Loading... (0%)

Martin Teppan ja Virgo Vallik tõid Eesti murdmaajooksu karikavõistlustelt kaks medalit

11 October 2016

Laupäeval 8. oktoobril toimusid Jõulumäel Eesti karikavõistlused murdmaajooksus, mille raames leidsid aset ka Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused naiste 8km ja meeste 12 km distantsidel.

Karikavõistluste programmis oli kokku 16 distantsi kümnele vanuserühmale: lisaks meeste 2km ja naiste 1km distantsile oli veel juunioride ning A-, B- ja C- vanuseklassi distantsid. Juunioridel oli karikavõistlustel distantsivalikus vastavalt meestel 1km ja 5 km, naistel 500m ja 3km, A-vanuseklassil poistel 1km ja 3km, tüdrukutel 500m ja 2km. B-vanuseklassi jooksjad said valida vastavalt poisid 1km ja 2km ning tüdrukud 500m ja 1,5km distantsi vahel. Noorimas vanuseklassis oli kavas poistel 1km jooks ja tüdrukutel 500m distants.

Maakonna kaks säravamat tulemust

Jõulumäe Tervisekeskuse huvitavatel ja mitmekesistel jooksuradadel tegid hea võistluse 12 Läänemaa sportlast kolmest erinevast klubist. Kokku saadi kaks poodiumikohta ning seitsmel korral joosti end esikümnesse. Siiski peab tõdema, et meie maakonna edukaimad olid Läänemaa Kergejõustikuklubi noored jooksjad, kellest enamuse moodustasid Lihula Gümnaasiumi õpilased.

Poiste C-klassi 1000 meetri jooksus saavutas imelise lõpuspurdi teinud Virgo Vallik ajaga 3.34.0 II koha. Viieteistkümne jooksjaga võistlusel ületas ta koos Hanno Tammega rind-rinnale üle finisijoone kukkudes sama ajaga; kohtunikud, aga kuulutasid võitjaks Tamme. Mõistagi on seitse aastat jalgpalliga tegelenud Virgole teine koht suur kordaminek ka sellel spordialal. Lisaks Virgole võistles antud jooksumaal ka Mario Reks, kelle tulemuseks on 15. koht ajaga 4.22.0.

Eesti koondislane Martin Teppan võistles Poiste A-klassi 1000 meetri jooksus ning tegi taaskord südika etteaste: II koht tuli ajaga 3.11.0. Sellel distantsil võistlesid veel kaks Läänemaa Kergejõustikuklubi jooksumeest: Ainar-Sten Junker ning Tambet Järve, kes saavutasid üheksanda ning üheteistkümnenda koha vastavalt. Kokku võtsid antud jooksumaal omavahel mõõtu 16 noormeest.

Tütarlaste A-klassi 500 meetri jooksus tuli rajale 10 jooksjat, kelledes üks oli ka Läänemaa Kergejõustikuklubi esindaja Hanna Hatto. Üheksas koht tuli ajaga 1.47,0.

Lihula noored sportlased on tänavu osalenud paljudel kergejõustikuvõistlustel, millest enamik olid vabriikliku tähtsusega. Neli hea tasemega kergejõustikuvõistlust, millest pooled toimusid Lihulas ning ülejäänud Haapsalus, viis ellu Lõuna-Läänemaa JK. Nende ürituste käigus on esile kerkinud palju noori, kes minu silmis võiksid kergejõustikus jõuda kaugele, tingimusel, et neil on tahtmine ja distsipliin. Käesolev võistlus näitas aga, et meie noored on tasemel nii staadionil, kui murdmaajooksus.

Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel osalemine sai teoks tänu Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubile. Suur aitäh ka lapsevanematele: Armand Reinmaa ja Ants Urb.

 

 

Jaanus Getreu

Foto: Ainar-Sten Junker

Admin - post author

No other information about this author.