Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumis peeti pulmapidu

29 aprill 2017

27.aprillil pöörduti tagasi traditsioonide juurde. Üle mitmete aastate kogunesid kooli 9.-12.klasside õpilased ja õpetajad Lihula Kultuurimajja, et olla tunnistajateks Lihula Gümnaasiumi koolipulma pruutpaari registreerimisele. Seejärel suunduti pikas pulmarongis läbi Lihula koolimajja, kus toimus lõbus pulmapidu.

Kultuurimajas kõndis pruut Brita Pikla oma “isaga” mööda roosiõitest märgistatud teerada  altari ette, kus teda ootas peigmees Mandrik Tšekenjuk. Vahetati abielutõotused ning anti allkirjad dokumendile, pärast seda algas õnnitlemine. Noored pani paari Karmel Naudre.

Pulmarongis oli üle 20 auto ja buss. Kombekohaselt peeti pulmarong paaril korral ka kinni ning noorpaaril tuli näidata oma oskusi puu raiumises, naela löömises ja lapse mähkimises,  ämmad (Eda Aavik ja Inna Esko)  pandi kartuleid koorima ja äiad (Peeter Hermik ja Mairo Kanter) pidid näitama oma oskusi lipsusõlme sidumisel.

Koolimajas oli kaetud 100-kohaline peolaud. Ei ole imestada kõnekäänu “lookas nagu pulmalaud” tähenduse üle. Koolikoka ja õpilaste ühistööna oli kaetud rikkalik pulmalaud, kus maitsvaid roogi jätkus hiliste öötundide ja järgmise päevanigi. Pokaalid kihiseva karastusjoogiga kokku löödud, leidis iga pulmaline omale istekoha. Pärast söömist andis isamees pulmakülalistele pruutpaari poolt välja valitud ametid õigetesse kätesse. Nii said pulmakülalised pulmamusi ametitäitjalt Maris Eskolt õhtu jooksul põsed suudlusega punaseks, kallistaja poolt suured kallid ning pulma kell andis täistundidel kellaaega teada. Loomulikult ei puudunud ka fotograafid, pruudi abikäed, valvurid, politsei, voorimehed, kelnerid, morsikeldri peremees ja muusikud.

Kui ametid olid jagatud, oli käes aeg panna värske abielupaar proovile. Isamees Urmas Naudre pani nad seljad vastamisi seisma ning küsis küsimusi, millele üks osapool vastas kirjalikult, teine suuliselt. Pärast mängu haarasid pillimehed pillid ja hakkasid mängima avavalssi. Esimestena läks tantsupõrandale vastne abielupaar, pärast neid ämmad-äiad ja külalised. Avavalsilt läksid muusikud sujuvalt üle tantsumuusikale ning saal täitus tantsuhoos inimestega.

Tantsimise vahepeal korraldas isamees  lustakaid mänge. Näiteks pani ämmad proovile, kui hästi teeb nende meeskond köiest patsi või kui kiired on naised, poksikindad käes, padja padjapüüri sisse toppimisel. Äiad sai proovile pandud tõukerattaga sõitmisel, kus ratas liikus vastassuunas. Pulmakülalistest moodustusid mees- ja naiskvartett, kes omavahel mõõtu võtsid, 13 pulmalist aga otsis saalist vajalikke esemeid, nn kaotajad peavad aasta jooksul noorpaari meelelahutsuega tegelema.

Õhtu jätkus tantsides ning keskööl algas pruudipärja mahamängimine. Uueks noorpaariks saanud Kristi Malk ja Joosep Bork tantsisid oma noorpaarivalsi. Alles seejärel võis lahti lõigata hiiglasuure pulmatordi,  mille valmistas Mare Rannaoja. Isamees ütles veel oma tänusõnad ning siis oli vaid töö teha muusikutel, et külalistel tantsuhoog sees hoida ja häälepaelad valla lasta. Pulmapeo tegi eriliseks see, et tantsulugusid mängis 3 ansamblit, lisaks võttis pilli kätte ka “äiapapa” Mairo Kanter. Kell 2:00 sai pidu läbi.

Pidu ei oleks saanud toimuda, kui poleks olnud peokorraldajaid, kes võtsid vastutuse ning muretsesid, et eelarve oleks paigas, muusika oleks muretsetud, toidumaterjalid olemas ning peopaigad kaunid. Aitäh Katrin Veek, Nathali Ploomipuu, Keitlin Nikkel!

Tänud kujundajatele ja pruutneitsitele, kes saatsid pulmakutsed laiali, muretsesid, et saalid kaunistatud oleksid ning viimase hetkeni sättisid asju paika. Aitäh Cetlin Mikker, Anna Luuk ja Regle Kurnim! Samuti peiupoistele: Joosep Bork, Karl Jaan Kivisalu ja Andreas Luuk.

Aitäh Liset Kuusik, Olev Mihkelmaa, Jana Viljak, Eliise Lepp, Kevin Reidar Bachaus, Kristyn Pihelgas kaunite hetkede jäädvustamiśe eest. Täname Katrin & The Boys Band, READ, Kullaketrajad ja Mairo Kanter, et muusikat tegite.

Aitäh 9.-12.klasside õpilased, et panustasite omalt poolt, tehes pulmalauale suupisteid ning Tiiu Kõrvits koos abilistega, kes pulmalauale sooja toidu valmistasid. Tänu Agur Liigile ja Anne Kruusile, kes kelneritena toidud lauale kandsid.

Kõige suurema tänu tahame öelda meie juhendaja Hilje Tammarule, kes oli meile alati toeks ja abiks ning tuletas meelde, kui midagi parasjagu vaja teha oli.

Täname sponsoreid, kes koolipulma võimalikuks tegid: Sereeter OÜ, Lihula Maaparandus AS, Lihula Tarbijate Ühistu, ProDigi OÜ, Matsalu Maius OÜ, Kauplus Lootus, Pood- kohvik Sirts, Inna Esko, Mare Rannaoja, perekond Anijärv, Mätiku talu Meierei OÜ, Trientalis OÜ, Penijõe mõis, Uninaks AS, Kuudi talu, Kaie Sillukse Õmblustuba, L&L AS, Vikträ OÜ.

Lisaks soovime tänada  Lihula Kultuurimaja, Lihula Noortemaja, Lihula Gümnaasium, Urmas Naudre, Karmel Naudre, Svea Stahlman, Erik Mikkus, Margot Männik, Ave-Piia Rohtla.

Katrin Veek, üks peakorraldajatest

Fotod: Liset Kuusik

Liset Kuusiku tehtud pildid

Katrin Veek - post author

No other information about this author.