Loading... (0%)

Kultuuriminister Indrek Saar kohtus täna Lihula Gümnaasiumi noortega

28 november 2016

Esmaspäeval, 28.novembril käis Lihula valla visiidi raames Lihula Gümnaasiumis külas kultuuriminister Indrek Saar, kes kohtus 9.-12. klassi õpilastega. Lisaks Lihula Gümnaasiumile külastas minister vallavalitsust, Lihula Muusika- ja Kunstikooli, Lihula mõisa ja kultuurimaja ning Metsküla Algkooli.

Minister tutvustas oma kohtumisel Kultuuriministeeriumi tööd ja põhilisi valdkondi, rääkis maailma muutmisest ja sellest, kuidas saada poliitikuks. Lisaks sellele tuli juttu haldusreformist ja hiljuti toimunud Lihula valla rahvahääletuse tulemustest.

Kuigi küsimuste küsimise voorus olid õpilased tagasihoidlikud, andis see kohtumine kindlasti mõtteainet. Ehk leidis ka mõni Lihula kooli õpilane endas soovi saada kas poliitikuks, näitlejaks või miks mitte käia kultuuriministri radadel ja saada mõlemaks?

“See, et nii oluline inimene nagu kultuuriminister isiklikult külastab nii väikest maakooli, on suur au. Tänane kohtumine näitas kindlasti, et meid on märgatud ja et meie tegemistest huvitutakse, vastukaaluks sellele, kuidas oleme kippunud arvama, et meile kui väikesele gümnaasiumile ei pöörata valitsuse poolt tähelepanu. Tänane kohtumine andis palju mõtteid ja lahkusin sellelt kindlasti targemana, kui ma olin enne,” arvas 10. klassi õpilane Iris Kivisäk.

“Usun, et see kohtumine oli noorte jaoks vajalik, eriti just sellele vanuseastmele. Endal oli huvitav kuulata, kuidas tõusta tipu poole, alustades pealtnäha väikesest kohast ning juhuslikult haarata kinni võimalustest, mis edasi viivad. Ja kui külaliseks on kultuuriminister Indrek Saar, siis tuleb südamesse soe tunne, et Lihula kooli on märgatud ning inimesed on huvitatud siia tulema rääkida asjadest, mis noortele huvi pakuvad. Üldpildis mulle väga meeldis teistsugune koolitund, mis mõtted korraks suuremasse ellu viis ning tulevikuvaateid suurendas,” leidis 9. klassi õpilane ja Tikri peatoimetaja asetäitja Katrin Veek.

Erik Mikkus
Tikri peatoimetaja

Foto: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Loe lisaks: esmaspäeval külastab Lihulat kultuuriminister Indrek Saar

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.