Loading... (0%)

Suur galerii ja videod: Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine Lihula vallas

27 February 2017

Lihula vallas algasid Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud pidustused juba 23. veebruari hommikul, kui Lihula Gümnaasiumis toimus pidulik aktus, jätkusid õhtupoolikul kultuurimajas aset leidnud kontsert-aktusega ning kulmineerusid 24. veebruaril Metsküla rahvamajas peetud kogukonnapeoga.

Lihula Gümnaasiumis pidulikul aktusel esinesid kooli rahvatantsurühmad. Eesti folkloorist ja pärimusest pajatas ansambel Rüüt.  

Kooliperet tervitasid Lääne maavanem Neeme Suur, aasta kaitseliitlane Marko Reisel, Lihula Vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld, Hea Eeskuju 2016 võitja ja Lihula Gümnaasiumi õpilasesinduse juht Erik Mikkus ning loomulikult kooli direktor Janar Sõber. Kohal oli ka Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Pidulikule aktusele järgnes traditsiooniline rongkäik vabadussõja mälestussamba juurde, kus mälestati sõjas langenuid ning asetati pärgasid.

Galerii: Ain Saare

Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud pidustused jätkusid 23. veebruaril kultuurimajas toimunud kontsert-aktusega, mille juhatasid sisse Lihula meeskoor ning muusika- ja kunstikooli õpilastest koosnev orkester. Ürituse ametliku osa raames tunnustasid Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos ja Vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld meie valla tublisid inimesi.

Tänukirjad said:

  • Pille Saatmäe – Lihula valla kultuurielu elavdamise ning panuse eest kohalikku kogukonda koondavate ühistegevuste käivitamisel ja korraldamisel
  • Piia Saak – Aktiivse kaasamõtlemise ning panuse eest kohaliku kultuurielu mitmekesistamisel ja elavdamisel ning töö eest Lihula Muusika- ja Kunstikoolis
  • Mati Põdra – Aktiivse kaasamõtlemise ja panuse eest kohaliku kultuurielu mitmekesistamisel ja elavdamisel
  • Aivar Lämmergas – Suure panuse eest kohaliku kogukonna arengusse
  • Arvo Miilmets – Suure panuse eest kohaliku kogukonna arengusse
  • Pille Kaisel – Panuse eest Lihula valla hariduselu edendamisse ning väikekooli ja kogukonnategevuste hoidmisesse/väärtustamisse.
  • Avo Kiisk – Panuse eest Lihula valla ajaloopärandi säilimisse ning aktiivse kaasamõtlemise eest ühistes kogukonnategemistes
  • Katrin Lehtpuu – Suure panuse eest Lihula valla spordielu eestvedamisel

Ametlikule osale järgnes Lihula muusika- ja kunstikooli õpilaste kontsert “Hetked eesti muusikaga”, mille raames toimus ka Mati Põdra uudisteose löökpillidele ja valgusele “The Spotlights” maailma esiettekanne.

“Vaatamata jõudsalt lähenevale poolsajandile ja üle 30-aastasele lavategevusele on ikka veel võimalik saada üllatuste osaliseks.

Eile õhtul oli muusikakool saanud kokku vägagi mahuka kontserdikava “Hetked eesti muusikaga”. Orkestril oli au lõpetada see kava nelja teosega, mille hulgas E. Tubina “Maksamereliste tants” ning A. Marguste “10 miniatuuri” (viimane kestab 12 minutit ja läheb teinekord ikka väga atonaalseks käest ära). Aga… pikad aplausid pärast igat teost ja lõpuks nõuti lisalugu!
Hea, et laulupeo repertuaar on meil juba ammu selge. Vaatasime laval üksteisele lollide nägudega otsa täpselt 9 sekundit ja siis kõlas: “No teeme siis juba Tormaka alguse ka ära!”
Eesti (puhkpilli)muusika puhul oli selline kogemus minu jaoks esmakordne.”

– Mati Põdra sotsiaalmeedia postitus

Kontsert-aktusele järgnes Eesti Vabariigi 99. aastapäeva tähistamine kultuurimaja peegelsaalis, kus tantsumuusikat mängis Junor Danceband.

Galerii ja video: Olev Mihkelmaa

Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidustused Lihula vallas kulmineerusid 24. veebruari õhtul Metsküla rahvamajas toimunud kogukonnapeoga, kus rohkele publikule esinesid Metsküla Algkooli õpilased. Kõlasid laulud, salmid, pillilood ning loomulikult ei puudunud ka tantsunumbrid.

Kogukonda tulid tervitama Lääne maavanem Neeme Suur, Pärnu maavanem Kalev Kaljuste ja Lihula Vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld. Kõne pidas ka Lihula kooli kunagine direktor Tõnu Ots.

Metsküla rahvatansurühmale Mürakarud tulid appi ka neli Kõmsi Algkooli tütarlast; kohal oli ka õpetajatest, lastevanematest ja muidu toredatest inimestest koosnev segarahvatantsurühm Kirivöö. Üheskoos tantsiti nii hästi, et korraks kadus ära isegi vool.

Ürituse lõpetas ühine tähistamine peolaua taga, kust ei puudunud kiluvõileibad ja kook.

Galerii: Kaarel Kaisel
Videod: Ain Saare

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Samal teemal veel:
EV99 pildigalerii
Metsküla rahvamajas peetud kogukonnapeo videoteek
ERIK MIKKUS: on hea heita pilk endasse ning arutleda hea ning halva üle
Pärnu Postimeh galerii: Metsküla rahvamajas peeti ehedat kogukonnapidu

Admin - post author

No other information about this author.