Loading... (0%)

Neljapäeva õhtul võis Lihula Gümnaasiumis kohata päkapikke

15 detsember 2017

Lihula Gümnaasiumi 1.-6. klassi õpilastele toimus päkapikudisko. Idee sai esialgu alguse kahe õpilasesinduse liikme peas tänu hiljutisele kadripäevadiskole, mis õnnestus väga hästi, ja kuna laste tantsusoov oli suur, tuli teha uus sarnane sündmus.

Päkapikudiskol loeti lastele muinasjuttu, mängiti erinevaid mänge ja kogu peo naelaks oli muidugi tantsimine. 11. klassi õpilased Iris Kivisäk ja Liisa Raavel lugesid õpilastele Leelo Tungla muinasjuttu “Vaesed jõulud, rikkad jõulud” ning põnevamate kohtade peal tehti pause ja mängiti mõnd vahva seltskonnamängu.

Terve õhtu jooksul kestis põnev tegevus, mis lastele meeldis.  Kui peo läbiviijad võtsid peast päkapikumütsi, pidid ka kõik peolised sama tegema, aga seda salaja, sest viimane mütsi peast ära võtja langes mängust välja.

Peale muinasjutu lugemist ja mängimist algas lustakas tantsupidu. Õpilased said ise valida, mis laule nad kuulata soovivad ja kavalamad soovisid laule, mida jõulupeol esitatakse.  Seeläbi saadi harjutada oma etteasteid ning ka teistele klassidele neid õpetada.

Pidu õnnestus ja lastele  meeldis. Peoeufooria oli nii suur, et mõne õpilase jaoks jätkus pidu veel järgmise hommikunigi, sest mõnigi  liikus veel koolis päkapikumütsiga.

Ürituse korraldasid ÕE liikmed Liisa Raavel, Iris Kivisäk ja Regle Kurnim.

Liisa Raavel
Tikri peatoimetaja
Fotod: Regle Kurnim

Katrin Veek - post author

No other information about this author.