Loading... (0%)

Liisa Raavel saavutas Sten Roosi muinasjutuvõistlusel II koha

09 aprill 2017

8.aprillil tehti Tallinna raekojas kokkuvõtteid XXV Sten Roosi muinasjutuvõistlusest. Võistluse korraldajate Ants ja Ann Roosi sõnul laekus tänavusele võistlusele 256 tööd, tänuüritusele kutsuti 44 tublimat.

Lihula Gümnaasiumist oli premeerimisele kutsutud kolm õpilast: Indrek Üksvärav ja Andri Lobjakas 7.klassist (õp Triin Leever) ning Liisa Raavel 10.klassist (õp Heli Raavel).

Sündmust austas oma kohalolekuga ka Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes pidas avakõne ja avaldas tänu, et sellist vahvat võistlust korraldatakse, sest just nõnda saame endale veelgi parema tuleviku noorte kirjutajate toel. Neid sõnu kinnitas ka Ants Roos, öeldes, et pea iga muinasjutu lõpp oli positiivne ja see näitabki, et Eesti noored näevad tulevikku helgena.  

Indrek Üksvärav looga “Suhkur ja sool”  ja Andri Lobjakas muinasjutuga “Kadunud jalutuskepp” pälvisid žürii eriauhinnad.

Liisa Raavel saavutas  tänavusel võistlusel 2.koha muinasjutuga “A&O”. “Tegemist on väga romantilise looga,” sõnas Ants Roos auhinda üle andes. Lugu räägib sellest, kuidas noor neiu Arabella on armunud Oskarisse, kes elab Tähemaa keskel, kaugel tüdrukust. Algab suur seiklus, et Arabella ja Oskar teineteiseni jõuaks.

Liisa kommenteerib: ”Kolmandat korda raekojas autasustamisel käies ei osanud ma oodata nii head kohta. Arvasin,et saan järjekordselt mõne ergutusauhinna või midagi sellist. Varem olin pälvinud Toomas Merilo eriauhinna ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse auhinna. Aga nagu öeldakse on kolm kohtu seadus ja seal juba nii mitmendat korda olla oli suur au.  Eriti pidulikuks muutis ürituse presidendi kohalolek. Ka medali riputas tema mulle kaela. Loodan, et ka järgmisel aastal on Lihula Gümnaasium võistlusel esindatud. Mina enam osaleda ei saa, aga muinasjutte kirjutan ma edasi.”

 

Ajalehe Tikker toimetus
Fotod: erakogu

Katrin Veek - post author

No other information about this author.