Loading... (0%)

“Lihula värskus” võitis piimafestivali kokteilide võistluse

03 juuni 2016

Kolmapäeval, 1. juunil Tallinnas Tornide väljakul piimafestivali avaüritusena toimunud piimakokteilide valmistamise võistluse võitis Lihula Gümnaasiumi 6. klassi poiste võistkond kokteiliga „Lihula värskus“. Peaauhinnaks saab võitja sel suvel minna ekskursioonile Lottemaale.  Parim kokteil oli värske, mõnus ja maitsev – hea suvejook, mis sobib maitsmiseks ja nautimiseks igal palaval suvepäeval.

Lihula võistkonda kuulusid Andri Lobjakas, Rhening Lahe ja Siim Urb, nende kokteil valmis keefirist, maasikatest, külmutatud vaarikatest, kooritud pirnist ja ploomimahlast ning seda maitsestati veel laimimahlaga.

 

Andri Lobjakas, Rhening Lahe ja Siim Urb

Kokteil jõudis kohviku menüüse

Kokteili mõtlesime välja kohapeal. Alustasime juba valmistamist, kuid hiljem selgus, et  meie kokteilil polnud endiselt nimegi. Kiire improvisatsiooni käigus sai meie kokteili nimeks “Lihula värskus”, mille üks peakorraldajatest ka oma kohviku menüüs kasutusele võttis,” kirjeldas Lihula võistkonna liige Andri Lobjakas, “kui hakkasime oma kokteili laiali jagama, vuhises maitsjatelt vaid kiidusõnu justkui kevadisel jõel, kui vool on kiire.”

Kohtunikud võtsid kõik kokteilid enda kätte ja asusid hindama. Kohale olid tulnud ka ETV+ ning TV3. Kui autasusid asuti jagama, mõtles Lihula võistkond, et neid on ära unustatud, Lihulat ei tule, ega tule. Kuni lõpuks selgus VÕIT ja poisid asusid TV3 kaamera ette intervjuud andma.
„Kokteilis oli nõnda palju värskust, et selle maitse jäi suhu pikaks ajaks,“ iseloomustas võidukokteili  žüriiliige Inga Paenurm.

13342924_10153479799671536_3696136722775203052_n

 

Tasavägine võistlus

“Võistlus oli väga lahe, laste tehtud kokteilid maitsesid kõik väga hästi, võitjat oli väga keeruline valida,“ ütles žüriiliige Nikita Ulitin. Talle meeldis väga võistlejate nutikus ja fantaasia kasutada erinevaid toiduaineid. „Kõik kokteilid olid paraja magususega, mõni võinuks ehk pisut külmemgi olla, kuid eks see tuleb palava päeva süüks ajada,“ rõhutas Nikita Ulitin.

Finaalvõistlusel võistlesid veel Tallinna Pelgulinna Gümnaasiumi 6. a, Tallinna Ühisgümnaasiumi 4. c, Kohila Gümnaasiumi 2. a, Haapsalu Põhikooli 4.b, Koonga kooli 4. klassi, Viljandi Kaare kooli, Misso kooli 5. klassi, Aste Põhikooli 5. klassi ja Laulasmaa kooli 4. klassi võistkonnad.   Žürii tõstis esile veel kaks väga erilist kokteili, need valmistasid Kohila kooli  ja Laulasmaa kooli võistkonnad.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus tänas kõiki võistluses osalejaid tänukirjade ja piimatooteid ning erinevaid piimatoodete trükiseid ja meeneid täis ämbriga „Piim – päeva pärl!“.  

 

Lihula poisid maaeluministriga“Tunne on super! Suurepärane,” kirjeldas Lihula Gümnaasiumi võistkonna juhendaja Agnes Leemet.

“1.juuni hommikul enne Tallinnasse teele asumist sai Lihula Gümnaasiumi direktorile Janar Sõbrale lubatud, et püüame „Lihula Lippu“ kõrgel hoida. Terve tee Tallinnasse „tüütasin“ meie, Lihula Gümnaasiumi 6.klassi poisse/kangelasi, Andri Lobjakat, Siim Urbi ning Rhening Lahet piima­ ja piimatoodete kasulikkuse ja tervislikkuse teemadel.
Ärevus puges hinge, kui olime näinud, et mitmete koolide võistkonnad olid riietunud rahvuslikult või kandsid kooli logoga T-­särke.

Soovitasin poistel säilitada rahulik ja rõõmus meel ning kuulata tähelepanelikult võistluse läbiviijate korraldusi.  Võistluskokteil pidi olema maitsev, kaunis, originaalne. Rõhutati, et seda tuleb osata serveerida, esitleda. Lihula poiste kokteil oli nii maitsev, et see sai degusteerimise käigus kohe otsa!

Tegelikkuses eelnes võidule kogu õppeaasta jooksul väldanud õppimine tervisliku toidu teemadel: esimesel poolaastal keskendumisega puu – ja juurviljade kasulikkusele ning 3.õppeveerandil rõhuasetusega piimale ja piimatoodetele Erasmus+ projekti „Healthy European Youth“ raames.

Lihula poisidKui 18.aprillil kuulutati Eesti Põllumajandus ­Kaubanduskoja piimaprogrammi „Piim ­ päeva pärl“ raames välja võistlus „Too oma äge piimakokteil võistlustulle“, tundsime, et see on just meie jaoks.Tuli moodustada oma klassikaaslastega 3-­5 liikmeline võistkond ja see lõbusasse videosse jäädvustada. Algne võistkond oli „meie keeli“ Virgo Valliku tiim, kuhu kuulusid : Virgo Vallik, Andri Lobjakas, Markus Sõber, Randy Põld ja Siim Urb.

Koolikokk Tiiu ning direktor Janar Sõberi lahkel loal said poisid koolisööklas segamatult ning loovalt oma kokteilile pühenduda. Piimavideod valmisid ka Lihula Gümnaasiumi tublide tüdrukute Melody Villersi ja Kristin Kunzi eestvedamisel.

Kokk­-kohtunik­-koolitaja Inga Paenurme, kes on kohviku „Markovka toidutare“ perenaine Tallinnas, sõnul on kokakunst anne, mida ei valda sugugi kõik! Ande all mõtleb ta seda, et inimene oskab eksperimenteerida, mõelda välja erinevaid kooslusi, töötada välja retsepte ja olla kokanduse maailmas kodus. Just selliseks poisiks peab ta Andri Lobjakat!”

 

 

Vaata lisa

Lääne Elust

Piim- päeva pärl Facebooki lehelt

 

 

Fotod: Agnes Leemet, erakogu

 

Admin - post author

No other information about this author.