Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi aasta klassiõpetaja on Anne Kruus

05 oktoober 2017

Lihula Gümnaasiumi üks aasta õpetajatest, aasta klassiõpetaja tiitliga pärjatu, on Anne Kruus. Järgnevast intervjuust näeme, mida arvab tema õpetajatööst ja saadud tiitlist.

Kuidas mõjutab aasta õpetajaks saamine Teie edaspidist tööd?

Iga väiksemgi märkamine  innustab. See näitab, et oled oma tööd hästi teinud ja seda on märgatud.

Mis Te arvate, miks Te saite aasta klassiõpetajaks?

Minu klassis õpib „väike hiiglane”, kellele ma väga tänulik olen. Suure osa tunnustusest jagan Erekiga.

Kindlasti on tundide ajal juhtunud midagi põnevat, tooge mõni näide, mis on eredalt meelde jäänud.

Ikka on juhtunud. Eredamad hetked on seotud pikanäpumeestega, kus klassijuhatajana olen saanud ka politseiuurijana jälitustegevusega tegeleda. Ja edukalt !Õnn on olnud olla gümnaasiumi klassijuhataja. See oli midagi erilist. Eriti ühistegevused ja valmistumine nendeks. Täielik meeskonnatöö.

Kas Te oled sündinud õpetajaks? Miks?

Võimalik. Oma osa on kindlasti ka asjaolude soodsal kokkulangevusel ja minu põhikooli emakeele õpetajal Linda Peensalul.

Kas õpilased muudavad Teid ja kas lähete uuendustega kaasa? Kas õpilased annavad või võtavad energiat?

Uuendustega lähen kaasa. Mitte just alati kohe, sest vajan   kohanemisaega. Õpilased ja aeg muudavad. Õpilased suudavad võtta väga palju energiat, kuid õnnestumised annavad selle mitmekordselt tagasi. Alati ei pea saama tagasi kohe.  Aastate pärast vilistlaste kokkutulekul või mujal on seda õnnestumist ka meeldiv kogeda.

Olete Te vahel tundnud, et Te enam ei jaksa, et õpetajaamet on end ammendanud ja vajate mingit uut väljakutset või väljundit?

Kui elada ei suuda, siis sure ära jah!  Mina ära surra ei taha, aga vorstiletis liha kaaluda vahelduseks võiks vahel küll. Seda aga ainult siis, kui rasked ja keerulised  olukorrad tahavad üle pea kasvada. Selliseid kordi esineb väga harva. Mulle meeldib minu töö! Õpetajatöös on igal päeval varuks mõni väljakutse. Loovus on see, mis mind õpetajatöös paelub. Rutiinset tööd ei suudaks ma tegelikult teha.

Missugused on selle töö positiivsed ja negatiivsed küljed?

Positiivne: vahetu töö inimestega ja õpilaste arengu jälgimine. Tavaliselt on tulemused kohe näha. Negatiivne: inimesed on suurepärased arstid ja pedagoogid ning oskavad panna diagnoosi ja õpetada, kuidas õpetada. Aga see käib selle ametiga kaasas.

Algklasside õpetajana peate oskama erinevaid aineid, mis on kõige südamelähedasem?

Kõige suurem ebaõnnestumine on aastate jooksul olnud just selles aines. Aga ikkagi matemaatika. Ajalugu kuulub ka lemmikute hulka.

Mida olete oma kooliajast toonud üle oma töösse?

Eks ikka klassikaline õpetamisviis ja oma põhikooli klassijuhataja oskuse märgata, vajadusel toetada ning innustada.

Milline on üks õige õpetaja?

Suure algustähega Inimene. Õpetame me eelkõige iseennast ja nii see on.

Õpetaja Annet intervjueeris Liisa Raavel

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.