Loading... (0%)

Gümnasistid korraldasid 1.-3. klassi õpilastele jõuluteemalise hommiku

24 detsember 2017

21. detsembril toimus 1.-3. klassil veidi teistmoodi koolipäev, sest tavapäraste klassijuhatajate asemel seisid klassi ees hoopiski gümnasistid.

Esimese klassiruumi teema oli “Jutupesa”, mida viis läbi 10. klassi õpilane Katrin Veek ning kus sai rääkida endast ja jõuludest. Saladuste loori tõsteti nii jõulukommetelt, -söökidelt kui ka kingitustelt. Loomulikult sai õhinal rääkida ka asjadest, mis hommikul päkapikk sussi sisse tõi.

Selleks, et tegevus liiga üksluine poleks, oli välja otsitud  kaks tuntud eestikeelset jõululaulu – ,,Tiliseb, tiliseb aisakell” ning ,,Läbi lume sahiseva”, mida ka 1.-3. klassi õpilased enda lemmikuteks pidasid. Klassiruum täitus hetkega naerulsui lastega, kes kõva häälega  kaasa laulsid.

Jutupesale pani punkti jõuluvideo “Soojustunne südamesse” näitamine, et ka õpilased oskaksid silmi lahti hoida ja märgata abivajajaid. Video vaatamisest tekkis ka idee järgmisel päeval kooli peal teisi kallistada ning häid pühi soovida, kuid ainuüksi ideest sattuti nii suurde vaimustusse, et joosti kohe pärast tunni lõppu vanemate koolikaaslaste juurde.

Teisest klassist võis leida laudadelt erilisi värvipilte, sest pesa keskendus loomingulisusele ning lugude rääkimisele. Rääkijateks said seekord olla algklassiõpilased ise, jutustades erinevatest asjadest, mis nende endiga juhtunud on või põnevaid lõike jõuluraamatutest. Värvimise ajal sai kõrva taha pandud nippe, kuidas olla hea laps.

Loomingulisuse pesa läbi viinud 11. klassi õpilane Svea Stahlman ütleb tagasisidena: ,,Ma ei osanud esialgu midagi sellest sündmusest oodata. Ikka kõhklesin, kas pisikesed tulevad jutustamisega kaasa, kas suudan täita 45 minutit huvitavalt ning toredalt, aga juba esimese mõne minutiga oli mulle selge, et minu hirmud olid asjata. Kõik väikesed õpilased rääkisid nii põnevaid lugusid ja nende siiras rõõm mõnest tunnist oli kaugele näha!”

Kolmandas klassiruumis nägi tahvli ees seismas 12. klassi õpilast Erik Mikkust, kes viis läbi “Mängupesa.” Mängudeks olid valitud kõige lihtsamad laulumängud ning bingo, kus numbrite asemel tuli neil endil joonistada pilte jõuluteemalistest asjadest ning neid Eriku ütlemise peale järjest maha kriipsutada.

,,Alates hetkest, mil Katrin idee välja käis, teadsin, et sellest päevast tuleb midagi väga-väga lahedat. Minu vastus mõttele oli koheselt positiivne ning ma ei kõhelnud hetkegi selles, kas see välja tuleb. Teadsin, et olime hingega asja juures ning seetõttu polnud võimalustki põruda. Kindlasti oli tegemist erilise kogemusega, sest rohkemgi veel kui õpetajate päeval nägin ma nende kolme tunni abil, kui palju ettevalmistust vajab tegelikult tunni läbiviimine nii, et see õpilastele ka põnev oleks. Kuid veelgi hindamatum oli laste tagasiside. Seesama naer ja rõõm, mida nende silmis nägin, andsid aimu, et oleme teinud midagi head ja toonud veidi rohkem rõõmu nende argisesse koolipäeva. Justnimelt kõik need kolm jõulumängudega sisustatud tundi süstisid ka minusse endasse õnnelikkust ja jõulumeeleolu,” kõneleb Erik ise.

Kui kolmas tund lõppes, sai nii mõnegi 1.-3. klassi õpilase näol näha pettumustunnet, sest edasi jätkus  tavapärane koolipäev.  Tagasiside hommikule oli  positiivne ning 1. klassi klassijuhataja Eda Aaviku sõnad: ,,Jätkake seda traditsiooni,” andsid motivatsiooni, et ka järgnevatel aastatel midagi taolist korraldada.

Täname klassijuhatajaid Eda Aavikut, Astrid Paulust ja Tiia Lehistet, et usaldasite oma õpilased meie kätesse.

Tekst ja fotod: Katrin Veek
10. klass

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.