Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/plugins/ubermenu/core/sparkoptions/SparkOptions.class.php on line 776

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 1881
ERIK MIKKUS: on hea heita pilk endasse ning arutleda hea ning halva üle | TIKKER
Loading... (0%)

ERIK MIKKUS: on hea heita pilk endasse ning arutleda hea ning halva üle

24 veebruar 2017

Tere, hea koolipere ja külalised!

Tänasel päeval on meil õnn olla oma kodus. Oma kodus, vabal Eestimaal. Vaatamata mujal maailmas toimuvatele muutustele, tragöödiatele ja masendusele oleme meie siiani suhteliselt puutumata ning saame elada valdavalt rahus.

See tähendab, et rohkem kui kunagi varem on meil võimalik tegeleda sotsiaalsete probleemide, tervise ja heaolu ning hariduse muredega. Kuid isegi, kui võiksime tunda muret maailma üle, on meil palju, mille üle õnnelik olla.

Kunagi varem pole õpilased saanud nii palju kaasa rääkida hariduselu korraldamises ning koolielu parandamises. Me saame väljendada enda arvamust ning avaldada enda ideid. Me korraldame sündmusi ja räägime avalikult toimuvast. Lisaks sellele, rahvusvahelised testid näitavad, et meie õpilased on väga kõrgelt haritud – tundub, et meie haridussüsteem on võtnud õige suuna. Kuid sealjuures on meie õpilased stressis ja rahulolu on väike.

Just tänasel päeval ongi sobilik mõelda sellele, milline on elu Eestis. On hea heita pilk endasse ning arutleda hea ning halva üle. Ning just sellesama endasse vaatamise pealt leida jõudu, et muuta meie kodu veel paremaks, et juba järgmisel aastal samal ajal võiksime öelda, et oleme teinud midagi õiget ja midagi head.

On suured pöördelised ajad: käes on Eesti Vabariigi 99. aastapäev, meid ootab suvel ees noorte laulu- ja tantsupidu ning ettevalmistused meie kodumaa 100. sünnipäevaks. Ka meie oleme nendega tihedalt seotud, sest oleme ju Eesti tulevik.

Nüüd on aeg meenutada seda, mida oleme teinud, ning võtta käsile nii suuri kui väikeseid projekte, teha ettepanekuid ja algatada muutuste tegemisi või lihtsalt naeratada ning teha heategusid, et me saaksime öelda, et oleme andnud enda panuse kogu meie ühiskonna toimimisse.

Igaüks meist saab midagi ära teha, ükskõik, kui suured või väikesed me oleme. Eesti on ikkagi meie kõigi kodu ning vaid me kõik koos saame luua sellest koha, mille üle saaksime olla õnnelikud.

Hea koolipere, soovin teile head Eesti Vabariigi 99. aastapäeva!

Erik Mikkus
Lihula Gümnaasiumi õpilasesinduse juht
Foto: Ain Saare

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.