Loading... (0%)

Galerii: XII noorte laulu- ja tantsupidu oli võimas

13 July 2017

XII noorte laulu- ja tantsupeost “Mina jään” on möödumas kaks nädalat, siinkohal on hea teha väikene kokkuvõte ning tuua Teieni meie meediatiimi järelkaja. Esimesena jagab siinkohal oma emotsioone fotograaf Olev Mihkelmaa.

Võimas pidu sai läbi!

Millegipärast tuleb seda fakti endale aegajalt meelde tuletada. Ajakirjanduses on kõik suured sõnad juba ära öeldud nende poolt, kes oskavad hästi hinnata laulu- ja tantsupeo kunstilist taset ning suudavad luua võrdlusi varasemate pidudega.

Enda jaoks võtan emotsioonid kokku sõnaga “võimas”. Neid kordi, kus silmanurk märjaks kiskus ja sipelgad üle kogu keha jooksma hakkasid, jätkus kindlasti rohkem, kui oodata oskasin.

Mul oli õnne sellega päris algusest kaasa minna. Pidu algas juba sellest, kui minu vanem poeg Lihula Gümnaasiumi esimese klassi tantsurühma ja mudilaskooriga peole pääses. Koos me sinna läksime, mina pildistama ja tema esinema. Kuue päevaga õnnestus palju vahvaid emotsioone kogeda ja jäädvustada.

Nüüd, kus peaksin kokkuvõtte tegema, olen kuidagi hädas, ei leia sobivaid sõnu. Küllap oli see pidu sarnane mäe tippu jõudmisega. Lõpuks oled kohal ja igast küljest avaneb lummav vaade, aga kirjeldamiseks on kõik liiga hoomamatu ja liiga võimas. Kui ei saa kirjeldada, saab pildistada ja seda ma tegingi.

Minus on viimasel ajal süvenenud tunne, et tänased noored on erilisemad, võimekamad ja küpsemad kui ma ise sama vanalt oskasin, tahtsin või suutsin olla. See ei puuduta mitte ainult neid säravaid esinejaid, keda laulu- ja tantsupeol nägin vaid kogu põlvkonda. Nende noorte soovide ning püüdluste läbi oleks justkui midagi suurt sündimas, mida keegi täna veel ette ei kujuta.

Laulu- ja tantsupidu andis sellele omalt poolt tugeva kinnituse. Praegustes noortes on mingi eriline energia, tahtejõud ning pühendumisvõime. Ehk on asi selles, et nemad pole näinud midagi muud peale selle, mis on praegu. Pole minevikutaaka ega vajadust tegeleda küsimusega, kust me tuleme? Nii saab keskenduda ainult tulevikule ja sirge seljaga edasi astuda. Usun, et just seda nad teevadki.

– Olev Mihkelmaa

Kõiki peopilte saate näha Olevi Lihula fotopangast

Admin - post author

No other information about this author.