Loading... (0%)

Kodutütred ja noorkotkad võtsid mõõtu matkamängul Kotkaretk

26 september 2017

Möödunud nädalavahetusel, 22.-24. septembrini toimus Läänemaa kodutütardele ja noorkotkastele matkamäng Kotkaretk, kust võtsid osa ka Lihula Gümnaasiumi noored. 22. septembri õhtul koguneti Virtsu kooli spordisaali ning järgmise päeva hommikul algas matkamäng.

Retkel sai osaleda rohelisel ja punasel rajal. Rohelise raja meeskondade jaoks lõppes retk 23.09 õhtul, kuid punase raja võistkonnad jätkasid matkamist 24.09 varahommikul.

Käisin ka ise matkamas ja mulle see väga meeldis. Kontrollpunktides tuli lahendada väga põnevaid ülesandeid. Näiteks pidime meeskonnatöö punktis koormarihmadest tehtud rägastikus ronima ja mööda köit liikudes uuesti aluspunkti tagasi jõudma. Huvitav oli takistusrada, kus pidi  üle seina ronima või autorehvide abil “sood” ületama.

Ilmaga vedas, sest päev läbi paistis päike ning muidugi oli ka väga hea ja lõbus seltskond.

Järgenevalt mõned mõtted Lihula koolist osalenud noortelt:

Kevin Reidar Bachaus:

Lemmikpunkt oli minu jaoks takistusrada, kus pidi ületama soo. Edasi liikumiseks andis jõu hea seltskond ja teadmine, et me suudame seda. Järgmisel aastal tahan samuti edukalt osaleda. Esimeseks tulemine ei olnudki väga suur üllatus.

Martin Teppan:

Mulje oli väga positiivne ja tore kui me lōpetasime, motivatsiooniks oli hea seltskond jne. Kõik punktid, mis seal olid, olid vahvad ning see ei olnud väga suur üllatus, et ära võitsime selle.

Nathali Ploomipuu:

Matk oli lahe, seltskond oli parim, meil läks hästi, vastutegevus tegi natuke liiga. Teinekord läheksin jälle. Lemmikpunkt oli meeskonnatöö. Minu jaoks polnud üllatus, et teise koha saime, teadsin et läheb hästi.

Lihula Gümnaasiumist osales matkal veel noori: Karoliina Bachaus, Sella Helts ja Kristin Kunz said rohelisel rajal kodutütarde arvestuses I koha. II koha samas arvestuses sai võistkond kuhu kuulusid Kristiina Johanson, Carmen-Katriine Särak, Amy-Christina Mölder. Noortest kotkastest said II koha Robico Villers, Alvar Nikkel, Johannes Lepp, Ralf Pindis. III koha saanud võistkonda kuulusid Herman Reinmaa, Paul Lomp, Elar Smirnov, Rauno Laksberg.

Punasel rajal sai kodutütarde arvestuses II koha võistkond, kuhu kuulusid Keitlin Nikkel, Nathali Ploomipuu, Gertrud Helin, Gertu Küttmann. Noortest kotkastest sai I koha võistkond kooseisus Joosep Altmets, Martin Teppan, Kevin Reidar Bachaus. III koha saanud võistkonda kuulusid: Samuel Kastepõld, Silver Nikkel, Hugo Noormets, Joosep Michels.

Kodutütred ja noorkotkad tänavad üritust korraldanud noortejuhte ja abilisi.

Gertu Küttmann
kodutütar Valgete Kotkaste rühmast
Fotod: erakogu

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.