Loading... (0%)

MAFF kestab ja õitseb 15. korda

22 september 2017

Lihulas on toimumas 15. Matsalu Loodusfilmide Festival. Sel aastal 20.-24.09.2017 on kavas ligi 100 loodusfilmi kõikjalt maailmast ning õpilastele on kõik filmid tänu sponsoritele ja Hooandjale tasuta.

Festival on ülimalt silmiavav kõigi vanusegruppide jaoks ning hea on, et filmid on huvipakkuvad ka tavaliselt kõige kiiremini tüdinevatele inimestele. Festival annab lisaks filmielamustele Lihula noortele võimaluse kaasa lüüa niivõrd suure ürituse korralduses ning toimimises.

Vabatahtlike pealik Erik Mikkus räägib nii: “Minu jaoks ongi kõige põnevam ilmselt erinevate inimestega kohtumine, pidev suhtlemine ja probleemide lahendamine. Kindlasti on väga lahe ka see tunne, kui tean, et saan kaasa lüüa milleski niivõrd suures. Ma usun, et see kogemus annab palju vajalikke oskusi edaspidiseks eluks- arendab suhtlemisoskust, paneb loovamalt ja samas süsteemsemalt mõtlema ning kindlasti muudab kohusetundlikumaks.”

Vabatahlik Katrin Veek: “Ma arvan, et see annab võimaluse sukelduda sellisesse maailma, mida lihtsalt filmikülastajana ei näe. Teadmise, milline töö on sellise ürituse korraldamise taga ja unustamatud kogemused. Lisaks kõigele on selle taga meeskond, kus õpib töötama tiimina ning kus kohtub erinevate ja toredate inimestega. Kõige põnevamaks pean vabatahtlikuna olemisel uusi olukordi, kus saab pea ees vette hüpata ja riske võtta.”

MAFFi avapäev on traditsiooniliselt ka lastepäev. Sel korral käisid kõikide ümberkaudsete koolide vanemad õpilased vaatamas filmi nimega “Jan Haft-loodusfilmimees”. Film rääkis Jan-i, kui ühe parima loodusfilmi tegija, kes on võitnud ka MAFFi peapreemia, elust ning raskutest ja rõõmudest mis kaasnevad loodusfilmide tegemisega. Haftile on terve elu meeldinud loodus ning praegu loob ta loomadele elupaiku ja häid elutingimusi, tema lemmikud on pisikesed olendid. Parimate kaadrite jaoks on mõnikord vaja tekitada loodusstseen siseruumidesse ning ronida 28 meetrise puu otsa, et linde vaadelda.

Pärast filmi toimus loodusfilmi töötuba.

Lihula Gümnaasiumi õpilane Jana Viljak rääkis töötoa kohta nii: “Töötoa korraldas Joosep Matjus ja temaga oli kaasas Belgiast pärit praktikant Johannes Broux. Meile tutvustati seal loodusfilmide tegemise tagamaid. Saime tutvuda profikaameraga ja varustusega. Neil oli ka kaasas telk, mida nad kasutavad loomade ja lindude jäädvustamiseks. Mulle meeldis see, et korraldajad rääkisid oma kogemustest ja sellise töö võlust, nende jutt ei olnud igav, vaid sisaldas palju näiteid.”

Õpilased Kevin Reidar Bachaus ning Raul Neeme leidsid, et neile pakkus kõige rohkem huvi töötoa tehniline pool: kaamerad, telgid jms.

Ka  1.-6. klassi õpilastel oli põnev päev. Pärast nende filmi toimus maastikumäng.

5. klassi õpilane Kevin Leemets rääkis mängu kohta nii: “Mulle meeldis mängus nende kohtade üles otsimine. Punktides pidime näiteks panema kokku pildi ning selle tagant ette lugema ühe luuletuse.”

6. klassi õpilane Helena-Karmen Kamarik ütles nii: “Mängu korraldas RMK. Pidime kõndima ühest punktist teise, vastama küsimustele, kuulama, lahendama ristsõna. Mulle meeldis kuulata neid jutte, mis räägiti.”

Arvan, et MAFF on väga hariv, põnev ning tähtis üritus, kust saavad uusi teadmisi kõik ning kus soovitan igal inimeselt kindlasti osaleda.

Hanna Malk
haridustoimetaja
Fotod: Eliise Lepp, Jana Viljak

 

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.