Loading... (0%)

Galerii: Terve ja sportlik Kirbla küla

19 October 2017

Kohalikku omaalgatuse programmi kirjutatud projekt “Terve ja sportlik Kirbla küla” on nüüdseks lõppenud. On aruande koostamise periood ja viimane aeg on teha kokkuvõtteid ning kajastada tulemusi. 

Tervislike suupistete koolitus

10. juunil toimus Kirbla rahvamajas Pärnu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja-koolitaja Sergei Tšekmarjovi juhendamisel tervislike suupistete valmistamise koolitus, millest võttis osa 15 tublit Kirbla naist.

Üheskoos valmistati läätsesalatit, rostbiifi röstleival sinepi ja kappariga, parmasinki meloni ja saia krutoonil, suitsuangerjat punase sibula ja salatiga leiva krutoonil ning šokolaadi trühvleid tšilliga.

Suupisted valmisid suure õhina saatel: agarad naised katsid Sergei juhendamisel laua ja kutsusid külarahva ning pereliikmed suupisteid maitsma. Koolitus oli tore ja hariv ning avardas kõigi osalejate silmaringi. Meeldivas seltskonnas omandati uusi teadmisi ning saadi kaasa kasulikke toiduvalmistamise ja lauakatmise nippe.

Spordipäev

22. juulil toimus Kirblas spordipäev, kus osales ligikaudu 100 inimest: tegevust jätkus nii väikestele kui ka suurtele spordihuvilistele.

Päeva alustati lauatennise mängimisega, kus osales 12 võistlejat. Kohtunikuna astus ette antud ala treener Eduard Brok, keda abistas asjaarmastaja Maarja Jõevee. Lisaks tublile kohtuniku tööle tutvustas Eduard lauatennise mängimise reegleid ja jagas õpetussõnu.

Lauatennise turniiri võitis Tiit Kolõtšev, kellele järgnesid Reno Mark ja Hergo Kallus.

Galerii: Gerda Eha

Kõige põnevamaks osutus võrkpallivõistlus, kus osales kuus kolmeliikmelist võistkonda. Võistlusele eelnes võrkpallikoolitus, mille viisid läbi omaala meistrid Romet ja Piret Priimägi. Tublit kohtunikutööd tegid Kaire ja Aivar Pärnpuu.

Võrkpallivõistluse võitis sedapuhku külalisvõistkond Parila, kellele järgnesid TSM ja Maika.

  • I koht külalisvõistkond nimega PARILA (Lauri Loorits, Kristopher Aljaste, Hergo Kallus)
  • II koht TSM (Tiit Kolõtsev, Siim Pärnpuu, Mairo Kanter)
  • III koht MAIKA (Reno Mark, Reilo Mark, Romel Puda)
  • IV koht LÖÖJAD (Marion Kivilaan, Egert Indres, Siimo Põldäär)
  • V koht LAUTNA (Margus Indres, Roomet Sits, Sven Põldäär)
  • VI koht VANAMÕISA (Martin Murre, Marek Kast, Andres Vaan)
Galerii: Gerda Eha

Jooksvalt võrkpallivõistlusega said kõik soovijad osaleda korvpalli viskevõistlusel, mille viis läbi Mairo Kanter, keda abistasid kohalikud poisid Reno ja Reilo. Naiste arvestuses oli esikolmik järgmine: I koht Karin Filippov (8 punkti) , II koht Karmen Kruus (6), III koht Meeli Laos (4). Meeste arvestuses aga: I koht Lauri Loorits (23 punkti), II koht Siimo Põldäär (21), III koht Martin Voll (21).

Karmen Kruus Vanamõisa Külade Ühendusest pani aktiivsed Kirbla naised saabast viskama ja kaablirulli veeretama. Saabast lennutas kõige kaugemale Meeli Laos, kellelel järgnes Liisi Laos ja Siret Põldäär. Kaablirulli veeretamine käis aja peale ja lõppes tulemustega: Siret Põldäär 13.12, Signe Põldäär 13.80, Evelin Peet ajaga 14.33.

Galerii: Gerda Eha

Karmeni eestvedamisel said lustida ka lapsed – nende jaoks toimusid erinevad lõbusad võistlused, näiteks pallide kokku korjamise ja täpsusviske võistlus. Eriti vahva oli palli veeretamise võistlus: väike pall tuli veeretada murule asetatud kaisuloomani. Armsa kaisulooma, millele pall kõige lähemale veeres, sai tubli osaleja endale päriseks. Seejärel toimus kaisukaru tantsumäng “Tule tantsi minuga”.

Discgolfi huviliste rõõmuks oli üles pandud discgolfi korv ja kogu spordipäeva jooksul oli võimalus harjutada visketehnikaid ning lihvida mänguoskusi.

Lisaks sportimisele said kõik soovijad õppida elustamise esmaabi EPR Läänemaa Seltsi inimestelt, mõõta vererõhku ja -suhkrut. Huvilised said kaasa õpetliku trükise, kalendri ja helkuri. Tegevust ja õpetussõnu jätkus ka lastele.

Galerii: Gerda Eha

Imemaitsva lõunasupi valmistas meie küla tegus ja tubli kokk Marge Leever, kes on alati nõu ja jõuga aitamas igal külas toimuval üritusel.

Päev lõppes parimate autasustamisega.

Projekti eesmärgiks oli kogukonna elanikkonna sportliku tegevuse arendamine,  teadlikkuse tõstmine ja tervise parendamine läbi tervisliku toitumise ja sportliku eluviisi. Projekti eesmärk sai täidetud. Kindlasti motiveerisime inimesi rohkem liikuma ja tervislikumalt toituma. Lõppkokkuvõttes oli vahva ja tegus päev.

Täname kõiki osalejaid, külalisi, abistajaid ja toetajaid, kes ühel või teisel moel projekti õnnestumisele kaasa aitasid.

Auhinnalaua aitasid katta Pärnu korvpalliklubiKulukaubandus OÜLihula Tarbijate Ühistu – CoopLindmäe Sport OÜTamrex Ohutuse OÜVanamõisa Külade Ühendus, Moonika Puda ja Martin Murre.

Suur tänu:

Tekstisisene pilt 1

 

Kohtumiseni järgmistel üritustel Kirblas!

 

 

Angelika Puda

Admin - post author

No other information about this author.