Loading... (0%)

ERIK MIKKUS: leidkem endas seda jõudu, et teha üks väike heategu

27 november 2016

Täna on esimene advent – päev, mil algab rahu ja ootuse aeg. Kes veel pole süütanud jõulutulesid, see on seda täna juba kindlasti teinud; kel pole veel kodus küünlahõngu olnud, on juba arvatavasti asetanud aknale põleva küünla ja astunud sammu jõulumeeleollu.

Täna on päev, mil jõulud saavad alguse. Ning jõulud on aeg, mil ei tohiks olla kohta ei hirmule ega vihale, halvale ega kurvale. On aeg, mil tuleks üksteist märgata ning mõista. On aeg, mil tuleks vaadata sügavale enda sisse ning aru saada, mida see pime aeg tegelikult tähendab.

Vaatamata kõigele ei pruugi igaühel meist olla kõike seda, mis Sul võib olla. On palju inimesi, kes ei saa jõulude ajal süüa sooja jõulupraadi, kes ei pruugi ka jõuluõhtul magada soojas toas, kes käib jõulutulesid vaatama poeakendel või kes võib ainult unistada kingitustest. Kuid jõulud on imede aeg ning igaüks meist võib saata korda ühe väikese ime – ühe heateo, mis tooks rõõmu inimeste südameisse.

Jõulud on andmise aeg. Ning kuigi seda lauset kuuleme kõik aasta aasta järel, on see miski, millele me kõik peaksime mõtlema. On aeg teha kingitusi, on aeg anda edasi jõulurõõmu ja kinkida midagi, mis on väärtuslikum kui igasugune raha – soojus. Soojus tundest, et me ei ole oma murega üksi. Soojus emotsioonist, mille võib meisse süstida väiksemgi naeratus, imetilluke kingitus või üksainus hea sõna.

Ma kutsun meid kõiki üles jätma omavahelised nääklused, kasvõi selleks üheks kuuks, märkama neid, kellel ei lähe nii hästi, ning tegema ühe kingituse, mis tooks soojust kellegi südamesse. Armas õpilane, kui näed koolis nukrat koolikaaslast, mine tema juurde ja naerata või kingi mõni hea sõna. Armas õpetaja, märka teise inimese muresid ja anna mõni teine võimalus.

On imede aeg; kui igaüks meist annaks edasi seda soojust, suudaksime kõik koos luua imesid. Leidkem endas seda jõudu, et teha üks väike heategu.

Imelist jõuluaja algust teile!

Erik Mikkus
Lihula Gümnaasiumi ÕE president
Foto on illustreeriv. Autor: Helerin Leemets

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.