Loading... (0%)

Freddy Pajumets osales rahvuvahelises noortevahetuse projektis Hispaanias

18 juuni 2016

4. märtsi hommikul saabus minu meilile üks rõõmustav kiri Helerilt, kes on üks eestvedajatest Seiklejate Vennaskonnast ning ta teatas, et olen valitud esindama Eestit koos teise 4 noorega ühes ilusas riigis nagu on Hispaania. Noortevahetuse teemaks oli kiusamise vastane võitlus ja selle ennetamine.

Reis algas minujaoks 15. mai varahommikul, kus reisisime esialgul Frankfurti ning sealt edasi Valenciasse, kus meid ootasid selle projekti korraldajad GNRD-st (Global Network For Rights And Development). Hispaanias võttis meid vastu ka 26 kraadine päikseline ilm.

Esimesel päeval oli esimeseks tegevusteks tutvumine teiste gruppidega, noortevahetuses oli veel ka noori Rootsist, Bulgaariast, Itaaliast, Rumeeniast ja ka korraldajariigist Hispaaniast. Kokku oli meid üle 30. Peale seda oli vaba aeg ning meie oma tiimiga külastasime Valencia randa La Malvarrosa.

Järgmisel 2 päeval tegelesime me teatris näitlemisega, kus pidime väljendama enda tundeid erinevates olukordades, kasutades ainult miimikat ja kehakeelt. Kord pidid teesklema kiusajat ning kord pidid mängima kiusatavat.

Viimastel päevadel tutvustati meile kiusamisetüüpe, millised on olemas, kes selles osalevad, miks kiusatakse jms ja vaatasime ka selle kohta ühte filmi.

Kõik, kes projektis osalesid, olid varem olnud kiusatavad, mis oli hea, sest me olime seal eesmärgiga lõpetada kiusamine lõplikult.

Reis lõppes 21. mai varahommikul, see hommik oli nii raske, sest keegi ei tahtnud Valenciast lahkuda, aga kahjuks pidi. Valus on hüvasti jätta Tallinna lennujaamas oma Eesti tiimiga, kes said mulle väga kalliks.. kuid me andsime lubaduse suhelda ning kohtuda tulevikus.

Minule see noortevahetus väga meeldis, sest ma sain nii palju uusi kogemusi ning teadmisi kiusamise kohta ja kuidas seda paremini ennetada. Ma sain ka uusi sõpru ja tutvusi. Kindlasti kavatsen ma tulevikus osaleda ka teistes noortevahetustes ning soovitan ka teistel!

Freddy Pajumets
9. klass

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.