Loading... (0%)

Gertu Küttmann esindas Läänemaad vabariiklikul loodusteaduste olümpiaadil

04 mai 2017

22.-23. aprillil toimus Tartus loodusteaduste olümpiaadi üleriigiline lõppvoor, kus osales Läänemaa eelvooru võitnud Lihula Gümnaasiumi 8. klassi õpilane Gertu Küttmann.

Kuidas ennast olümpiaadil tundsid?

Tartusse sõites olin natuke närvis. Hiljem kohale jõudes kadus närv ära. Olümpiaad oli väga hästi korraldatud. Alguses oli võimalik kohvikust süüa võtta. Seejärel kogunesime ühte ruumi, kus räägiti ära laboris kehtivad reeglid ja seejärel jaotati meid laboritesse laiali.

Kuidas kulges õppeprotsess olümpiaadiks valmistumiseks?

Olümpiaadiks valmistumiseks polnud võimalik katseid teha, seega ma sain ainult märksõnade järgi internetist ja õpikutest infot otsida. Pärast tunde käisin ka õpetajate juures materjali üle vaatamas. Ettevalmitust aitasid teha õpetajad Marje Loide, Tiina Jukk ja Peeter Hermik, nõu küsisin ka kahel varasemal aastal Tartus võistelnud Liisa Raavelilt.

Kui üllatunud sa olid, kui said teada, et pääsesid vabariiklikku vooru?

Eks esimene emotsioon pärast teada saamist oli ikka hea. Hiljem, kui hakkasin olümpiaadi jaoks ette valmistama, tekkis väike närv sisse, sest ma teadsin, et pean tegema katseid, mida ma varem pole teinud.

Kuidas jäid rahule oma tulemusega?

Mina ise jäin rahule. Tegelikult minu jaoks ei olegi niivõrd tähtis see punktisumma või koht. Pigem see kogemus, mille osaledes sain.

Mida uut ja põnevat said teada?

Uusi teadmisi sain palju. Väga palju andis kindlasti juurde see, et pidin ju ise katsetega hakkama saama ja laboris toimetama. Täpsemalt ma ei oskagi midagi välja tuua.

Intervjueeris Birgit Mikkus

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.