Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/plugins/ubermenu/core/sparkoptions/SparkOptions.class.php on line 776

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 1881
Katrin Veek: Matsalu rattamaratonil vabatahtlikuks | TIKKER
Loading... (0%)

Katrin Veek: Matsalu rattamaratonil vabatahtlikuks

28 august 2016

Marimetsa Kapp 2016. Juba on möödas aasta. Aasta sellest päevast, mil minu emotsioonid olid head, rõõmsad ja kõike muud. Seepärast ei tulnud ka JAH-sõna ütlemiseks kaua aega kulutada. Muidugi olin valmis olema vabatahtlik. Vabatahtlik joogipunktis.

Iga aasta teistmoodi

Faili DSC_0012Sel aastal oli kõik kuidagi isemoodi. Teistmoodi, parem. Võib olla andis eelmise aasta vabatahtlikuks olemine juurde kogemusi, teadmisi ja oskusi. Olin eelnevalt arvestanud, mida peab tegema paremini ja mille võiks üldse tegemata jätta. Kuigi eelmine aasta oli kõik hästi, sai paari asja ikka lihvitud.

Tänasel rattamaratonil olin võimeline kujutama ennast jalgratturi asemel, mõtlema, mida peab tema tundma. Palav ilm, käänuline maastik ning tahe minna lõpuni välja. Imetlen siiamaani võistleja tahet, olgu sellel teel nii palju äpardusi ja takistusi kui üldse olla saab.

Esimesi rattureid enda poole väntamas nähes, olin ma vägagi valmis. Alguses oli siiski natukene imelik karjuda üle Kasari baari parkla innustavaid sõnu, joosta uute joogitopside järele ning vaadata nende pingutavaid nägusid. Õnneks ei kestnud see imelik tunne kaua ja kohe varsti oli see loomulik.

Suur osalejate arv

Võistlejaid oli see aasta nii palju, uskumatu. Nähes neid ratturite masse, mis vahepeal joogipunkti poole tuli, vajus suu ikka lahti küll. Eks see üks suur  edasi-tagasi jooksmine ning oma hääle ära karjumine oli, aga ma ei kahetse mitte ühtegi tegu ega olekut selles imelises pundis.

Loomulikult tõi see suur osalejate arv (mis, nagu hiljem selgus, oli ~500 inimest) kaasa kiire tempo joogipunktis ning meil ühel hetkel läks väga kiireks, väga. Polnud enam inimest, kes valaks juua välja, kes jookseks joogitopsiga ratturi juurde ning kes oleks moraalne tugi. Kõik oli justkui segamini, üritasime oma punktis olijatega rahulikuks jääda ja mõelda veelkord läbi, mida peaks tegema.

Just sellel ajal ilmusid välja kaks väga toredat ja asjalikku naisterahvast, kes oskasid meid päästa õigel hetkel! Suur suur aitäh Teile!!

Ratturid, kes võtavad korraks aja maha

Samamoodi nagu eelmisel aastal, oli ka neid võistlejaid, kes jäid meiega juttu rääkima ja niisama nalja viskama. Te olete ikka fantastilised! Aga ega kõik võistlejad tõstavad omamoodi tuju ja kui nad omakorda edu ning kõike paremat soovivad, siis paremini ei saakski minna.

Ja ühel hetkel sai see läbi. Polnud enam rattureid ega jooksmist ning märjaks saamist. Vaikne oli. See oli nii kummaline tunne, aga hea tunne. Selline üritus tekitab sooja tunde ja viib emotsioonid lakke.

“Mul oli kohe hea sõita”

Pärast sai veel koristatud ning lihtsalt maha istutud ja analüüsitud, kuidas meil läks. Ajal, kui Janar Sõber meile järele tuli, kiirustas meie poole üks meesterahvas. Tal oli käes kolm jäätist ning ta ütles: “Olite täna nii tublid oma ergutamisega ja kohustuste täitmisega, mul oli kohe hea sõita.” USKUMATU!

Janar ütles meile hiljem selle peale tunnustavalt, et see on märk heast tagasisidest. Ka minul on sellele üritusele nii palju häid sõnu öelda! Aitäh kõigile! Aitäh, Marimetsa Kapp! Kohtume järgmisel aastal!

Esimest aastat vabatahtlikuks

Faili DSC_0017Minuga koos oli sel aastal esimest korda vabatahtlikuks olev Helerin Leemets, kelle kommentaar sellise kogemuse kohta on: “Olen tahtnud alati vabatahtlik olla, ent siiani polnud mul võimalust. Hetkel, mil tekkis see võimalus oli mul JAH sõna kohe öeldud. Nii äge on teha midagi vabast tahtest ja samas olla kasulik. Kindlasti üks vahvamaid asju on see, kui kõik võistlejad on mööda sõitnud ning punktikaaslased sind lihtsalt veega üle valavad. Ning muidugi, mis saaks olla parem tänu, kui see, et sulle tuuakse üks jäätis ja öeldakse, kui tubli sa olid. Jään ootama järgmist aastat ja teisi vabatahtlikuks olemise võimalusi.”

“Uus aasta toob rohkem Lihula kooli noori vabatahtlikeks”
Sel aastal võis näha raja peal laiali jaotatuna rohkelt Lihula Gümnaasiumi noori, kes olid tulnud vabatahtlikekes: Katrin Veek, Helerin Leemets, Marian-Merit Ring, Anna Luuk, Regle Kurnim, Reno Mark, Markus Sõber, Margus Morševitski.
Lisaks eeltoodud nimedele tegid ratturitele ees- ja järelsõitu gümnaasiumi poisid Karl-Jaan Kivisalu, olles ATV-l ja Joosep Bork sõites krossirattal.


Katrin Veek
Fotod: erakogu

Lisainfo Lääne Elust: Caspar Austa triumfeeris Matsalu rattamaratonil

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.