Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi aasta õpetaja on Pilvi Kase

05 oktoober 2017

Õpetaja Pilvi on pooleteise aastaga tantsima pannud ligemale pooled Lihula kooli õpilased. Eelmisel õppeaasal tantsis 5 rühma 1.klassist abiturientideni, kolm neist osales koolinoorte tantsupeol.

Tikker püüdis õpetaja Pilvi jutule ja pildile tantsuproovi vahepeal.

Millised olid emotsioonid kui saite teada, et olete valitud aasta õpetajaks?

(On pikalt tasa) Ma arvan, et see on nali. See on nali. Teete nalja, see on natuke julm nali.

Mispärast valiti Teid teie arust aasta õpetajaks?

Karp on kinni, ma ei… Siin on toimunud mingi suur eksitus.

Mis on teile teie töös kõige olulisem?

Et tants tuleks hästi välja, et lapsed saaks aru, mis ma seal näitan, sest ma lähen ka vahel nagu täitsa sassi. Sellepärast mul ongi need sammud üles kirjutatud ja mõnikord ei suuda sealtki välja lugeda.

Kas olete ka noortelt endilt midagi õppinud ja mida?

Iga päev õpin. Kuidas mõnda sammu saab teha lihtsamalt, et mina arvan, kui sammu õpetada, siis peab selle sammu ära tükeldama, täiesti tükkideks, et hakata algusest peale. Lapsed aga ütlevad, et näita meile kiiresti ette, siis me saame paremini aru. Iga kord ei olegi vaja seda asja ära lammutada, saab ka kiiremini. “

Mis ajendas Teid õpetajaks hakkama?

Ma olen tahtnud alati lastega tegeleda, aga siis ma vahepeal läksin käsitöö peale, käsitööd õppima, aga siis mul jäi edasi  õppima minemata, et oleks päris õpetaja kutse kätte saanud. Kuna ma sattusin sundseisu oma täiskasvanute rühmaga, et ei olnud juhendajat ja kuna mina olin tol hetkel kõige noorem, siis öeldi, et hakka sina seda asja vedama seni, kuni see vanem, kes pidi meile juhendajaks tulema põlveoperatsioonil ära käib ja tuleb hakkab juhendama. Sellest on nüüd siis 14 aastat. Nüüd on tal juba mõlemad põlved opereeritud.

Kas naudite oma tööd ja miks?

Ikka naudin, kui asi ilusti välja tuleb ja mulle meeldib seda teha. Omamoodi hull on ka hea olla. See on ju liikumine, ma olen alati tahtnud liikuda.

Kas oskate nimetada mõne põneva seiga tundidest või midagi lahedat, mida lapsed on öelnud?

Charli suust tuleb kogu aeg kuulda, aga mul ei seisa need niimoodi meeles. Charli on just selline, kes mõtleb natuke ette. Näiteks kui ring liigub ja tekib mingi auk ja ma ei ole öelnud, kuidas seda parandada, siis Charli on selle alati välja mõelnud ja juhendab ka oma paarilist, et liigu nüüd sinna poole või ära liigu nii ruttu.

Kui mitu paari kingi olete Teie kui tantsuõpetaja nö “läbi tantsinud”?

Ma ei ole arvet pidanud, ma ei ole kogu aeg uusi ostnud, ma olen lasknud vanu parandada. Hetkel on mul käibel 3 paari.

Tikker õnnitleb õpetaja Pilvit tiitl puhul ja soovib kerget tantsujalga ning krapsakaid tantsulapsi.

Hanna Malk

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.