Loading... (0%)

Aktiivne kooliaasta algus: Noarootsi poistepäev ja KIK-reisid

04 oktoober 2016

Kooliaasta algas Lihula Gümnaasiumis väga aktiivse septembriga. Kuu möödus tormiliselt erinevate sündmuste ja reiside tõttu, nende hulgas ka 8. klasside poistepäev ja 3. ja 5. klassi KIK-reisid, kus Lihula Gümnaasiumi õpilased said uusi teadmisi ja laiendasid silmaringi.

Poistepäev Noarootsis

Noarootsis toimus poistepäev. Hommikul hakkasime kooli juurest bussiga liikuma Noarootsi poole kell 8.30 ja kohale jõudsime umbes kell 10. Alustuseks pidas kõne Noarootsi gümnaasiumi direktor. Meid jagati koolide kaupa gruppidesse. Meie rühmas olid Lihula Gümnaasium, Virtsu Põhikool ja Haapsalu Nikolai kool.

Esimene töötuba oli mootorratastest, kus räägiti meile mootoratta varustusest, milleks on kiiver, nahktagi ja paksud püksid. Järgmine tegevus oli simulatsiooniautoga tutvumine, seal õpetati meile, kuidas turvavööd õigesti kinnitada ja kuidas käituda, kui auto on avarii teinud.

Pärast neid oli meil takistusrada, milles tuli ületada tõke. Pärast seda tuli võtta kaks voolikurulli ja  minna üle väikese sillakese moodi puidust ehitisest. Kui takistus oli selja taga, tuli ühendada veevoolikud, millega pidi 5 pudelit pikali laskma.

Politsei töötoas näidati erinevat tehnikat ja varustust, mida nad kasutavad. Mees, kes tutvustas varustust, näitas ka oma relva ja huvi pärast küsisin temalt, millist relva ta eelistab. Politseinik vastas, et ta eelistab Makarovit, kuna relv pidavat olema lihtsa ehitusega ja kerge.

Pärast politseitööga tutvumist oli meil üks kaardimäng, kus iga vale vastus andis 10 kätekõverdust. Meil läks 8 valesti, aga õnneks oli juht, kes seda läbi viis, pärast pikka päeva väsinud ning ta ei jaksanud meiega enam neid kätekõverdusi teha ning me pääsesime.

Kokkuvõttes oli see väga õpetlik päev ja meeldis mulle.

Kevin Reidar Bachaus
8. klass
Foto: Lääne Elu

3. ja 5. klassi reis Nõva looduskeskussse

Septembris käisid 3. ja 5. klass Nõva looduskeskuses, kus tutvustati ümberkaudset maastikku,  merre kukkunud meteoriiti ja paljusid jõgesid ja järvesid. Mets oli marju täis ning me pidime ka marjasöögi pause tegema. Saime ka palju uut teada, näiteks seda, mis on õõtsik. Oli ka väga palju taimi, mida keegi ei tundnud. Meile pakkusid looduskeskuse töötajad värsketest metsaandidest teed, mis oli imemaitsev. Ronisime ka puu otsas ning lamasime samblal, see sammal oli nii pehme. Mere ääres oli  ilus ja seal oli palju ilusaid lapikuid ning tumedaid kive. Ära minnes sõitsime mööda munakiviteed, mis oli sõja ajal salajase raadiojaama varustamiseks hädavajalik. See oli ehitatud talumeeste ühisel pingutusel, sest selle jaoks läks väga palju kive.

Sõitu toetas Keskkonna Investeeringute Keskus.

Markus Lille
Toimetaja

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.