Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi popkoor käis Tartus Popkooripeol

05 juuli 2016

Möödunud õppeaasta alguses pakkus muusikaõpetaja Ave-Piia mõtte, et kas keegi tahaks minna popkooripeole, mis toimub Tartu laululaval. Mina olin koheselt nõus, sest eelmisel aastal seda telekast vaadates oleksin tahtnud ise seal olla ja järsku oligi see võimalus mul olemas.

Proov

Popkooripeo proov

Hakkasime nädalas korra kokku saama ja esialgu kui polnud veel teada, mis laulud peol esitamisele tulevad, siis õppisime ja laulsime teisi laule ning esinesime koolis aktusel. Popkoori kuulusid Kärol Altmäe, Helerin Leemets, Laura Kärp, Siki Lauren, Teele Trossmann, Mariliis Nikkel ning Dagmar Ann Isak.

Aasta alguses saime teada bändid ja lood, mis esitusele tulevad. Meil oli au esineda kaheksa tuntud bändiga – Apelsin, Mahavok, Fix, Traffic, Karavan, Kukerpillid, Justament ja Põhja-Tallinn. Tohutu suur rõõm oli teada saada, et selliste tegijatega saame koos laulda nende tuntud laule. Pool aastat harjutamist ning olimegi teel Tartusse.

Lihulast sõitma hakkasime kell 7 hommikul ning proovid laululaval said alguse kell 10.00. Ilmaga vedas, oli soe ja päikeseline. Pärast proove oli paar tundi aega puhata ning siis, kell 19.00 hakkas pidu, mida ma nii kaua olin oodanud. Toimus ka otseülekanne TV3-s alates kella 19.30-st.

Võib olla alguses oli kooridel veidi raske end sisse elada, ei saanud hoogu üles aga mida rohkem edasi, seda rohkem hakkasid koorid elavnema ja kaasa elama. Tunne oli võimas. Laulda tuntud ja veidi vähem tuntud laule koos bändiga, tunda seda, kuidas bändile endale ka meeldib ning kuidas dirigendid lugude lõpus andsid omamoodi tagasisidet, et kui head me oleme.

Kuna ma polnud varem sellisel peol osalenud oli see mulle eriti tähtsaks sündmuseks. Elasin kõigele täiega kaasa ning eriti mõnus oli siis, kui lood tulid kordamisele ja oli tunne, et kõik annavad endast nii palju kui suudavad. Olen üüratult õnnelik ja tänulik võimaluse eest.

TV3 otseülekannet saab järelvaadata siit.

pidu

Popkooripidu

Juhendaja Ave-Piia: “Mul on hästi hea meel, et te minuga selle tee kaasa tegite. Oli küll raske, sest õppida oli vaja 31 laulu ja aeg ju pressis peale. Aga te olite nõus laulma ka suvevaheajal. Pidu oli tore. Päev sai hirmus pikk, aga ilm hoidis meid. Paremat ilma on raske soovida. Söök oli mõnusalt korraldatud. Ja mis peamine – bändid ja laulud ülimõnusad. Mul on hea meel, et lisaks nagunii lemmikutele leidsite ka vanade bändide repertuaarist uusi lemmikuid “

Siki: “Popkooripidu oli üks vägevamad üritusi, kus ma käinud olen. Need esinejad ja bändid olid super vägevad ning koos laulda oli mega vinge. Need pikad tunnid seismist ja lõõskava päikese käes olemist, olid tõesti seda väärt!“

Popkooripidu 2016 toimus 2.juulil Tartu laululaval kell 19.00.

Fotod ja artikkel:
Helerin Leemets

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.