Loading... (0%)

Foto- ja videogalerii: Lihula valla kohvikutepäeva osalejatest valmisid videotutvustused

14 July 2017

Möödunud nädalal said kõik Lihula valla kohvikutepäeva Facebooki lehe jälgijad tutvuda tänavu avatavate kohvikutega, neist kolmeteistkümnest valmisid ka videotutvustused.

Aprillis avaldatud artiklis andsime teada, et tänavu üllatab kohvikutepäev oma külastajaid mitme erineva muudatusega. Neist suurimaks on tõsiasi, et kohviaroomid hakkavad Lihula vallas levima juba alates hommikust ning kestavad õhtuni välja. Kohvikute lahtiolekuaegade erisus tagab selle, et külastajad saavad paremini planeerida oma marsruuti ning soovi korral jõuavad oluliselt rohkematesse kohtadesse.

Kujundus: Paula Marit Leiumaa

Teine muudatus, millest kirjutasime artikli mais, oli seotud sellega, et korraldusmeeskond lõi käed pereettevõtega OÜ Bali, mis tegeleb elektrirataste müügi ja rendiga. Nii saavad 29. juulil kõik kohvikutepäeva külastajad oma sõiduautod ära parkida ning rentida Lihulas elektriratta, et loodussõbralikult meie kohvikute vahel ringi liikuda. Firma Bali osalemise kohvikutepäeval tegi võimalikuks Lihula vallas tegutsev ettevõte Greencube.

Käes on aeg tutvustada meie lugejatele käesoleva aasta kohvikutepäeva viimase uuenduse.

Videotutvustused

Tänavu soovisid korraldajad pisut vürtsitada osalejate tutvustamisprotsessi ning koostöös Lihula Noortemajaga otsustati pakkuda kõikidele kohvikutele võimalust osaleda videotutvustuste filmimises.

Nimelt olid meie noored saanud Nopi Üles programmist toetuse kaamera ja kogu muu videote tegemiseks vajaliku atribuutika soetamiseks ning lisaks ka vajaliku koolituse läbimiseks. Noori juhendas ning jagas näpunäiteid fotograaf Olev Mihkelmaa.

Kuivõrd esimesed kogemused olid noortel juba koolipulma filmimise näol käes, otsustasid Eliise Lepp, Jana Viljak, Kristyn Pihelgas ja Kevin Reidar Bachaus kohvikute videotutvustuste filmimises kaasa lüüa. Juuni keskpaigas külastatigi üheskoos kokku 13 kohvikut 20st (osad kohvikud soovisid seekord siiski piirduda tavalise tutvustusega) ning tegid kolm vahvat videolugu, mis laeti üles Lihula Kohvikutepäeva Youtube-i kanalisse.

“Kohvikute meeskonnad olid väga koostööaldid ning tänu sellele sujus ka filmimine. Esimesi võtteid tehes olime veidi ebakindlad, kuid mida aeg edasi, seda kindlamaks me saime ja seda rohkem oskasime ka juhendada,” selgitas Eliise Lepp “Monteerimisega oli samamoodi, esimene video võttis kõige kauem aega et kokku panna, sest programm oli veel veidi võõras, kuid kolmas video läks väga kiirelt ja lihtsalt.”

Noorte sõnul võeti neid kohvikutes vastu rõõmsalt ning tagasiside on olnud siiani üksnes positiivne. Küsimusele, kas järgmisel aastal jälle, vastasti, et kui soovijaid on, siis kindlasti!

 

Kogu filmimise protsessi käis jäädvustamas Lihula Vallavalitsuses olev praktikant Gerda Eha, kes õpib Tartu Kõrgeimas Kunstikoolis fotograafiat ning kelle galeriid näete juba artikli lõpus.
Lisaks aitasid kogu protsessi ladusate läbiviimisele kaasa Anneli Pikkmets, Siljar Pikkmets ja Kristi Märk.

 

Täname südamest kõiki, kes osalesid videotutvustuste protsessis ning aitasid sellele kaasa!

Fotod: Gerda Eha
Fotod: Kristina Kukk

 

 

Kristina Kukk
Lihula valla kohvikutepäeva koordinaator

Fotod: Gerda Eha

Videod: Eliise Lepp, Jana Viljak, Kristyn Pihelgas ja Kevin Reidar Bachaus.
Monteeris: Eliise Lepp

Rohkem uudiseid Lihula valla kohvikutepäevast leiad siit.

Jälgi meie uudiseid ka Facebookist www.facebook.com/lihulavallakohvikutepaev/

Admin - post author

No other information about this author.