Loading... (0%)

Alanud on õpilasesinduse liikmeks kandideerimine

22 september 2017

Sügis toob kaasa ka Lihula Gümnaasiumi õpilasesinduse uute liikmete valimise, mis leiab tänavu aset 4. oktoobril.

Vastavalt õpilasesinduse põhimäärusele saavad vabadele kohtadele kandideerida kõik 9.-12. klassi õpilased. Sel õppeaastal on kaks vaba liikmekohta (hääleõiguslikud liikmed) ning üks aktivistikoht (liige, kellel puudub hääleõigus).

Valimisperiood kestab 25. septembrist 4. oktoobrini ja kandidaatide välireklaam toimub 27. septembrist  3. oktoobrini. Valimisperiood kulmineerub valimispäevaga 4. oktoobril.

Valimisõigus on kõigil Lihula Gümnaasiumi 7.-12. klassi õpilastel, hääletamine toimub 4. oktoobril tundide ajal ning selle viib läbi häältelugemiskomisjon koosseisus Birgit Mikkus, Helerin Leemets ja Regle Kurnim.

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks tuleb esitada paberil ja digitaalselt enda foto ning lühike tutvustav tekst koos valimislubadustega hiljemalt 27. septembri esimese tunni alguseks huvijuht Hilje Tammarule või õpilasesinduse president Erik Mikkusele. Palume digitaalse foto ja teksti saata aadressile opilasesindus@lihula.edu.ee.

Juba enne valimisi võid välja mõelda, millises kolmest õpilasesinduse töögrupist (haridus, kultuur ja kommunikatsioon) sooviksid töötada. Soovituslik on enne kandideerimist tutvuda ka ÕE põhimäärusega.

Õpilasesinduse avatud koosolek

Õpilasesinduse valimise raames leiab aset ka ÕE avatud koosolek, mis toimub 26. septembril kell 12:30-13:00 ning kuhu on oodatud kõik 9.-12. klassi õpilased, kes on huvitatud kandideerimisest. Avatud koosolekul küll kandidaadid kaasa rääkida ei saa, kuid see annab võimaluse näha õpilasesinduse tööd juba enne ÕE liikmeks saamist.

Lisainfo avatud koosolekust jõuab õige pea Lihula Gümnaasiumi Facebook’i lehele, lisaküsimuste korral võib julgelt pöörduda õpilasesinduse poole.

Uued ÕE liikmed avalikustatakse  5. oktoobril õpetajate päeva aktusel.

Erik Mikkus
õpilasesinduse president

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.