Loading... (0%)

Vabariigi Presidendi väitluse eelturniiri võitis Lihula Gümnaasium

04 november 2017

Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid kuulutas välja väitlusturniiri õpilastele. Teistkordselt toimuva turniiri eelvooru, mis toimus Pärnu Koidula Gümnaasiumis, võitis Lihula Gümnaasiumi võistkond koosseisus Paul Pilme, Anna Luuk ja Mandrik Tšekenjuk.

Vabariigi Presidendi väitlusturniiril osalevad eelneva väitluskogemuseta noored nii põhikoolist kui gümnaasiumist. President toonitas, et väitlemisoskus on kogu elus väga vajalik. Lihula Gümnaasiumi noored suutsid näidata head argumenteerimisoskust.

Väitlusel tuli  läbida kolm vooru teemal: “Poliitilised kampaaniad peaksid olema koolides keelatud” ning esimesena argumenteeriti  jaatuse poolel. Peale kõnesid ja kohtuniku tagasisidet oli esimene võit käes, teisel korral tuli väidelda eituse poolel ja jällegi tuli meie kolmikule kindel võit. Kolmas voor kainestas  küll meie eufooriat, sest vastu tuli võtta kaotus, aga sellegipoolest olid meie punktid nii tugevad, et pääsesime finaali. Finaalis oli meie vastaseks Koidula kooli võistkond, keda Lihula Gümnaasium kohtunikepaneeli otsusega 3:0 võitis. Tänu tublile esinemisel tagati ka koht finaalturniiril. 18.novembril ootab meeskonda Tallinnas finaalturniir piirkondlikele parimatele võistkondadele.

Finaalivõit ei olnud ainus saavutus. Jagati ka spiikri kohti, kus Anna Luuk pälvis 6., Mandrik Tšekenjuk 4. ning kõrgeimana Paul Pilme 3.koha.

Võistkonda juhendavad Liisa ja Heli Raavel.

Heli Raavel nentis, et traditsioone ei saanud rikkuda, sest ka eelmisel Presidendi väitlusturniiril sai eelvooru võidu just Lihula Gümnaasiumi võistkond.

Värske võitja Anna Luuk lausus, et selline oskus on väga vajalik. See annab noortele palju uusi kogemusi, peamiselt esinemisjulgust, argumenteerimisoskust ning enesekindlust. “Kui muidu mulle esineda ei meeldi, siis vahelduse mõttes oli see põnev kogemus ning tulevaseks eluks vajalik õpetus,” sõnas Anna.

Tekst ja fotod: Liisa Raavel
Tikri peatoimetaja

Katrin Veek - post author

No other information about this author.