Loading... (0%)

Õpetajate päev möödus meeleolukalt

06 oktoober 2017

Nii nagu  igal aastal tavaks, võtsid ka tänavu õpetajate päeva raames abituriendid kooli juhtimise enda hoolde. Kuna abituuriumis on vaid 13 õpilast, sai osa noori kehastuda lausa mitmeks õpetajaks.

Päev algas saalis aktusega. Pidulikkust lisas see, et toimuval stiilinädalal oli peoriiete päev ja nii olid paljud õpilased väga kenasti riides.. Aktuse juhatas sisse 1. ja 12.klassi õpilaste Karli, Radele ja Eriku laul. Direktor Janar Sõber tänas õpetajaid ja kuulutas välja selle aasta õpetajad Pilvi Kase, Anne Kruusi, Liina Vaimla ja Heli Raaveli. Erik Mikkus tutvustas õpilasesindust ja tegi teatavaks selleaastased uued ÕE liikmed.

Päeva kõige tähtsamaks osaks võiks nimetada hetke, millal direktor Janar Sõber andis oma ametikoha üle uuele koolijuhile Mandrik Tšekenjukile. Direktori ametit tähistas terve tänase päeva erkpunane lips. Peagi vahetasid abituurium ja õpetajad kohad ning sellega oli päeva ametlik osa läbi. Edasi suunduti igapäevasesse rutiini.

Väga paljud tunnid põhinesid siiski tavalistel koolipäevadel, kus täideti töövihikut või arvutati usinalt. Siiski oli ka veidike teistmoodi tunde: muusikas sai terve tunni kuulata oma lemmiklaule, neile kaasa laulda ja tantsida, 6. klassi vene keele tund põhines vene multifilmide vaatamisel ning nende põhjal töölehtede täitmisel ning kui tavaliselt õpitakse rahvatantsu tundides uusi tantse, siis täna saadi istuda ja tantsupeo videot vaadata.

Mõnedel klassidel toimusid aga hoopiski plaanitud kontrolltööd, millest ei pääsetud mitte kuidagi. Muidugi ei jäänud tegevusetult istuma ka tänase päeva uus abituurium ehk tegelikud õpetajad. Ka neil toimusid sisutihedad tunnid. Iga õpetaja sai tahvelarvuti, mille abil tuli minna fotojahile. Anti ette nimekiri ülesannetega, mis üritati kaamerapildile püüda. Lisaks  toimus veel  kodunduse tund, kus valmistati ette laud ühislõuna jaoks, kus mõlemad osapooled said oma päevast muljeid jagada. Vahva oli enne lauda istumist kuulata “õpetaja” Heino ja “direktor” Mandriku vestlust sellest, kuidas mõnes klassis tunnikorda tagada. Koolipäev sai nii õpilaste kui ka õpetajate jaoks läbi kell 14. Kooli jäid vaid noored, kes juhendasid pikapäevarühma.

Õnnela:  ,,Olin täna õpetaja kolmandale klassile. Suur kraaps ja kniks nende õige klassijuhataja ees, sest pean tõdema, et isegi selle ühe päeva jaoks oli eeltöö suhteliselt suur. Kogu materjal tuli ju läbi töötada ning kunagi õpitu uuesti meelde tuletada. Mis ma oskan öelda, Lihulas on väga vinge kolmas klass – visati nalja, tehti korralikult tööd, söödi kommi ning lisaks sai kõik vajalik valmis ja meil jäi veel aegagi, et niisama maast ja ilmast rääkida. Kohe kindlasti oli  see päev, mis jääb pikaks ajaks meelde.”

Kärol: ,,Kogu minu austus neile, kes suudavad iga päev seista klassi ees naeratades ning teha oma tööd hästi. Ma ei oleks osanud arvata, kui väsitav võib õpetamine olla. Aga samas jällegi nii tore. Sain nii mõnegi endast joonistatud pildi, kaardi ja isegi sünnipäevakutse. Esimese klassi lapsed olid täna kõik väga tublid ning minul oli nendega väga vahva.”

Õpetajate päeva nautis Õnnela Lilleoja
12.klassi õpilane
Fotod: Eliise Lepp

 

Katrin Veek - post author

No other information about this author.