Loading... (0%)

Galerii: Läänemaa rahvasprindi võistlejad trotsisid vihma

11 August 2017

Möödunud laupäeval, 5. augustil sai teoks järjekordne KR Racing Läänemaa rahvasprint. Sõitjaid oli kohale tulnud lisaks Eestile veel ka Soomest ning Lätist.

Ilm võistlust seekord väga ei soosinud: iga natukese aja tagant tuli väiksem või siis suurem sabin vihma. Nii saidki mõned võistlejad sõita paduvihmas, mõned päikesepaistes. Teeolud väga drastiliselt ei muutunud: kui rada vahepeal kuivas, siis järgmisel hetkel kasteti see jälle üle. Positiivse poole pealt saab öelda, et tolm ei seganud seekord kedagi. Paduvihmaga jäi meelde ka autasustamine, kus kõik osalejad said läbimärjaks; siiski kui naised poodiumile astuma hakkasid, tuli ka päike välja.

KR Racing klubi liikmetel võistlus väga edukalt ei sujunud: Valmar Gildeni Golfi parim tulemus mõõdeti viimases voorus: 2:07,76, mis andis 6. koha omas klassis. Kõrgeimad punktid (4) andis Valmarile teine ajaliselt kõige aeglasem voor 2:10,85: kokku 10 punkti ja 5. koht 2WD-S klassis. Täpselt sama palju punkte (10) kogus ka Eero Labotkin: vastavalt võistlusjuhendile võeti arvesse kiireim aeg ehk 2:07,86, mille Eero saavutas viimases sõiduvoorus. Kokkuvõtes saavutas ta 6. koha ning kaotas Valmarile napid 0,1 sekundit.
2WD-S klassis esikolmik sel korral Marko Kukuškin, Argo Kuutok ning Indrek Tammel.

Kaido Saul esimesest voorust, mille ta lõpetas tühja esirehviga, kahjuks kaugemale ei jõudnud. Saatuslikuks sai üks rohu sees olnud kivi, mis lõhkus velje ning uut polnud asemele panna. Lisaks sellele tuli mootorisse sisse mingi võõras hääl; kahju, aga tegemist on tehnikaspordiga.
4WD poodiumile said Timo Kukk, Asso Ojandu ja Alar Rosenberg.

Päris viperusteta võistlus ei kulgenud: teises ja kolmandas voorus sai sama koht saatuslikuks nii Kristofer Pärlinile kui ka Maria Roopile. Nende auto sattus pehmele kraaviservale ning vajus sisse, kust enam oma jõududega välja tulla ei suudetud: nii läkski vaja kohal olnud puksiirauto abi. Viimases voorus võitu püüdma läinud lätlane Andris Aleksejevs keeras aga oma võistlusauto raja kõige rahvarohkemas ja atraktiivsemas kohas, viimases kurvis, üle katuse. Mees ise õnneks terve ja kiirabi abi ei vajanud, kuigi nad oleks soovinud teha Andrisele profülaktilise läbivaatuse: keda aga polnud, oli patsient ise.

Siinkohal soovime tänada nii kohaletulnud võistlejaid kui ka kohalikke elanikke, kes võistlusesse äärmiselt positiivselt suhtusid.

 

Kaido Saul
KR Racing meeskonna liige

Galerii: Gerda Eha
Video: Ragner Sildre, montaaž: Kaido Saul

Ametlikud tulemused leiate SIIT

Admin - post author

No other information about this author.