Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/plugins/ubermenu/core/sparkoptions/SparkOptions.class.php on line 776

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/tikker/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 1881
Lihula Gümnaasiumi ajaleht Tikker sai enda uudisteportaali | TIKKER
Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi ajaleht Tikker sai enda uudisteportaali

08 aprill 2016

Kui eelmise aasta juunis alustas Lihula valla uudisteportaal Lihula Teataja, mille juures on suvest alates tegutsenud ka noortetoimetus, siis nüüd on ka Lihula Gümnaasiumi ajalehe Tikker toimetusel päris oma uudisteportaal.

Koolilehe toimetamisel on alati olnud suurimaks probleemiks see, et sündmused jõuavad lugejateni kuu-paari pikkuste intervallidena. Nüüd seda muret enam pole, sest Tikri veebiversiooni kaudu on võimalik Lihula Gümnaasiumi tegemisi jälgida igapäevaselt.

Valla uudisteportaal inspireeris

Toimetus1

Juba pärast Lihula Teataja loomist tekkis meil mõte muuta ka enda koolilehe lehitsemist veebis mugavamaks. Lisaks anti meile võimalus kajastada mõnda Tikri artiklit ka valla uudisteportaalis – see kõik andis meile indu ja motivatsiooni veelgi aktiivsemalt tegutseda.

Üheks tipphetkeks ja pöördepunktiks meie toimetusele oli rahvusvahelise noortepäeva raames loodud Lihula Teataja noortetoimetus. Selle augustipäeva edu tekitas heameelt nii meis endis, meie juhendajates kui ka lugejates. Lihula Teataja uudisteportaali päevane lugejate rekord, pisut üle 1500 lugeja, ongi pärit 12. augustist, kui valla infokanalid olid noorte päralt.

Sellest hetkest alates hakkasime mõtlema ka enda uudisteportaali loomisele ning nüüd on see tehtud – Lihula Teataja uudisteportaali edasiarendusena on loodud Tikri veebiportaal.

 

Laiem ulatus ning kõlapind

IMG_6983

Oleme veendumusel, et veebiversiooni kasutuselevõtt suurendab Tikri loetavust ning Lihula koolinoorte tegemisi on võimalik jälgida üle Eesti. Kindlasti motiveerib taoline lahendus nii meie kui ka ülejäänud Eesti koolinoori tundma suuremat huvi ajalehe toimetamise ning artiklite kirjutamise vastu.

Lisaks veebiversioonile jääb ilmuma ka Tikri paberleht, mis esialgsete plaanide järgi ilmub kaks korda aastas. Usume, et veebiversioon aitab paberlehe kokku panemisele kaasa – enim loetud artiklid kajastatakse ka paberlehes ning lisaks annab online uudiste edastamine hea võimaluse nii tekste kui fotosid jooksvalt jäädvustada ning süstematiseerida.

Koolilehe toimetus juhendaja ning eesti keele õpetaja Valli Ost leiab, et veebiportaal lisab Tikrile väärtust ning aitab jõuda rohkemate lugejateni:

“Kummardus Kristile, Ainile, Erikule, Eliisele koolilehe Tikker veebiportaali tekitamisele Lihula Teatajas.

Tikker ilmus kord veerandis ja mis seal salata, nii mõnigi uudis või artikkel oli ajaliselt  siis juba hallitanud. Nüüd on võimalus värskeid uudiseid ja ettevõtmisi koheselt teada anda.

Tikri peatoimetaja Eriku ja asetoimetaja Eliise tegusale ettevõtmisele löövad kindlasti kaasa kõik meie lehe ajakirjanikud. Meil on väga tugev ja iseseisva mõtteviisiga toimetajaskond.

Kahju on veidi muidugi neist Tikri lugejaist, kes internetti ei kasuta.

Usun, et vastsündinud Tikri veebiportaal toob hulgaliselt huvilisi meie koolieluga tutvuma.

Suur rõõm on värvilistest fotodest, mis kindlalt ilmestavad meie autorite lugusid.

Loodan meie veebiportaalile pikka iga ja huvipakkuvaid kirjutisi, muidugi arvukat lugejaskonda, aga selleks on ka meil, Tikri tegijatel, töökoormus nüüd suurenenud.”

 

Ühise töö tulemus

“Mul on hea meel, et olen saanud vōimaluse kogukonna infoliikumisele kaasa aidata ja siiralt loodan, et üheskoos loodu kestab veel kaua. Jõudu noortele sõpradele!” ütles Lihula Teataja veebilehekülje algidee autor Ain Saare.

Lihula Teataja toimetaja Kristi Märk, kes on samuti kogu selle ettevõtmise taga, usub veebiportaali vajalikkusesse: “See, mida noored ajakirjanikud Valli Osti juhendamisel loovad, on heal tasemel ja tänuväärne materjal. Usun ja loodan, et veebiportaal täiendab olemasolevat paberlehte, võimaldades Lihula kooli ning noorte tegemistel veelgi rohkem silma paista ning jõuda rohkemate lugejateni.”  

 

Samal teemal:
Lihula Teataja juures alustab koolilehe ajakirjanikest koosnev noortetoimetus
Katrin Veek: mitte lõpp, vaid millegi uue algus

 

Erik Mikkus ja Eliise Tiidussalu
LG Tikker toimetajad

Admin - post author

No other information about this author.