Loading... (0%)

Gümnasistid said karjääriõpetuse tunni Haapsalu politseijaoskonnas

20 oktoober 2017

18. oktoobril käisid Lihula Gümnaasiumi õpilased Haapsalu politseijaoskonnas  ja piirivalvekeskuses avatud uste päeval, kus oli võimalus tutvuda korrapidajate igapäevase tööga ning varustusega. Veel tutvuti merepäästega ja soovijad said Haapsalu lahel kaatriga sõita.

Kohalik noorsoopolitseinik Sirje Treiman ning piirkonnapolitseinik Kiur Klippberg tutvustasid noortele oma tööd. Nad rääkisid, kuidas ennetada ohte ning mida oleks ohuolukorras mõistlik teha. Noori julgustati õppima politseinikeks ning neile tutvustati võimalusi, mis käivad sellise tööga kaasas. Näiteks saab iga korrakaitsja ennast põhitöö kõrvalt ka täiendada. Õpilased said proovida selga kuuliveste, mida politseinikud kannavad välitegevusel igapäevaselt. Soovijad said ka panna oma käed raudu ning õpilastele näidati teleskoopnuia, pipragaasi ja muud varustust.

Kuna Haapsalus on ka merepääste, siis viidi gümnasistid tutvuma merepäästjate tööga. Paadikuuris tutvustati jetit, mootorsaani, näidati erinevaid kanderaame, esmaabivahendeid ning jääl liikumiseks vajalikku varustust. Merepäästjate igapäevasest tööst said noored natuke rohkem aimu, kui nad viidi alles hiljaaegu soetatud kaatriga Haapsalu lahele sõitma. Ilm oli küll tuuline ja meri lainetas, kuid vaatamata sellele oli kaatris väga vaikne ja hubane. Kaater on väga modernne ning seal oli kõik vajalik päästetöödeks olemas, alustades päästevestidest lõpetades arvuti ning printeriga.

Lahtiste uste päev oli väga hariv ning huvitav, õpilased ise arvasid sellest nii:

Hanna Hatto: “Politsei- ja piirivalveameti külastus oli väga huvitav ning õpetlik, saime teada palju uut politseiameti kohta, näiteks et politseinikuks õppides on kooli kõrvalt võimalik kohe tööle minna ning töö eest ka palka saada. Huvitav oli näha ka piirivalve erinevaid paate ning kanderaame, millega on võimalik inimest vedada nii maal kui ka jääl. Samuti saime näha uut kaatrit koos kogu varustusega ning proovida, mis tunne on pardal viibida.”

Kristyn Pihelgas: “Mulle meeldis kõige rohkem see, kui me käisime kaatriga sõitmas, aga ülejäänud tegevused olid ka lahedad.”

Õppekäik oli meeldivaks jätkuks hiljuti külastatud Rakvere Politseimuuseumile.

Tekst ja fotod: Jana Viljak
11. klass

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.