Loading... (0%)

Matsalu loodusfilmide festival kogub Hooandjas toetust

29 August 2017

Tänavu 15. juubelit tähistav rahvusvaheline Matsalu loodusfilmide festival kogub Hooandjas toetust, et mitmekesistada lastepäeva programmi.

Esimene Matsalu loodusfilmide festival toimus Lihulas 2.-5. oktoobrini 2003 aastal. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Festivali asutajateks olid Lihula vald, Matsalu rahvuspark ja Eestimaa looduse fond koos filmitegijatega. Nüüdseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna – alates 2014 aastast saab valikut festivalifilmidest näha ka Tallinnas.

Tänavu toimub festival 20.-24. septembrini ning traditsiooniliselt on esimene päev pühendatud lastele: toimuvad koolide ühiskülastused ning lastele suunatud eriseansid. Lisaks on avatud erinevad töötoad, kus filmitegijad ja fotograafid tutvustavad lastele oma tööd ja töövahendeid, Lihula Muusika- ja Kunstikooli töötoas valmivad nähtud filmist inspireerituna kunstiteosed ning koostöös RMK-ga viiakse läbi põnev ja hariv maastikumäng.

Selleks, et muuta lastepäev veelgi mitmekesisemaks ja põnevamaks ning võimaldada kõikidele kooliõpilastele tasuta sissepääsu, kogub Matsalu loodusfilmide festivali meeskond Hooandjast toetust.

Tänaseks on Hooandja keskkonnas oma toetuse Matsalu loodusfilmide festivalile andnud 25 inimest, kogudes kokku 603€. Esimesest eesmärgist, milleks on 700€ eraldab neid 97 ning teisest 797€. Hoogu on võimalik anda veel 13 päeva.

 

Lisainfot Matsalu loodusfilmide festivalilt leiate siit: http://www.matsalufilm.ee/

Hoogu saab anda siit: http://www.hooandja.ee/projekt/matsalu-loodusfilmide-festival

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.