Loading... (0%)

9.klassi õpilased käisid noorte tervisepäeval “Tervist, noored!”

07 oktoober 2016

9.klass käis Haapsalus tervisepäeval “Tervist, noored!”. Seal toimus neli õpetlikku ja huvitavat loengut teemadel “Uni”, “Stress”, “Seksuaalsus” ning “Naer”.

Esimeses loengus, mis rääkis unest, selgitas Merit Lilleleht meile une tähtsusest, kui palju peavad erinevas vanuses inimesed magama ning anti nippe hea une jaoks. Und võrreldi telefoni akulaadijaga ning kuidas noored ei oleks mingil juhul nõus oma telefoni laadimata jätma, kuid jätavad tihti magamata. Samuti räägiti sellest, kui ebasobilik on praegune koolisüsteem õpilaste tervisele, kuna teismelised vajavad 10 tundi ööpäevas und, siis ei jätku neile piisavalt uneaega. Parajaks tundide alguskellaajaks pakuti kell 10 hommikul.

Loengus stressi kohta rääkis Matti Orav oma kogemusest stressiga, kuidas ta oli end minevikus nii üle koormanud, et oli arsti poolt sunnitud puhkusele. Seejärel tegi ta meiega keskendumisharjutusi: me pidime istuma, silmad kinni, ning keskenduma helile, mis tuli gongi-taolisest pillist, samal ajal mõtlema, mis tundeid see meis tekitas, ning seejärel neid teistega jagama. Loengu lõpuks mängis ta kitarri ja me laulsime koos Tanel Padar & The Sun’i lugu “Võta aega.”

Seksuaalsusest rääkisid Aurora Ursula Joala ning Andreas Lokko. Nad kõnelesid erinevatest suguhaigustest ning  kaitsevahenditest. Ette kutsuti 12 vabatahtlikku, kellele anti paberid erinevate kaitsevahendite ja -viisidega ning ülejäänud pidid panema nad efektiivsuse järgi rivvi. 

Naeru loeng oli aga hoopis teistsugune. Lektor Epp Priimägi käskis meil toolid eemale lükata ning teha üks suur ring. Seejärel tegime väga palju erinevaid naeruharjutusi, lihtsalt erinevate liigutustega koos naermisest maas lebamiseni välja. Terve loeng koosnes erinevatest mängudest ning kuigi see võis olla ebatavaline ning paljudele väga huvitav, võis pidev naermine olla väsitav. Loengu lõpuks istusime kõik koos maha i ning kõigile anti võimalus öelda, mida nad sellest loengust arvasid. Paljude arust oli see imelik, kuid enamustele meeldis see väga.

Päeva lõpuks pidime täitma küsimustiku Kahoot’is, kus saime avaldada oma arvamust: kuidas päev meeldis, mis olid meie lemmikloengud, kas ja kus võiks ka tulevikus midagi muud sellist korraldada.  Jäime klassiga rahule selle ebatavalise koolipäevaga.


Birgit Mikkus
Fotod: erakogu

Katrin Veek - post author

No other information about this author.