab lapsi, kui neil on mingi probleem – temast õhkub aktiivsust ja rõõmsameelsust, tuge. Õpetajana on ta energiline, abivalmis, püüdlik, alati rõõmsameelne (keegi pole näinud mossis Karinit), särav, andekas, sõbralik, aktiivne, energiline ja kohusetundlik.

Ühes rütmis, üheskoos…

Õpetajate päeva ametliku osa lõpetas Reigo Ahven oma trummisõuga, mis pani kõiki külalisi hingama ja tegutsema ühes rütmis, üheskoos. Oma karismaatilise olekuga Reigo pani naerma ja andis positiivse laengu kõigile saalis viibijatele.

“Oli siiralt hea meel võtta vastu külaliste tänuavaldusi meeleoluka õhtu eest,” ütles Reigo ning lisas, et tema südames on nüüd eriline koht Lihulale ja siinsetele toredatele inimestele.

 

Tekst ja fotod:
Kristina Kukk,
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.