Loading... (0%)

Lihula Gümnaasium saatis abituriendid riigieksamite perioodile

20 aprill 2017

Täna, 20.aprillil toimus Lihula Gümnaasiumis traditsiooniline tutipäev ning viimase koolikella aktus, mil 12. klassi õpilased jätasid hüvasti tavapärase koolirütmiga ja astusid vastu riigieksamite perioodile.

Nagu ikka, algas tutipäev veepritsimisega. Terve abituurium oli hommikul kooliõues ootamas koolitulijaid, et neid kõiki tervitada karastavalt külma veega. Mööda ei saanud keegi ning isegi direktori auto teenis hommikuse autopesu.

Päev jätkus abiturientidele nende enda valitud tunniga, milleks oli vene keel. Teise tunni ajal aga kogunes kogu koolipere saali tervitamaks päevakangelasi ja neid julgustavate sõnadega eksamitele saatmiseks.

Aktusel rääkis direktor Janar Sõber sellest, kuidas klass on sirgunud täieõiguslikeks inimesteks ja sellest, kuidas sõnal on vägi. Õpilasesinduse juht Erik Mikkus tänas neid viit kaheteistkümnendikku, kes olid aastate jooksul teinud tublit tööd õpilasesinduses. Esimene õpetaja Tiia Lehiste mõtiskles aga selle üle, kuidas klass suureks kasvanud ning andis sümboolselt koos praeguse klassijuhataja Hilje Tammaruga abiturientidele üle lõpusõrmused.

Puudu ei jäänud ka uute abituritentide, 11. klassi tervitus, mis tuletas eksamitele vastu minejatele meelde, millisena näevad neid teised, ning esitasid klassi poolt kingituseks antud luuletuse. Aktuse lõpetuseks said sõna päevakangelased, tuletades meelde põnevaid seiku kooliajast ja tänades õpetajaid.

Pärast aktust kogunes kogu koolipere sümboolsele ringmängule.

Mõned faktid meenutamaks Lihula Gümnaasiumi 75. lendu:

  • klassis õpib 18 õpilast, neist 11 on tüdrukud ja 7 poisid;
  • 10 õpilast alustas kooliteed Lihula Gümnaasiumis, 8 astusid 1. klassi mõnes muus koolis;
  • 12. klassist 10 õpilasel on juhiload, 3-l on autokool veel pooleli;
  • klassis on 3 kunstikooli lõpetanut ning 4 on käinud muusikakoolis;
  • tegemist on viimase Lihula Gümnaasiumi viimase lennuga, kes lõpetab Läänemaal.

Soovime 12. klassile jõudu eksamitel ning tarku otsuseid edaspidises elus!

 

 

 

 


Erik Mikkus

Fotod: Katrin Veek

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.