Loading... (0%)

14. Matsalu Loodusfilmide Festivalil oli õpilastele palju pakkuda

26 september 2016

Matsalu Loodusfilmide Festivali lastepäeval said koolinoored käia filme nautimas, töötoas tarkusi kõrva taha panna, maastikumängus teadmisi omandada ning jalgadele tuld anda. Tänavune festival oli pühendatud mereteemalistele filmidele, töötoas sai huvitava nipiga pilte avastada, nooremad õpilased said mängu käigus selgeks, milliseid kalapüügiriistu on olemas.

Kümmekond Lihula Gümnaasiumi õpilast olid traditsiooniliselt MAFFil vabatahtlikeks, aidates kaasa festivali korraldamises: ulatati  inimestele kõrvaklappe, vastuvõtulauas registreeriti külalisi, vahetati  filme jne. Kõik abilised said väga vahva uue kogemuse.

Osalejad iseloomustavad tegevusi niimoodi:

Matsalu Loodusfilmide Festivali lastepäev

Oleme Matsalu Loodusfilmide festivalil tavaliselt igal aastal käinud ja üldiselt on mulle filmid meeldinud, aga selle aasta film läks mulle kuidagi eriti korda.

Filmi nimi oli ,,The Sea of Life’’ (eesti keeles “Elumeri” – lisatud toim.) ja see rääkis kokkuvõtvalt elust meres. Filmis käsitleti  probleeme, mis on viimaste aastakümnetega üles kerkinud. Üheks probleemiks on haide küttimine. Haidega on toodud võrdlus, et nad on nagu lõvid ehk mere kuningad. Iga päevaga sureb maailmas  väga palju haisid ja seda just küttimise tagajärjel. Ainus, mida selle vastu teha saaks, on see, et inimesed teadvustavad iseendale, et elu meres on tähtis ja me kõik sõltume sellest ning ühe liigi hävimine võib mõjutada kogu mere elustikku.

Teiseks oluliseks murekohaks on saaste ja prügi, mida inimesed tekitavad. Ka see mõjutab vee elustiku oluliselt ja sellegagi tuleb kiiremas korras tegutseda kui tahame, et kõik toimiks normaalselt edasi. Filmi eesmärk oligi minu jaoks teadvustada inimestele eri probleeme ja selle vastu huvi äratada.

Filmis nägime veel Sipadani saart Malaisias, Fidži saari, kui ka Suurt Vallrahu, mis mulle niivõrd huvi pakkus, et koju jõudes lugesin selle kohta isegi veidi lisainformatsiooni.

Nathali Ploomipuu

Foto töötuba

Sel aastal oli foto töötoa juhendaja Olev Mihkelmaa. Paar tutvustavat sõna algusesse ning siis pidime hakkama täitma ülesandeid, mida pildistada, näiteks kõige igavam, huvitavam, värvilisem või loomingulisem pilt.

Kogemused ja oskused:

Sellised töötoad on parimad võimalused saada uusi teadmisi. Ise ei pruugigi vahel tulla selle peale, et päike on hoopis valelt poolt või et pildi saaks teha teiselt poolt. Sellepärast ongi vaja  professionaalset nõu.

Saime ka ühe vahva nipi, kuidas teha üks tore pilt

 

 

 

 

 

 

Helerin Leemets
Toimetaja
Fotod: Helerin Leemets ja Karmen Murumets

Maastikumäng

Pärast filmi vaatamist toimus matkamäng, mis oli mereteemaline, sest praegune aasta on merekultuuri aasta. Meilt küsiti palju mere ja kaladega seotud küsimusi. Esimene punkt oli kultuurimaja taga, kus räägiti merereostustest ja selle kahjulikkusest lindudele ja loomadele. Teine punkt oli Mõisamäel laululaval, kus räägiti kaladest ja ning nende püügi suurustest. Kolmas punkt oli lasteaia kõrval oleval sillal, kus räägiti kalapüügist, kalapüügi riistadest ja paatidest ning laevadest. Viimane punkt oli  muusikakooli taga, kus me tegime ühe kalamehe luuletuse ja tantsisime Kihnu Virve “Merepidu” saatel.

Markus Lille
Toimetaja

 

Katrin Veek - post author

No other information about this author.