Loading... (0%)

Kodutütardel ja noorkotkastel jätkub tegevust aasta läbi

24 november 2017

Lihula kodutütardel ja noortel kotkastel oli tegus nädalavahetus.

18. novembril toimus Haapsalus laskepäev, millest võtsid osa Lihula kodutütred. Hommikul sõitsime Haapsallu. Esialgu saime kõik harjutada sportpüssist kõhuli asendis laskmist ja seejärel sportpüstolist laskmist. Hiljem, kui kõik olid saanud harjutada, siis hakkasime punktide peale laskma.

Tegu oli väga toreda päevaga. Meeldiv oli, et sai lisaks laskmisele niisama sõprade-tuttavatega juttu ajada. Ei olnud suurt pinget. Pigem oligi eesmärgiks harjutada ja ennast laskmises arendada. Meie kodutütarde võistkond sai võistlusel 5. koha. Individuaalarvestuses sai Gertu Küttmann 16. koha, Nathali Ploomipuu 21., Anett Aavik 22. ja Keitlin Nikkel 23. koha.

Juba järgmisel päeval, 19. novembril toimus Rannakülas Algallika külalistemaja ümbruses  Kadakaralli nooremale koolieale. Sealtki võtsid osa meie Lihula noored. Matkamängu korraldasid tulevased noorte kotkaste ja kodutütarde juhendajad.

Laste koostöö oskus pandi proovile viies erinevas kontrollpunktis: takistusrada, KIMI-mäng, meditsiin, täpsvise ja metsloomade jälgede tundmine.

Nende jaoks, kes matkamängudest varem osa pole võtnud, oli tegu uue ja huvitava kogemusega. Neil, kes aga juba varem sellistest matkamängudest osa on võtnud, oli kindlast veidike lihtsam rada läbida. Erinevast matkakogemusest hoolimata said kõik midagi uut teada.

Kui küsisin matkal osalenud laste käest, kuidas neile meeldis, siis vastasin kõik nagu ühest suust, et oli väga tore. Mõne jaoks jäid meelde lahedad punktid ja mõne jaoks jäid meelde lahedad sõbrad ja tiimikaaslased.

Kodutütarde aasta on tegus, uued üritused on tulekul.

Gertu Küttmann
Valgete Kotkaste kodutütar
Fotod: erakogu

Katrin Veek - post author

No other information about this author.