Loading... (0%)

Uuena Lihula Gümnaasiumis: Anu Kaljuvee

14 september 2017

Iga kooliaasta alguses on õpilaste seas suur ärevus, kas on tulnud uusi õpilasi nende klassi või on tulnud lausa mõni uus õpetaja. Sel aastal on meie kooli lisandunud lausa 5 uut õpetajat. Kindlasti tekib kõigil kohe nende  kohta palju küsimusi, kes nad on või millega  tegelevad.

See küsimus vaevas ka Tikri ajakirjanikke ning otsustasime, et tutvustame teile igal nädalal üht vahvat õpetajat. Esimeseks õnnelikuks osutus 51-aastane Anu Kaljuvee, kes töötab Lihula Gümnaasiumis eripedagoogina. Sandra Pikkmets ja Jana Viljak ning fotograaf Eliise Lepp käisidki sel puhul õpetaja Anu juures, et temaga lähemalt tutvuda ning tutvustada teda teilegi.

Millega tegelesite enne Lihulasse õpetajaks  tulemist?

Enne Lihulasse õpetajaks tulemist töötasin ma Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis klassiõpetajana.

Miks valisite õpetamiseks just Lihula Gümnaasiumi?

Lihula Gümnaasiumisse tulin ma õpetama, kuna minu maakodu on Lihulale lähedal ja ma olen alati unistanud maal elamisest.

Mis on kõige paeluvam asi õpetaja ameti puhul? Kas selleks on rõõmsad õpilased või tunne olla klassi ees ning rääkida asjast, mida valdate?

Kõige paeluvam asi õpetaja ameti puhul on minu arust see, et õpilased on rõõmsad ning ma saan edasi anda tarkusi.

Mis on Teie suurim saavutus töötades õpetajana? Mille üle Te ise uhkust tunnete?

Minu suurim saavutus õpetajana töötades on kindlasti see, et õpilased on tublid. Ma tunnen uhkust kõigi nende tublide ja toredate laste üle ja loodan, et nad jõuavad elus kaugele.

Milline on see kõige toredam õpilastega seotud mälestus, mida meenutate veel aastaid?

Aastate jooksul on loomulikult väga palju toredaid mälestusi kogunenud, aga kõige toredamad õpilastega seotud mälestused on klassireisid.

Mis on kõige tähtsam asi, mida õpilased Teile Teie karjääri jooksul õpetanud on?

Kõige tähtsam asi, mida õpilased on mulle mu karjääri jooksul õpetanud, on kannatus.

Kuidas muudate tunni õpilastele meeldejäävaks, eriliseks ja meeldivaks?

Iga tund ise ongi meeldejääv ja eriline.

Kas Teie õpetamise juures on ka miski, mille olete enda kooliajast kaasa võtnud ja üritate seda kasutada tänapäeva laste õpetamise juures?

Oma põhikooli- ja gümnaasiumiajast olen ma palju kaasa võtnud. Mul oli matemaatika õpetaja, kes proovis teha kõike headusega, ta arvas, et kurjaga ei saa. Seda kasutan ka mina tänapäeva laste õpetamise juures.

Mida leiab Teid tegemas vabal ajal, mil Te parasjagu ei ole koolis ja olete astunud õpetaja rollist välja?

Vaba aega veedan ma oma maakodus, mis on mu lemmikkoht. Seal tegelen ma aiatöödega. Veel meeldib mulle tegeleda oma lapselapsega. Samuti meeldib mulle mere ääres jalutada ning mulle meeldib ka reisimine.

Mis on kõige tähtsam asi, mida Te omalt poolt soovite õpilastele edasiseks eluks anda?

Kõige tähtsam asi, mida ma omalt poolt soovin õpilastele edasiseks eluks anda,  on head mälestused. Ma soovin, et lapsed saaksid aru, et see, mida nad koolis õpivad, on neile eluks vajalik. Algklassides käimine on nagu vundamendi ehitamine ning hariduse omandamine on väga tähtis. Kool ei ole pelgalt ainult kooskäimise koht, see on koht, kus saada teadmisi.

Mis ained Teile koolis meeldisid ja millised ei meeldinud?

Mulle meeldisid käelised tegevused, joonistamine, tööõpetus ning eesti keel. Selliseid aineid ei olnudki, mis poleks mulle meeldinud, aga eriti meeldisid mulle vahetunnid.

Mis teeb Teid rõõmsaks?

Mind teeb rõõmsaks see, kui minu lapsed ja lapselapsed on terved ning kui kõikide õpilastega on hästi.

Soovime õpetaja Anule edu ja vahvaid õpilasi edaspidiseks!

Jana Viljak ja Sandra Pikkmets
Tikri ajakirjanikud

Käesolev kaastöö on Jana ja Sandra esimene kirjutis Tikrile.

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.