Loading... (0%)

Täna lõpetab põhikooli 9. klass

17 juuni 2017

,,Me astume eilsest homsesse,
nagu tunnelist valguse kätte,
sest keegi meist tõestab, et leiame
sealt kõigi lätete lätte.” –  Rudolf Rimmel

Klassiruum on kui üks tunnel, mida mööda me edasi liigume ning tulemuseks leiame väljapääsu valguse kätte. Seal valges ootab meid suur tulevik, kus saame oma vägitegusid teha ja näidata, kes on praegune 9.klass.

Aga kes on praegune 9. klass? Meid on 18, 2008. aastal alustas 19 koolijütsi, aastate möödudes on tibusid juba pesast välja lennanud ja ka juurde tulnud. 4 õpilast on tee leidnud poole pealt siia. Ja praegusel 9. klassil on olnud 3 klassijuhatajat: Eda Aavik, Inna Esko ja Kaire Pärnpuu.

Üheksandikud iseloomustavad klassikaaslasi nii:

Jane – Jane leiab end tihti hobuse seljast nagu tõeline rantšonaine. Ja pole ka olemas sellist tüdrukut, kes naeraks nii tühiste naljade peale. Rauli naljad on Jane lemmikud.

Kati – Kati on Janest kõvem ratsutaja ning suur hobusetundja. Ta on ka Toomase õde, kes on alustanud äsja oma youtube karjääri. Kati tasub ka kaasa võtta reisile, sest inglise keelega tema hätta ei jää.

Grete – Grete leiab alati joonistusploki ääres miskit maalimas või oma käte peale joonistamas. Meie oma klassi Vaprake, kel punane juus lehvimas, mis pole vildikaga värvitud.

Dagmar – Dagmaril on küll heledad juuksed, kuid loomulik blondiin ta ei ole. Samuti võib ta tundide viisi joonistada lilli ja liblikaid. Vahel on ta pea lehvimas pilvedes, aga siis tuleb teda raputada ja maa peale tagasi tuua.

Rainer – Rainer on meie klassi naerusuisem hall hiireke, kes varju poeb ja teised esile tõstab, kuid meie suurim vana rahu ise. Rainerile meeldivad raamatud ning veel rohkem meeldib tal neid teistele tutvustada.

Laura –  Laura leiame alati oma telefonist midagi tegemas. Olgu selleks mängimine või muusika kuulamine. Laura on ka meie klassi kõige pisem, talle meeldib jaapani keel ning armastab ka orkestris puhkpille puhuda.

Reno –  Reno on meie klassi Ronaldo, kes jalgpalliväljalul palli taga ajab ja väravaid sisse lööb. Sel hetkel, mil teda staadionil ei näe, tasub veekogude äärde otsima minna, ta püüab seal kindlasti kala.

Birgit – Birgitile meeldivad kallid ning tema päev on korda läinud, kui keegi teda vastu kallistab. Leiame ta ka orkestris trummipulki kulutamas ning mikrofoni ääres laulmas.

Raul – Kui Raul suu lahti teeb, siis kild kukub. Ta on ka mitu aastat jõusaalis käinud, mis siis, et uksest sisse läinud selle aja sees vaid paar korda. Kala tunneb ta hästi, püüdmas käib tihti ja suitsukala oskab teha.

Keitlin – Ilma peal ei ole suuremat blondiini kui Keitlin, kuid füüsikat ta siiski oskab. Tihti saame talle hilinemise puhul plaksutada. Ühikuid ta selgeks õppinud pole, sest teelusikal ja detsiliitril on raske vahet teha.

Ronan – Ronanile meeldib loodus ja meeldivad hundid. Ta on nagu metsamees, kes kala püüab ja korvpalli mängib. Mees nagu instrument.

Nathali – Kui Nathali hommikul poole üheksaks kooli pole tulnud, siis tulemata ta ei jää, hilineb vaid 10-20 minutit. Talle meeldivad ka väga ponid ning oskab hoida vägesid enda käes. Kohuke.

Siret – Siret laulab nagu ööbik ning on julge esineja. Spordis on ta hea ja jalgpalli mängib, kuid ta suudab ennast alati vigastada.

Agnes – Aku on meie klassi pesamuna, kuigi jõudu tal on. Talle meeldivad autod ning on nii osav ehitusmeister, et ehitab majale teist korrust (mitte sauna!). Sõidab Agnes, mitte katus!

Roland – Roland teeb klassi parimaid uurimistöid ning pingutusest jookseb ta nina ka tihti verd. Tulevikus saab temast NBA korvpalliliiga staar ning suur hurmur.

Katrin – Meie klassi kultuurikorraldaja ja kõige usinam kodutööde tegija. Keskmiseks hindeks viiskomanull ja äge bändimutt. Weekendile temaga minna tahaks, sest hüüdnimeks tal on Kätrin Wiikänd. Vahel peab ta klassi raputama ja inimesed maa peale tooma.

Arton – Ustav nolifer, kelle südametunnistus jääb piinama, kui miski tegemata on. Ta on Rauli jõusaalikaaslane, bassimees ning kalur. Tulevik tundub olevat helge, sest kalu näkkab.

Eglyd – Eglyd on klassi suurim sissemagaja ja tunnis võib ta ka nähtamatult tukkuma vajuda. Kui kellelgi kõht tühi on, siis tuleb pöörduda Eglydi poole, tema kotis leidub alati midagi (isegi aasta vanu komme).

klassijuhataja Kaire – Ta peab alati meile asju meelde tuletama ning pettuma meie hinnetes, aga kui meil asjad korras on, rõõmustab ta väga. Kaire suudab olla rahulik igas olukorras ning aitab meid nii palju nagu oleks temas 10 inimest koos. Kairega saab alati nalja ning teda usaldavad küll kõik õpilased. Kui mure on, siis Kaire aitab!

Praegune 9. klass on see, kes alustas koolis klassiööde traditsiooni. Või klass, kes on tunni lühendamiseks nõus olnud isegi kellasid keerama. Selle 9 aasta jooksul on kogunenud mälestustekotti nii palju naljakaid krutskeid ning seiklusi, mida me koos läbi elanud oleme. Ekskursioonid, kooli suursündmused, kodutööd – asjad, mis meid on ühendanud ja lähedasteks teinud.

Me oleme läbi elanud ka palju tülisid ja pisaraid, mida aastate möödudes oleme õppinud vältima ning pühkima pisarad silmist, kus tegelikult tahame näha päikest. Me oleme läbi käinud paksust ja vedelast ning õppinud nendel hetkedel hoidma üksteise kätt, oleme ulatanud õla või kuulanud muresid ja seda kõike KOOS!

Aitäh üheksandikud, et olete andnud võimaluse teadmiseks, et minu kõrval on 17 inimest, keda saab usaldada. Et mitte kunagi ei ununeks koos veedetud minevik ja et tulevik tooks veel palju uut ja põnevat, mida koos avastada ja läbi elada! Tuult tiibadesse!

Sõnal ÕPETAJA on suur võim ja vägi. Selle 9 aasta jooksul, mil me oleme pidanud koolipingis istuma, on meil klassi ees olnud palju erinevaid õpetajaid, kes on teinud meid targemateks, paremateks ning vägevamateks. Soovime omalt poolt tänada teid kõiki, kes te olemas olnud olete!

Katrin Veek
Fotod: Eliise Lepp
9. klass

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.