Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumis toimus uurimistööde kaitsmine

13 detsember 2017

7.-8. detsembrini toimus Lihula Gümnaasiumis uurimis- ja praktiliste tööde kaitsmine. Esimese sammu kooli lõpetamise poole astusid neljapäeval valdavalt üheksandikud ning reedel abituriendid.

Esimene päev algas Anett Aaviku praktilise töö kaitsmisega – tüdruk oli teinud värviraamatu Lihula lilltikandi motiividel. Rahvusliku käsitööga jätkas ka Käde Vald, kelle praktiliseks tööks oli Lihula kirikinnaste kudumine. Praktilise tööna tegi käsitööd ka mittestatsionaarse õppe abiturient Elisabeth Kais, kes kudus lapiteki.

Teaduslikumal teemal tegi uurimistöö Järmo Ader, kes käsitles Vormel-1 autode aerodünaamikat. Spordiga oli seotud ka Jaagup Esko uurimistöö FC Barcelona sümboolikast.

Mariliis Nikkel tegi oma praktilise töö lähtuvalt elulisest vajadusest, ehitades koju koerakuudi. Ka Risto Gavrilovi uurimistöö omas elulist seost autoriga, rääkides tõstespordist. Andreas Toonikus uuris aga kodule lähedal asuvat Kirbla OÜ robotlauta ning Juhan-Johannes Raudsik e-sporti.

Liset Laeva uurimistöö tõi päevavalgele õpilaste meelistegevuse – spikerdamise – erinevad meetodid ja spikerdamise põhjused. Daimar Viljamaa käsitles oma töös  kodust traktoriparki ning Marjana Kuldsaari uurimistöö andis infot naiste jalgpallikoondisest.

Ajaloolisest II maailmasõja Väikese Emajõe lahingust tegi uurimistöö Kevin-Reidar Bachaus, ratsutamisest ja selle treenimisest rääkis Vaike Reinmaa töö. Gertu Küttmann uuris omale südamelähedase Hard Rock Laagri külastatavust ning Maria Reks loomade kiibistamist.

Esimese päeva lõpetasid mittestatsionaarse õppe õpilased Ingrit Nikkel ja Anett Koitsaar. Esimene uuris 0-1-aaastaste laste arengut ning teine tegi praktilise tööna 10 rahvuslikku toitu.

Teist päeva alustas südamliku esitusega oma vanavanaema mälestusteraamatu koostamisest Kärol Kalde. Joel Rummel korraldas jalgpallimängu. Spordivõistlustega jätkas Mandrik Tšekenjuk, kes korraldas lõputööna disc-golfi võistluse.

Heino Pärnpuu uuris videomänge, Ülo-Siim Kaisel jäädvustas aga oma sugulaste mälestused audioraamatusse. Joosep Bork käsitles oma uurimistöös metsandust kui edasiõppimisvõimalust.

Praktiliste töödega jätkasid Delein Nõmm, kes meisterdas endale tualettlaua, Õnnela Lilleoja ja Erik Mikkus, kelle lõputööks oli Lihula valla noorsootöö kvaliteedi hindamise läbiviimine, ning Helerin Leemets ja Karmen Murumets, kes andsid oma heategevusliku panuse Läänemaa kodutute loomade varjupaiga heaks.

Kaitsmise lõpetas Hanna Hatto, kelle uurimistöö käsitles kõmulist koolitoidu teemat.

Kaks päeva möödusid kooli saalis akadeemilises õhkkonnas. Kuulajad said uusi teadmisi ja väärt kogemusi. Komisjon kuulas ja küsis ning esmaspäevaks said õpilased tulemused teada. Kolme tööd hinnati maksimaalse 100 punktiga. Komisjoni kuulusid Liina Vaimla, Siret Kesküla, Janar Sõber ning Heli Raavel.

Valmistöödega on huvilistel võimalus tutvuda kooli raamatukogus. 

Erik Mikkus
Abiturient
Fotod: Eliise Lepp, Kristyn Pihelgas, Janar Sõber

Katrin Veek - post author

No other information about this author.