Loading... (0%)

Tegus mälumänguhooaeg sai selleks aastaks läbi

01 mai 2017

Sel õppeaastal saavutas mälumäng Lihula Gümnaasiumis eelmiste aastatega võrreldes suurema populaarsuse, seda peamiselt 7.-12. klassi ja õpetajate seas, sest esmakordselt toimus neile suunatud kooli mälumängusari “Mälugigant”, mis tõi kokku 11 võistkonda – viis põhikoolist, neli keskkoolist ja kaks õpetajate hulgast. Võistlused, kokku kuus etappi, olid tõesti tasavägised ja põnevad, lõpuks võitsid eri arvestuste targimad osavõtjad. Kõikide etappide küsimused koos vastuste, tulemuste ja sarjatabeliga on võimalik leida sarja veebileheküljelt lg-malugigant.blogspot.com.

Lihula Gümnaasiumi õpilased näitasid suurepäraseid teadmisi ka maakondlikes ja vabariiklikes mälumängudes. Läänemaa mälumängusarjast võttis meie koolist osa viis võistkonda (2 põhikoolist  ja 3 keskkoolist), sarjas oli neli mängu, millest arvesse läks kolm paremat. Põhikooli 8. klass jõudis 6. kohale ja 7. klass oli 13. Gümnaasiumi 12. kl noored jõudsid 4. kohale, 11. klass sai 8. ja 10. klass esimesel osalemisaastal 10. koha.

Sarjaväliselt toimus ka individuaalmäng, kus parima koha saavutas Margus Morševitski 3. kohaga. Esikümnes oli veel Andreas Luuk 9. kohaga.

14. korda toimus sel õppeaastal vabariiklik spordimälumäng “Bumerang”, kus alustas teekonda vabariiklikku finaali suunas 95 võistkonda 56 Eestimaa koolist. Nende hulgas oli ka Lihula Gümnaasium, kes oli viiendat hooaega järjest Läänemaalt ainus, mis oli vaid plussiks maakondlikust finaalist regionaalsesse vahefinaali jõudmisel. Seal oli Lihula võistkond parim, lisaks pääsesid Lääne regioonist finaali Saaremaa Ühisgümnaasium ja Pärnu Mai Kool. Vabariiklik finaal toimus 15 parima võistkonna osavõtul Tartus Eesti Rahva Muuseumis ning Lihulale tuli sealt pingelises heitluses seitsmes koht, kusjuures alistati eelmise aasta võitja Audentes, kes oli sel korral kümnendal kohal. Poolfinaalis ja finaalis esindasid kooli Margus Morševitski, Mattias Pajumets, Reilo Mark ja Rivo Oosim, lisaks osalesid sarja maakondlikus finaalis Joel Rummel, Ingemar Idvani, Paul Pilme, Ainar-Sten Junker, Heino Pärnpuu ja Martin Teppan.

Gustav Adolfi Gümnaasium korraldas sel aastal juba kolmandat korda gümnaasiumitele mõeldud mälumängu “Uus hõbe”, mis on pühendatud kooli vilistlasele Hardi Tiidusele (1918-1999). Võistlus toimus kolmes voorus – elektrooniline eelvoor, finaal ja superfinaal. Eelvoorus osales 62 gümnaasiumivõistkonda üle terve Eesti, Lihula Gümnaasium oli esindatud kahe võistkonnaga – 12. klass (Margus Morševitski, Andreas Luuk, Reilo Mark, Karl Jaan Kivisalu) ja 11. klass (Joel Rummel, Paul Pilme, Ingemar Idvani, Joosep Bork). Seekordne teema puudutas Euroopa Liitu ja selle ajalugu. Vanemate õpilaste tiim sammus edasi finaali 20 parema hulka, kus raske mängu järel saavutati 18. koht.

Selline oli 2016/2017 õppeaasta koolinoorte mälumängu hooaeg Lihula Gümnaasiumis. Loodetavasti on meie kooli kilbarite järelkasv pidev ja tulevad sama head või isegi veel paremad tulemused. Mina üheksa aastat tegutsenud veteranina pean karussellilt hetkeks maha astuma, et siis millalgi ehk veel suurema innuga tagasi tulla. Suur tänu kõigile Lihula Gümnaasiumi õpetajatele ja töötajatele, kes on meid koolitundides ette valmistanud ja meile kaasa elanud, kõigile osalenud õpilastele, eriline tänu otse loomulikult õpetaja Andres Arumäele, kellel on ikka veel jätkunud jaksu õpilaste edukaks juhendamiseks. Ilma sellise taustajõuta ja mälumängust huvituvate õpilasteta poleks need tulemused võimalikuks saanud. Julgelt ja kindlalt edasi!

Margus Morševitski
12. klass
Fotod: Marje Loide, erakogu

Erik Mikkus - post author

No other information about this author.