Loading... (0%)

Päev Noorel Meistril möödus põnevalt

09 mai 2017

Neljapäeval, 4.mail külastasid Lihula Gümnaasiumi 10.klassi õpilased kutsehariduse messi Noor Meister. Osalejad said uurida kutsehariduse võimaluste kohta, kuulata,millised karjäärivalikud on rakenduskõrgkoolides, jälgida paljusid kutsevõistlusi ning osaleda põnevates töötubades.

Erinevates messiboksides räägiti, millised võimalusi pakub just nende kool. Huvitav oli jälgida, kuidas tehakse oma koolile reklaami.

Kutsevõistlusi peeti paljudel erialadel. Õpilastel oli võimalik jälgida, kuidas tislerid ehitavad kappi või kuidas plaatijad peavad tegema plaatidest vabadusristi. Tüdrukuid köitsid rohkem lilleseadjate, restoraniteenindajate ja õmblejate mõõduvõtmised. Noormehi kohtas rohkem tehniliste ja ehituserialade juures. Kondiitrite tegemisi jälgisid aga pikemalt just noormehed.Igaüks leidis endale meelepärase koha. Nii mõnelgi pool sai ise käed külge panna.. Tartu Tervishoiu Kõrgkooli boksis oli võimalik proovida elustamist, Merekoolis sõlmede tegemist ja sealjuures võita auhindu. Ehk pole ka varem keevitamist proovitud, millega nüüd tegeleda sai.

Jana Viljak kommenteeris: ”Noore Meistri külastamine oli nagu üks suur klassireis Tallinnasse. Kohale jõudes oli kõik siginat-saginat täis, nii mõnigi võistlus oli juba alanud, aga kõige põnevamad olid veel ees. Väljapanekute seast võis leida erinevate koolide esindusi, kus saime proovida erinevaid mänge ning lahendada mõistatusi. Paljud koolid ja asutused jagasid erinevaid meeneid ning palju informatsiooni oma koolide kohta, nad jagasid ka kogemusi. Lõppkokkuvõtteks oli päev väga vahva ning me saime palju uusi teadmisi.”

Regle Kurnim nõustus ning lisas, et mess oli tema jaoks väga huvitav, tore oli tegevusi jälgida ja mõnes kohe ka ise ametit proovida.

Kui esialgu tundus aega üle jäävat, siis enne ärasõitu läks kiireks, et kõikidele küsimustele veel vastuseid saada. Lahkusime kogemuste ja teadmiste võrra rikkamana, mis selle õppekäigu eesmärk ju tegelikult oligi. Kindlasti läks väljasõit korda.

Täname Sihtasutust Innove, kes meie sõitu toetas.

Liisa Raavel

Pildid: erakogu

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.