Loading... (0%)

Lihula Teataja TOP 15 – selle aasta kõige populaarsemate lugude edetabel

30 December 2015

Lihula vald avas selle aasta suve alguses, 9. juunil uudisteportaali Lihula Teataja, mille peamine eesmärk on kohalike sündmuste ja ettevõtmiste kajastamine ning infovahetus. Tänaseks on siin portaalis ilmunud 286 artiklit, millest kõige populaarsemad ehk 15 enim loetud lugu on teie ees.

Kui minu ja mitmete kaasautorite sulest on tekkinud siinse portaali sisu, siis kogu algidee pärineb Ain Saare’lt. Aitäh nii Ainile kui ka kõigile teile, kes te olete kaasa mõelnud, kaasa kirjutanud või lihtsalt kaasa elanud ning muidugi teile, kes te meie poolt kirja pandud lugenud olete ning ilmselgelt ka kõigile teile, tänu kellele meil on, mida kajastada.

Ainult tänu seesugusele koostööle on saanud võimalikuks kõik see, mis praegu meie ees. Suur aitäh kõigile!

Kui vaatate, mis on lugejaid kõige rohkem kõnetanud, näete,  et õlg-õla tunne ja ühiselt tegutsemine, kus kaasatud nii nooremad kui ka vanemad, on see, kuidas iseloomustada mitte ainult Lihula Teataja portaali sisu loomist, vaid kogu Lihula vallas toimuvat, nii et head meenutamist!

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

  
1. Ristiku 18 lammutamise protsessi saab veebi vahendusel jälgida
1. detsember 2015
Mõned päevad tagasi alanud lammutustööde tulemusel on Ristiku 18 korrusmaja praeguseks juba ilma katuseta. Tööde edenemist on võimalik jälgida OÜ ProDigi poolt spetsiaalselt selle protsessi jäädvustamiseks paigaldatud kaamera vahendusel.
Lihula vald esitas sel aastal ohtlike hoonete lammutamiseks mõeldud KredExi taotlusvooru kaks projekti, mille tulemusel eraldati vallale toetus summas 26 237 eurot, mis moodustab 70% lammutamiseks vajaminevast 37 482 eurost.

 

2. Täna avas Lihulas uksed uus toidu- ja esmatarbekauplus Peremees
31. oktoober 2015
Täna hommikul tegi Lihulas uksed lahti uus toidu- ja esmatarbekauplus Peremees. Pood asub Tallinna mnt 69, samas hoones, kus varem oli Nurgapood.
Kaupluse omanik, Riisa OÜ juhatuse liige Reino Koljo on poe püstipanemise mõtteid mõlgutanud juba aasta jagu. Poe remont algas augustis ning viimased ettevalmistused jõudsid lõpule ööl vastu tänast.
Kauplus Peremees on avatud esmaspäevast reedeni kell 9−18 ja laupäeviti 10−17.


3. Fotogalerii ja video: Lihula noortemaja uus hingamine
28. oktoober 2015
Juba mõnda aega on kamp noori tegutsenud selle nimel, et Lihula noortemaja saaks uue elu ja hingamise. Nende jõupingutused on vilja kandnud ning esimesed tulemused kõigile näha – noortemaja ruumid on saanud uue ilme ja valminud on ka temaatiline video.
Noorsootöötaja kohuseid täidab Maret Elismäe, kellele on abiks mitmed vabatahtlikud, keda see teema kõnetab.
Lihula noortemaja uksed on avatud esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14−20 ja reedeti 13.30−21.30.

 

4. Fotogalerii ja video: Pilkupüüdva Mullihotelli püstitamine Kirbla astangule
16. juuli 2015
Juba mitu päeva on Kirbla astangult möödujate pilke püüdnud Mullihotell, mis nendele, kes seda Kirbla panga servalt otsida oskavad, Risti-Virtsu maanteele ära paistab.
Kuna info Mulli paigaldamise kohta on levinud kiiresti ja kaugele, on inimeste hulk, kes Kirbla astangul seda uudistamas käib, iga päevaga kasvanud. “Näiteks teisipäeva õhtul, kui seal olime, käis kolme tunni jooksul pea paarkümmend inimest. Paljude jaoks on see elus esimene kord Kirbla astangu tahaserva välja jalutada,” kommenteeris Mullihotelli tegevjuht Ermil Miggur, kelle sõnutsi ongi selle ettevõtmise üks eesmärke kogu sealsele piirkonnale rohkem tähelepanu tõmmata.
Mullihotelli näol on tegemist OÜ Mullihotelli, OÜ ProDigi, OÜ Kirbla, Kirbla külaseltsi ning kohalike inimeste koostööprojektiga.

Mullihotellist kirjutatud esimene artikkel “Mullihotell püstitatakse sel aastal Kirbla astangule” on kohe selle järel, kuid edetabelis anname neile kahe peale ühe koha, sest siis mahub rohkem teemasid pilti.

 

5. Lihula Eurovisioon on üle-eestilise edulugude konkursi võitja
29. oktoober 2015
Täna toimus Narvas selle aasta Haridusfestival, kus anti üle ka tänavused üle-eestilise „Ettevõtliku kooli” edulugude konkursi preemiad. Kategoorias “Parim noorte algatus” võitis Lihula Eurovisioon, mis sai ühtlasi ka Swedbanki eripreemia kogukonna kaasamise eest.

Lihula Eurovisioon numbrites
200+
koolipere liiget, kellelt tuli Eurovisiooni sisu;
500+ külalist, kes peost kohapeal osa said;
7 otseülekande kaamerat;
300+ ekraani, mille vahendusel jälgiti sündmust läbi veebi;
50+ otseselt või kaudselt korraldamisse kaasatud inimest või ettevõtet, kes panustasid oma aja, energia, nõu, jõu või rahaliste vahenditega;
2500+ vaatamist on Lihula Eurovisiooni rahva lemmikul;
10 000+ vaatamist on kõigil teistel Youtube’is olevatel etteastetel kamba peale kokku.

 

6. Esimest korda Läänemaa jalgpalli ajaloos olid vastamisi isa ja poeg
19. oktoober 2015
Eile toimusid Haapsalus Läänemaa meeste 2015. aasta jalgpalli meistrivõistlused, kus Läänemaa JK eest napsas tiitlivõidu FC Haapsalu. Lihula jaoks oli tegemist ajaloolise hetkega – mitte kunagi varem ei ole maakonna meistrivõistluste mängus kohtunud kaks Lõuna-Läänemaa võistkonda. Esimest korda oli olukord, kus pronksi eest võitlesid isa ja poeg, Argo ja Rocco Mõtt.
Mäng oli ülihuvitav, Lihula JK-l oli rohkem võimalusi, kuid noored poisid pidasid vapralt vastu. Tulemuseks 0:0 ja penaltiseeria. Penaltinärv oli kogenumatel kindlam ja pronksimängus võitis Lihula JK 3:1.

 

7. Lihula vald tänas ja tunnustas oma haridustöötajaid ning andis üle aasta õpetaja tiitli
7. oktoober 2015
Lihula mõisas toimunud meeleolukal õhtul andsid vallavanem ja volikogu esimees üle Lihula valla aasta õpetaja tiitli, mille sai eesti keele õpetaja Valli Ost. Vallavalitsuse korraldatud õpetajate päeva kontsert-vastuvõtt sai teoks armastatud jutuvestja Piret Pääri ning muusik Andre Maakeri seltsis

 

 

8. Tugev kaitsetöö ning Madis Sibula penalt, tulemuseks võit Premium liiga klubi üle
10. august 2015
Laupäeval Lihulas toimunud jalgpalli sõpruskohtumises olid vastamisi III liiga klubi, Lihula JK ja Premium liiga klubi, Pärnu Linnameeskond.
Lihula jalgpallurid panid mängule kaasa elavad fännid rõkkama ja Lihula gümnaasiumi staadionil sündis 2015. aasta kultuuri ja spordipäevade üks vaieldamatu tipphetk: Lihula JK alistas Madis Sibula väravast Pärnu Linnameeskonna 1:0. Lihula spordilukku oli kirjutatud uus lehekülg.

9. Riin Hiieväli alustab Lihulas mitme uue koolitusega
5. november 2015
Sel nädalal alustab Riin Hiieväli Lihulas erinevatele sihtgruppidele mõeldud koolituste ja tegevustega. Riin on Lihula kooli vilistlane aastast 1997. Kaitsnud magistrikraadi Tartu Ülikooli Sotsiaalteaduskonnas, ent lisaks akadeemilistele tõdedele tundnud huvi ka alternatiivsete mõttevoolude vastu.
Otsiv vaim on teda suunanud vaatama Idamaade iidsete tarkuste suunas ning leidma võimalusi, kuidas neid teadmisi meie igapäevaelus rakendada – ikka selleks, et suurendada rõõmu ja rahulolu inimeste hinges. Sotsioloogi töö on tasapisi asendunud inimeste ravimisega

 

10. Kuidas Lihula rahvas Madridi jalutas
17. november 2015
…ehk just sellise vahemaa, umbes 3800km, on inimesed napi 3,5 kuu jooksul läbinud Lihula discgolfi rajal. Kokku on rada läbitud 2679 korda ja selle jooksul on kulutatud umbkaudu 761 820 kalorit, nii et kamba peale oleme ilmselt kevadeks jõudmas järele Lihulast pärit Meigo Märkile, kellel on praeguseks läbitud üle 7000km.

 

11. Õlg-õla tunne ja ühine pingutus Matsalu rattamaratonil
1. september 2015
Nädalavahetusel sõideti järjekordne Matsalu rattakross, sel korral juba kaheksas. Osalejate arv on iga aastaga jõudsalt kasvanud, erandiks polnud ka see kord. Kui eelmisel aastal läbis raja 282, siis sel korral käis rajal ning ületas finišijoone koguni 361 ratturit, kus lastesõitudel sõitis 61 väikest rattasõpra.Mitte kunagi varem ei ole abiks olnud nii palju vabatahtlikke kui sel korral.

 

12. Perekond Hinsberg “…juuri peab ainult oma muld”
9. detsember 2015

Läksin Hinsbergi perele külla ja sattusin Eedeni aeda. Tallinna maantee ja Pioneeri tänava vahelisel alal lainetas õitemeri: lilli kui palju, trompetipuud oma kõrgete tüvede ja kellukestega.
Pereisa Jüri on juba väheke ärevil, kuidas need talvituma mahutada: „Jaa, oleneb talvekülmast!”

 

13. Liikluskorralduse muudatused Lihulas
19. november 2015
Tähelepanu liiklejad. Lähtudes Lihula valla liikluskorralduskavast ning vajadusest vähendada liiklusohtlike olukordi, on Lihula linnas alates 18.11.2015 teostatud järgmised liikluskorralduslikud muudatused.
Täiendavalt on paigaldatud või paigaldamisel liikluskorraldusvahendeid, mis rõhutavad kehtivat liikluskorraldust.

 

14. Lihula mõisamäel on UFOd?
5. august 2015
Ilmselt on nii mõnedki kohalikud elanikud märganud, et viimaste kuude jooksul on armastatud Mõisamäel ilmnenud paranormaalseid nähtusi. Lendavad taldrikud, lisaks liiguvad ringi pintsaklipslased labidate, rehade, trimmerite ja mootorsaagidega.
Tekkinud on maandumisplatsi meenutavad alad ning paigaldatud on korvpallikorvi ja loomade söödaplatsi meenutavad moodustised. Kas tõesti on värskelt avastatud Kepler-452B asukad saabunud juba maale?
Kahjuks või õnneks see siiski nii ei ole. Tegemist on Eestis üha rohkem populaarsust koguva spordiala discgolf’i või siis maakeeli öelduna „taldrikugolfi” raja paigaldamisega kohalike entusiastide poolt.

 

15. Ülimenukas Lihula motokross sai alguse uitmõttest
14. august 2015
Juba kolmandat aastat toimus Alaküla krossirajal Lihula motokross, mida korraldab MTÜ Alaküla Moto. Algselt oma klubi liikmetele väikese võistlusmomendina mõeldud motokross on kasvanud suureks ja rahvarohkeks ettevõtmiseks, kus esimesel aastal startis 49, teisel 79 ning sel korral, 8. augustil, oli võistlustules koguni 84 sõitjat.

Selleks aastaks oli neid, kes aitasid seda sündmust korraldada, päris palju, kuid põhiraskus lasus kahel peakorraldajal, kelleks olid Mikk Tiits ja Enn Kanter.

 

Admin - post author

No other information about this author.