Loading... (0%)

Lihula jüriööjooks tõi kokku 22 võistkonda Lihulast ja mujaltki

23 aprill 2016

22. aprillil  algusega kell 17.00 leidis aset selleaastane Lihula jüriööjooks, mis on nii Lihula Gümnaasiumi õpilaste kui ka Lihula kogukonnale oluline traditsioon. Osa võttis 22 võistkonda, kõige arvukamalt olid esindatud õpilased  4.-6. klassidest.

DSC_0127See viieetapiline teatejooksuvõistlus on oluliseks proovilepanekuks kõigile Lihula Gümnaasiumi klassidele, kuid sealhulgas ka lasteaialastele ja täiskasvanuile. Isegi algklasside õpilased jooksid julgelt  suure innuga ümber laululava. Esimese klassi  Sandra Pikkmets, kes võistles sel korral esimest korda Lihula Gümnaasiumi nimekirjas, arvas, et võistlus on väga põnev ja et osaleb järgmisel aastal kindlasti taas.

1.-3. klasside edetabel
1. koht – 3. klassi I võistkond
2. koht – 2. klassi I võistkond
3. koht – 2. klassi II võistkond
4. koht – 3. klassi II võistkond
5. koht – 1. klassi võistkond

Ka vanemate klasside õpilased olid vaprad ja läbisid raja edukalt, mõtlemata allaandmisele. Kui väiksemad jooksid ümber laululava oru, siis vanemad pidid läbima juba pikema raja, millest osa asus linnusevaremete vahel.

4.-6. klasside edetabel
1. koht – 6. klass
2. koht – 5. klassi I võistkond
3. koht – Vatla võistkond
4. koht – 4. klassi I võistkond
5. koht – Metsküla võistkond
6. koht – 5. klassi II võistkond
7. koht – 4. klassi II võistkond
8. koht – 4. klassi III võistkond

7.-9. klasside edetabel
1. koht – 9. klassi võistkond
2. koht – 8. klassi võistkond
3. koht – 7. klassi võistkond

DSC_0133Kui põhikooliõpilastel oli võistlusele suur tung, siis gümnasistidest oli juba keerulisem võistkondi kokku panna. Gümnaasiumi kõige suurem klass, 11., pani edukalt enda meeskonna välja, kuid 10. ja 12. klassil oli juba keerulisem. Veel pool tundi enne jooksu otsustasid  Ainar- Sten Junker 10. klassist ja Aleksander Saak, abiturient, moodustada  võistkonna, mis esindaks mõlemat klassi. Nõnda jooksidki nad kahekesi ära terve teatejooksu.  Kinnitasid, et oma klasse ei saa ju esindamata jätta.

10.-12. klasside edetabel
1. koht – 11. klassi võistkond
2. koht – 10.-12. klassi võistkond

Kuigi võistlus väsitas, oli  kõigil ikkagi pärast jooksu hea meel. Isegi kui võitu ei saavutatud, ületati siiski iseennast ning koju mindi naerusui.

 

Erik Mikkus
Fotod: Helerin Leemets

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.