Loading... (0%)

Suur galerii: Lääneranna vallas tähistati Eesti Vabariigi sünnipäeva (uuendatud 26.02)

23 February 2018

Eesti Vabariigi sünnipäevanädalal toimus Lääneranna vallas mitmeid suuremaid ja väiksemaid üritusi.

Lisaks traditsioonilistele haridusasutuste poolt korraldatud kontsert-aktustele, toimus Lihula Kultuurimajas ka vallavanema ja Vallavolikogu esimehe vastuvõtt.

22. veebruaril külastasid Lääneranna valda ka ministrid Kadri Simson ja Urve Palo, kes asetasid sinimustvalged sallid Illuste külas sündinud Jaan Teemanti ja Uluste külas sündinud Jüri Uluotsa fotoskulptuuridele.

23. veebruaril toimus meie ainsa gümnaasiumi traditsiooniline rongkäik Lihula Vabadussõja mälestussamba juurde, kus kõlasid ka aupaugud Eesti vabaduse eest võitlenutele.

Eesti sünnipäeva tähistasid ka mitmed meie valla rahva- ja seltsimajad.


Lõpe klubis toimus kontsert-aktus, kus esinesid Koonga ja Lõpe kooli õpilased, tantsisid Koonga Kabujalakesed, Lõpe Lustilised ning üllatusesinejad.

Lisaks oli avatud näitus „Läbi 100 aasta…“.

Rohkem pilte leiate SIIT.

Fotod: Merike Pikkmets


Lihula Muusika- ja Kunstikooli saalis toimus kontsert „100% eestimaine“ vol.2.

Esinesid kooli muusikud, lisaks oli avatud kunstiosakonna õpilaste näitus.

Rohkem pilte leiate SIIT.

Fotod: Piia Saak

Paatsalu külas Jaan Teemanti mälestuskivi juures sallitas majandus- ja taristuminister Kadri Simson Jaan Teemanti fotoskulptuuri.

Mälestuskivi auvalve koosnes Kaitseliidu Lääne maleva Lihula üksikkompanii ja Pärnu maleva Soontagana malevkonna ühendjõududest, lisaks olid esinatud kodutütred ja noorkotkad.
Fotod: Andres Annast

Kirblas, Jüri Uluotsa sünnikohas sallitas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo Jüri Uluotsa fotoskulptuuri.

Rohkem pilte leiate SIIT.

Fotod: Mariann Peksar

Lihula Kultuurimajas toimus Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine ning Lääneranna vallavanema ja Vallavolikogu esimehe vastuvõtt. Esinesid Lääneranna valla taidlejad. Ajastutruu lavakaunistus ja kostüümid, mis põimusid ühtseks tervikuks. Kultuurimaja välisseina kaunistas valgusinstallatsioon.

Fotod: Kaarel Kaisel
Fotod: Eliise Lepp

Kõmsi Lasteaed-Algkoolis toimus pidulik kontsertaktus “Mu isamaa on minu arm”. Avatud oli ka vanade mänguasjade näitus.

Fotod: Pille Saatmäe

Lihula Gümnaasiumi tähistas Eesti Vabariigi aastapäeva piduliku aktusega Lihula Kultuurimajas, kus esinesid Birgit Sarrap ja Mihkel Mattisen. Pidulikust kontserdist võtid osa ka teiste Lääneranna valdade koolide õpilased.

Aktuse järel toimus traditsiooniline rongkäik Vabadussõja mälestussamba juurde, kus kõlasid aupaugud meie kodumaa vabaduse eest langenud sõduritele ja kõigile neile, kes on pidanud seda vabadust au sees.

Rohkem pilte leiate SIIT.

Fotod: Mariann Peksar
Fotod: Kaarel Kaisel


Varbla Rahvamajas toimus Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsertaktus, kus esinesid Varbla Kooli lasteaia mudilased, Varbla Kooli õpilased, naisansambel Midrilind, segaandambel ja meeskvartett Randlane, naisansambel ja tantsurühm Härmalõng.

Rohkem pilte leiate SIIT.

Fotod: Anneli Lobjakas

Vatla rahvamajas toimus Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsert „Kodused rajad“, kus esinesid Vatla naisansambel ja Hanila Laulu- ja Mänguselts.

Fotod: Erika Tee

Virtsu Seltsimajas toimus lisaks Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisele ka Kaitseliidu tegevuse tutvustus koos kergrelvastuse ja muu varustuse väljapanekuga. Teabeüritusel oli võimalus proovida maskeerimisvahendeid, tutvuda relvadega ja tunda ennast tõelise kaitseliitlasena.

Rohkem pilte leiate SIIT.

Fotod: Siivi Jõgi

Metsküla Rahvamajas toimus Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kontsertaktus, kus esinesid Metsküla Algkooli õpilased ja segarahvatantsurühm Kirivöö.

Fotod: Kaarel Kaisel

Elagu Eesti!

Päise pilt: Kristian Pikner

Admin - post author

No other information about this author.