Loading... (0%)

Galerii: Kultuurigala “Kingitud aeg” läks südamesse nii esinejatele kui pealtvaatajatele

15 August 2017

8. augustil tähistas Lihula oma 806 sünnipäeva suurejoonelise kultuurigalaga “Kingitud Aeg”, mis viis osalejad ja vaatajad läbi kunsti-, muusika- ja tantsuetenduste ajas rändama.

Kaunil augustikuu teisipäeval nautis mitusada inimest ajastuülest klassikat, romantismi, baroki, kaasaegset löökpillimuusikat ning rahvatantse: seda kõike Lihula kultuurimaja sise- ja välilavadel kokku kuue tunni jooksul, mil kultuurigala toimus.

Sünnipäeva avapidustustel oli eriline koht ühel üllatusel. Nimelt kinkis Narma vaibavabrik Lihulale suure mõisa kella, mille läbimõõt on 1.2 meetrit.
Ligi 80 aastat tagasi mõisa fassaadilt jäljetult kadunud kell asendatakse tänu Narma kingitusele uuega ning seda juba lähinädalate jooksul.

Ilus sünnipäev jääb veel pikaks ajaks meelde nii Lihula külalistele, kui ka neile, kes peol esinesid.

Nädal möödas ja suu endiselt naerul.

Õhtu läks veel toredamalt, kui julgesin loota. Et etteasted tulevad väga head, selles ei kahelnud, kuid väike hirm oli põues, et äkki on kõike liiga palju ja publik väsib. Kuid ei! Viimane esineja – Uppsar andis veel sellise laengu, et sellest süttis ilutulestikki!

Ise jõudsin õhtut nautida peale meeskoori kontserti ja siis nautisin tõesti täiega.

Kaie Kõrb tänas südamest kutsumise, sooja vastuvõtu ja toreda ürituse eest. Ta on nõus jälle tulema!
Marko Martin oli siiralt üllatunud nii uhke kultuurimaja ja sellise vägeva kavaga õhtu üle. Oh, kuis mulle meeldis tema kontsert.
Ja hilisõhtune klavessiin – kõrv sai pai!
Noored muusikaakadeemia tudengid olid publikule tänulikud ja imetlesid Lihulat – peatänavat ja mõisa.
Löökpillimängijad olid rahva hulgast üllatunud.

Jaa! Muusikud on viisakad ja alati publiku heatahtlikkuse üle rõõmsad.

Kõik see ei saanuks toimuda ilma Assota, kes on oma ala proffesionaal. Tänan südamest kultuurimaja töötajaid, kes vaikselt ja märkamatult kõike toimetasid; Anneli ja Sandra Pikkmets ning noortemaja abivalmis noored – minu võrratud käepikendused sellel õhtul; kõik Lihula kollektiivid ja väliskülalised, kes esitasid oma meeleoluka kava ja muidugi kallid Kristina Kukk, Kristi Märk, Ain Saare ja Varje Ojala-Toos. Lisaks Piia Saak, kes oli liikuva kella autor ning Mati Mandel, kes aitas ajalooliste tekstidega.

Kokkuvõttes oli see üks kaunis viiv ajameres ja tore, et Lihulal üks ilus viiv taas meenutada on.

– Pille Saatmäe,
kultuurigala idee autor ja kunstiline juht

Galerii: Gerda Eha
Galerii: Eduard Laur

 

TV3 Seitsmeste uudiste videoklipp

Admin - post author

No other information about this author.