Loading... (0%)

Laul ühendas Lihula juba viiendat aastat järjest

13 mai 2016

Sel aastal toimus Lihula Gümnaasiumi suursündmus “Laul ühendab Lihula” 28. aprillil Lihula kultuurimajas. Kohale olid tulnud lapsevanemad, vanaemad-vanaisad, sugulased ja sõbrad, keda kokku oli ligikaudu 300 inimest, ning otseülekannet jälgis 175 inimest.

1Klassid olid ette valmistanud põnevad ning kaasahaaravad playbacki etteasted eestikeelse muusika järgi, pannes rõhku nii showefektile, tantsulisele liikumisele kui ka ühtsustunde edasiandmisele. Etteasted olid eriilmelised, pajatades nii väikestest ja suurtest koertest kui ka staariks saamisest.

Ka sel korral tehti sündmusest otseülekanne, mida oli võimalik vaadata interneti vahendusel. Sellel aastal lisandus otseülekandele võimalus kuvada ekraanil sotsiaalmeediavõrgustikus Twitter tehtud postitusi, mis kandsid teemaviidet #laulühendab. See noortepärane uuendus oli väga populaarne ning säutsudest ei olnud puudust. Taaskord said vanemad klassid näha sündmust green roomist.

Lisaks eelnevast aastast laenatule oli sel aastal ka nii mõndagi uut. Kasutusele võeti võimsam otseülekande- ja kaamerasüsteem, mille hulgas olid suurima uuendusena ka slider-kaamera ja mittestatsionaarne kaamera, mis andis kogu sündmuse jäädvustamisele palju juurde. Kõikide etteastete salvestused ja täispikk sündmuse video jõuavad peagi Lihula Gümnaasiumi YouTube’i kanalile.

2Esmakordselt Lihula gümnaasiumi suursündmuste traditsiooni juures ei valitud välja peavõitjat ega auhinnalisi kohti – selle asemel sai iga klass endale eriauhinna. Samuti oli sel korral oluline uuendus esituste hindamise juures. Nimelt, kui varasemalt ei osalenud õpetajate esitus hindamisel, siis sel korral olid nad võrdväärsed kõikide klassidega.

Sündmusel oli ka suurepärane žürii, kes igale esinemisele kommentaari andis ja terava pilguga jälgis, millisele esitusele milline eriauhind sobida võiks. Žüriisse kuulusid Andra-Liis Junker, Jaanika Teppan, Karmel Üksvärav ja Jana Liisa Johannson.

Kohapeal oli võimalik teha ka heatahtlik annetus, millelt saadava tuluga toetada Lihula gümnaasiumi noorte tegemisi ja uute edulugude sündimist. Kokku teeniti 179,25€.

Veelkord sooviksime meeskonna nimel tänada neid kõiki 18 toetajat, kes aitasid sündmusel toimuda – Hilje Tammaru, Karmen Murumets, Õnnela Lilleoja, Asso Niin, Aleksander Saak, Kuldar Veek, Heini Heinlaid, Indrek Viiret, Henry Viiret, Berta Valdma, Joonas Kaskmäe, Eliise Tiidussalu, Maris Esko, Ragne Nikkel, Liset Kuusik, Argos Lobja, Karita Üksvärav ja Katrin & The Boys Band.

Sündmus ei oleks saanud toimuda ka nende 14 asutuseta, kes olid nii nõu, jõu kui ka materiaalse toetusega abiks – OÜ Trientalis, Kaitseliidu Lääne malev, Lihula Leib OÜ, Matsalu Maius OÜ, “L&L” AS, OÜ Sereeter, Lihula Tarbijate Ühistu, AS Uninaks, Lihula Gümnaasium, Lihula Noortemaja, Lihula Kultuurimaja, Lihula Vald, Lihula Muusika- ja Kunstikool, OÜ ProTone.

27Sündmuse korraldusmeeskonda kuulusid Helerin Leemets, Erik Mikkus, Regle Kurnim, Liisa Raavel, Katrin Veek, Johanna Lipp, Anna Luuk ning vajadusel juhendas kooli huvijuht Hilje Tammaru. Sellise ürituse korraldamine oli noortele esimene kogemus, mis kindlasti andis edasiseks eluks teadmisi ja tarkust juurde.

Katrin: “Ühel päeval tehti mulle pakkumine, et ma võiksin liituda suursündmuse korraldusmeeskonnaga. Ma olin tegelikult kahevahel, suursündmuse korraldamine tundus juba täiesti uskumatu, rääkimata sellest, et kartsin liituda, sest olin pundis kõige noorem. Seda enam, et omavahel ei olnud me suhelnud ja olime teineteisele peaaegu täiesti võõrad. Mida aeg edasi, seda rohkem klappis meie omavaheline koostöö. Algus oli tõesti raske ja künklik, aga kõik hakkas ilusti sujuma. Üha rohkem hakkas suursündmuse päev paistma ja seda kiiremaks meil läks. Juhtus ka seda, et oma ideid vahetasime veel hilisõhtutel. Kuid peaproovi päev läks ülimalt hästi ja see päev pani ka selle ootuse sisse, et mis tegelikult järgmine päev juhtuma hakkab. Proovis vaadates iga klassi esitusi tuli muie suule ja mõttesse tekkis mõte, et Lihula kool on ikka nii vägev. Kultuurimaja sai sellel perioodil nagu teiseks koduks. Tunnid möödusid linnutiivul ja ka neljapäeva hommikused toimetused said tehtud. Lugesime juba tunde, et millal kogu pidu käima hakkab. Paar minutit enne kella kuute, tuli väikene närv sisse, kuid tegime meeskonnaga ühe ühise ringi, kus sisendasime veel endale, et kõik tuleb võimas. Kogu üritus tuli ideaalselt välja, kõik läks nii hästi. Siiamaani täiesti uskumatu, et suutsime midagi sellist korda saata. Praegusel hetkel tagasi vaadates on ikka väga soe tunne sees ja igatsus nende koosolekute järele, kus sai kõvasti tööd ja nalja tehtud. Meeskond sai nii lähedaseks ja need inimesed on tõesti super toredad! Hirm selle ees, et olen kõige noorem ja kuidas minusse seal suhtutakse, oli täiesti tühine. Saime koos millegi suure ja võimsaga hakkama, aitäh!”

Helerin:Olin tahtnud juba ammu proovida sündmuse korraldamist ning võimaluse tekkimisel nõustusin kohe. Lõpuks oli meil 7 liikmeline meeskond, kellega hakkasid toimuma koosolekud, mis sündmuse lähenedes aina tihenesid. Selle protsessi käigus saime üksteist rohkem tundma õppida. Tahtsime väga, et kuude pikkused ettevalmistused läheks asja ette ja kõigile meeldiks. 28.aprilli hommikul oli nii uskumatu, et see päev ongi käes. Hetk enne kella kuute tegime korraldajate ringi ning veendusime, et me teeme selle ära. JA ME TEGIMEGI. Suur kogemus ja super mälestus, mida endaga kaasas kanda. Olen ääretult uhke, õnnelik ning tänulik. ”

35Liisa: “Mul oli erakordne vöimalus osaleda sündmuse korraldamises,eriti veel nii suure nagu oli LÜL. Päevad,nädalad ja kuud lendasid justkui linnutiivul. Kui algul polnud meil midagi, hakkaks kohe köik vedu vötma. Juba peaproovis nägin,et Lihula kool on ääretult äge kool,kuidas köik klassid juba tegid ja olid. Esinemispäeva ootasin pingsalt..viimased tunnid ja minutid läksid… Kui oli aeg lavale astuda polnud mul hirmu. Päevi hiljem olen saanud positiivset tagasisidet.”

Anna: “Kõik sai alguse noortemajas toimunud koosolekust, kus arutati 2016 aasta suursündmuse toimumist. Just seal pandi kokku algne tiim, kes pidi tänavu korraldusmeeskonnas olema. Algul väriseva käe tõstes ei kujutanud ette, millesse end mässin. Kuu hiljem selgus, et see oli mu üks parimaid otsuseid. Sellise suure ürituse korraldamine on omaette kogemus ja seda justnimelt positiivsel noodil. Lisaks olid meie meeskonnas väga koostöövalmid ja sihikindlad noored ning töö sujus väga hästi.
Mida lähemale jõudis üritus, seda rohkem hakkas sisse tulema kerge ärevus. Viimastelgi päevadel jooksime kultuurimaja, kooli, kodu vahet, sättides viimaseid toole ning suheldes žüriiga ja teiste esinejatega. Lõpuks jõudis kätte see päev, mida olime üle kõige oodanud. Üritus läks kuidagi nii kiirelt, et kui aus olla, ei pannud isegi tähele kuidas aeg lendas ning jõudis kätte aeg publik heade soovidega koduteele saata.
Algul, enne üritust, saime palju negatiivseid kommentaare. Kuid kuuldes kasvõi üht positiivset tagasisidet, tõusis tuju meeletult ning tekkis tahe rõõmust lakke hüpata. Veider kuidas miski nii väike võib üle kaaluda millegi nii suure. Ma olen väga õnnelik, et selle teekonna ette võtsin ja kindlasti poleks ma seda suutnud ilma oma suurepärase meeskonnata, aitäh teile!”

Erik: “Mäletan selgelt seda päeva, mil õpilasesindus sai õhtul kokku noortemajas, et kõige muu seas ka suursündmusest rääkida. Pandi paika algne põhimõte ja ka võimalikud korraldusmeeskonna liikmed. Arvasin ekslikult, et sel korral ma ka siiski korraldusmeeskonda kuuluma ei hakka, et endale lisakoormust võtta. Kuid siiski pärast talvist vaheaega, kui tegelik meeskond paika pandi, olin nende seas, kes käe tõstis. Kuna arvan, et suured otsused tuleb vahel teha sisetunde järgi, juhtus ka sel korral nii, et kohe kui mõte tekkis, liitusin meeskonnaga. Sel hetkel ei mõistnud ma veel, mida suursündmuse korraldamine endast kujutab. Alles pärast kuudepikkust tööd imelise meeskonnaga mõistsin, et tegelikult sõltub terve õhtu kulg suuresti meist ja et me peame sündmuse algusest lõpuni ise tegema. Kõik rahataotlused, helistamised ja pikad vestlused toetajatega olid meie, mitte enam kooli ülesanded. Mida lähemale jõudis suursündmus, seda pingelisemaks töö muutus. Kord nädalas toimuvatest koosolekutest sai igapäevane nähtus. Vaatamata koolipere väga negatiivsele meelestatusele tundsin peaproovis, et see sündmus tuleb siiski võimas. Ning tõesti, meie töö kandis vilja. Sündmus rullus silme ees lahti kiiremini kui oleksin võimalikuks pidanud. Need kolm tundi möödusid kui linnutiivul. Pärast seda meeletut möllu saime veel kord maha istuda, olles emotsioonidest tulvil. Me olime hakkama saanud. Olen tänulik, et meil oli nii lahe korraldusmeeskond, kelle kõigiga sai nende kuide jooksul veelgi suuremateks sõpradeks. Aitäh teile ning aitäh ka kõigile teistele, kes aitasid meie unistusel teoks saada.”

Fotod: Liset Kuusik
Erik Mikkus & Helerin Leemets

 

Save

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.