Loading... (0%)

Galerii: LG stiilinädalal riietuti tuduriietest nohikuni

07 oktoober 2017

2.-6.oktoobrini toimus koolis õpetajate ja õpilaste stiilinädal, kus sai riietuda erinevate teemade järgi, kaasa lüüa põnevates tegevustes tegusatel vahetundidel ning nädala lõpus diplomeid ja tänukirju jagada. Igal teemapäeval kõlas kooliraadiost stiilikohane muusika.

Nädala esimese päeva teema ehk “Tudupäev” sai valitud selle järgi, et esmaspäeva hommikul ei peaks hakkama enda aega raiskama lokkide tegemisele või kapist riiete otsimisele. Otseses mõttes voodist kooli tundus teema, mis varasematel aastatel on populaarne olnud ning mida ka meie kooli õpilased ise soovitasid.

Nii sai juba hommikul  näha kooliteel vahvaid hommikumantlitega tegelasi, kellel padi või kaisukaru kaenlas. Koolis oli neid tunduvalt rohkem, kellel pidžaama, kellel hommikumantel, kellel sassis soeng või lokirullid alles peas. Tegus vahetund kujutas endast hommikuvõimlemist, mida viisid läbi Brita Pikla, Anna Luuk, Cetlin Mikker ja Regle Kurnim. Teine tegevus oli kiire meeskonnamäng, mis peletaks une silmast ja kaotaks ära väsimuse.

Teisipäev ja 1990ndate idee oli vaadata ja otsida kodust riideid, mida meie vanemad vennad/õed või emad/isad oma nooruspõlves kandsid. 90ndad on ka viimase aja moetrend ja vahva oli vaadata, kuidas lapsed seda enda jaoks tõlgendasid. 90ndad tõid kaasa kolme triibuga dressid, 3 numbrit suuremad kleidid, teksaseelikud ja vahvlilokid.

Vahetunnis sai tantsida 90ndate muusika saatel kaaslasega ajalehtede peal, tingimusel, et kumbki neist jalgadega maha ei astu. Tegevuse tegi keerulisemaks muusika peatamisel ajalehe kokku murdmine, mis tähendab, et iga pausiga läks tantsuplatsiks olev ajaleht väiksemaks.

Kolmapäevale läksime vastu veidi lihtsamalt. Triibud-täpid-ruudud tundus päevana, kus  iga õpilane leiab endale midagi selga ja oleks võimalik 100%  kaasa tulla. Kool täitus kolmapäeval  triibuliste, ruuduliste ja täpiliste riiete kandjatega ja eriti vahva oli vaadata neid, kes olid need kõik kolm endale selga tõmmanud. Tegus vahetund kujutas endast otsimismängu, kus tuli leida teatud arv triipude, täppide või ruutude kandjaid.

Neljapäevaseks õpetajate päevaks korraldasime piduliku päeva, et koju jätta dressipüksid või lohvakad pusad. Šikid noormehed ja kleitides-seelikutes neiud nägid kenad välja. Vahetunnis said kolmeliikmelised meeskonnad mõõtu võtta mälumängus, mille küsimused olid koostatud piduliku riietuse, õpetajate päeva ja tähtsate sündmuste kohta.

Reede lõpetasime  vaiksete nohikutest tegelastega. Esimene asi, mis nohikutel kooli tulles vastu vaatas, oli kandik numbritega, kust tuli võtta endale number ja päeva jooksul kooli pealt endale sama numbriga nohik leida, et temaga koos pilti teha ja loosis osaleda. Tore oli vaadata, kuidas kanti  trakse, seelikuid, prille ning kahele poole punutud patse. Vahetundide ajal toimus päeva ja nädala parimate autasustamine ning lisaks jagasime ka tänukirju silmapaistvate kostüümide eest.

Nädala jooksul oli palju kaasalööjaid ja tublisid osalejaid, kuid siiski selgitasime välja stiilsemad ja silmapaistvamad koolikaaslased.

Nädala stiilsem 1.-3.klassi arvestuses oli Karl Reinmaa, 4.-6.klassis  Kristel Oosim, 7.-9.klassis Markus Sõber, gümnaasiumis Anna Luuk ja õpetajate arvestuses Ille Palusalu. Nädala stiilseimaks klassiks sai 11.klass, sest tegu oli klassiga, kus igapäevaseid kaasategijaid oli kõige rohkem klassi koguarvust ning kelle kostüümid jäid kooli peal silma.

Omalt poolt täname kõiki, kes stiilinädalaga kaasa tulid, teid oli nii palju! Lisaks olite  ka väga loovad, suur aitäh kõigile! Samuti täname meie fotograafi Eliise Leppa, helitehnikut Ainar-Sten Junkerit, tööõpetuse õpetajat Kaarel Padu, direktor Janar Sõberit, stiilinädala plakati ja diplomite illustraatorit Erik Mikkust ja õpilasesindust.

Katrin Veek ja Liisa Raavel
Stiilinädala peakorraldajad
Fotod: Eliise Lepp

Katrin Veek - post author

No other information about this author.