Loading... (0%)

Anname üheskoos Lihula noorte kavandatavale muusikalile hoogu juurde

13 December 2016

MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse Facebooki lehel on käimas hääletus parimate noorte omaalgatuslike ideede väljaselgitamiseks, kust lisaks teistele leiame ka meie piirkonna noorte kavandatava muusikali ning bändilaagri.

Eesti ANK on üleriigiline katusorganisatsioon, mis ühendab meie riigis asuvaid noortekeskusi; tänavu mai lõpus loodi noorte piirkondlike ideede projektifond Nopi Üles, mille kaasabil on meie noortemaja saanud päris oma fotostuudio.

Nüüd, 5. detsembril, alustas antud organisatsioon taaskord uue konkurssiga; fond “PickUp – Briti eri” on mõeldud 7-26-aastaste noorte omaalgatuslike ideede elluviimise rahaliseks toetamiseks, mis saab teoks tänu Briti Nõukogu toetusele.

Iga projekt, milleks võib olla näiteks noortelt noortele huvitegevuse käimalükkamine või laiemalt kogukonda mõjutav algatus, võib saada kuni 1000 euro suuruse toetuse. Projektifondi eelarve kokku on 17 000 eurot. Tegevuse eesmärk on edendada erineva keele- või kultuuritaustaga noorte ettevõtlikkust panustades just oma kodukoha arengusse. Taotlustele on võimalik anda “laigiga” (ingl. like) oma poolthääl hiljemalt 16. detsembri kella 15. Enim hääli ehk like kogunud ideed pälvivad toetuse konkursi eelarve suuruses.

Muusikal on tulekul?!

Lisaks bändilaagrile soovivad Lihula noored korraldada suurejoonelise muusikali: tegemist on ühtaegu nii sündmuse, huviringi kui ka elamusega.

Muusikal, mille sisuks on armastus, jõulutunne ja inimlik soojus, annaks inimestele mõtteainet ning paneks abivajajaid märkama ja abikätt ulatama. Selle sisu muudab eriliseks asjaolu, et teksti ja muusika kirjutavad hakkajad noored ise.

Teadupärast on parasjagu käimas haldusreform, mille tulemuseks on uus ja oluliselt suurem vald. Koolinoorte muusikal annab antud piirkonna koolinoortele võimaluse juba enne haldusreformi koos tegutseda ja midagi ühist korda saata.


Ligi aasta kestvad muusikali proovid kulmineeruvad kuu pärast haldusreformi toimumist mitme etendusega ühinenud valla territooriumidel. Muusikali korraldavad noored võtavad käsile midagi suurt ning see annab suure kogemustepagasi; nad saavad töötada ja tegeleda erinevate inimestega ning lisaks sellele võimaluse proovida midagi uut ning huvitavat.

Toetuse eest on plaanis alustada muusikali loomist, luua veebisait, teha muusikali osatäitjatele teksti- ja noodiraamatud, esmased plakatid ja reklaam nii sotsiaalmeedias kui ka ajakirjanduses.

“Kuna muusika on minu südames olnud väikesest peale, siis juba rohkem kui pool aastat tagasi tekkis idee, et Lihulas võiks olla oma muusikal, sest see asi oleks siin uus ning selle korraldamine annaks suure kogemuse,” rääkis Lihula Teatajale ürituse peakorraldaja ning kunstiline juht Katrin Veek, “sügisel julgesin Erikule rääkida muusikali ideest ning sellest, kui väga ma tahaksin midagi sellist korraldada, ta oli sellega nõus ning valmis selle teekonna ette võtma. Valisime endale ka tiimi, kellega koos töötada ja nüüd see asi jookseb tasapisi mäest üles. Usun, et selline sündmus ühendab nii meeskonda kui osalejaid ja annab nii suurtele kui väikestele võimaluse kaasa lüüa muusikalis.”

Muusikali teine peakorraldaja ja kunstiline juht, Eestimaa tänavune Hea Eeskuju 2016, Erik Mikkus lisas omalt poolt:  “Miks üldse muusikali korraldame? Et teha ära midagi lahedat ja ulmelist – midagi, mida pole ükski teine noor Lihulas korraldanud ning teha seda võimalikult vähese täiskasvanute abiga. Et ühendada kogukonna noori ja vanu ning anda neile suure etenduse kogemus ja elamus. Et näidata, milleks oleme suutelised, kui midagi tõsiselt tahame. Ning eelkõige just selleks, et saaksime viia oma unistused täide.”


Seega kõik, kellele lähevad korda meie piirkonna noorte ettevõtmised, palun avage Eesti ANK Facebooki lingid:

ning vajutage “Meeldib” ehk “Like”: sellest on kindlasti palju abi, sest iga hääl loeb!

Soovime meie noortele edu ja õnnestumisi!

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Muusikali korraldusmeeskonna esimene koosolek, Laul ühendab Lihula

Admin - post author

No other information about this author.