Loading... (0%)

Lihula noored näitasid teadmisi Teaduslahingu finaalis

19 aprill 2016

15. aprillil võttis osa võistkond Siig, koosseisus 9. klassi õpilased Svea Stahlman, Iris Kivisäk ja Inga-Garmen Küttmann, Teaduslahingu finaalist Tartus. Eelvoorudes osales kokku rekordilised 170 võistkonda sajast koolist ning finaali pääsesid iga maakonna ja Tallinna parim ehk 16 võistkonda, nende hulgas ka Lihula Gümnaasiumi võistkond.

Lahendada tuli ülesandeid neljal teemal: vesi, toit, metsandus ja elektroonika. Sai küpsetada muffineid ning ühendada juhtmeid, mõõta vee ph-taset ja arvutada puidu kütteväärtust.

Fännidele ja pealtvaatajatele toimusid samal ajal teadusteatrid ning võimalus oli ka ise katseid teha. Kokku olid tulnud üleriigiliselt tunnustatud teaduse populariseerijad, nagu näiteks Kolm Põrsakest, Ahhaa ja Rändav Bioklass

Koduse ülesandena tegime uurimistöö ning selle põhjal ka postri. Üldteemaks loositi meile geoloogia ning töö täpseks nimeks sai Jaani ladestu lubjakivis leiduvate fossiilide prepareerimine ja määramine. Postreid hindas karm zürii, kus olid ka kaks geoloogi. Väga suur tunnustus oli see, kui nad tulid meie juurde ning küsisid luba postri ülesriputamiseks Facebooki ning palusid meist ka pilti.

Olenemata sellest, et auhinnalist kohta ei tulnud, saime jälle kogemuse võrra rikkamaks.

Bioloogiaõpetaja Marje Loide on õpilastest vaimustuses

P1180226“Teaduslahingu finaal oli põnev ja kestis 6 tundi. Ülesannete lahendamiseks oleks võinud rohkem aega olla, sest paljud võistkonnad ei jõudnud protokollide lõppu välja. Svea, Iris ja Inga-Garmen tegid head koostööd ning eriti tublid olid nad postri esitlemisel. Geoloogiaprofessorid Leho Ainsaar ja Alar Rosentau avaldasid kiitust ja palusid luba meie postrit Siluri ladestu kivististe prepareerimisest kasutada teaduse populariseerimiseks. Õpilasi pildistati postri taustal ja tulemust saame varsti näha TÜ geoloogia osakonna FB lehel.”

 

P1180180P1180241P1180244

Fotod: Marje Loide

Iris Kivisäk, Svea Stahlman ja Inga-Garmen Küttmann

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.