Loading... (0%)

Meie jalgpallipoiste suur võit JK Poseidoni üle

14 September 2015

Eesti noorte meistrivõistluste järjekordses mängus alistasid meie D1 klassi jalgpallipoisid koduväljakul peetud kohtumises Pärnu JK Poseidoni tervelt 15:3.

Laupäeval Lihulas peetud kohtumine tõi ilusa ilmaga staadionile hulganisti pealtvaatajaid – kooli ja trennikaaslased, lapsevanemad ja muidu huvilised. Lisaks toimus samal ajal staadionil ka Lihula JK meeskonna III liiga kohtumine. Need kaks mängu tegid laupäeval 12. septembrist Lihulast jalgpallilinna.

Võrdselt mänguaega

Meie poisid alustasid veidi kohmetult, liiga suur tahtmine pärssis veidi õigete otsuste vastuvõtmist, kuid mida minut edasi, seda paremini meie mäng välja tuli. Olime mängul 15 jalgpalluriga ja eesmärk oli anda kõikidele võrdselt mänguaega ja selle eesmärgi ka täitsime. Saime teha palju vahetusi ja hoida tempot kõrgel. Poisid näitasid head tehnilist jalgpalli ja vastastest oldi üle ka taktikaliselt. Eriti osavad olime rünnakute organiseerimisel erinevatelt positsioonidelt. Kaitse oli samuti kindel ja saime nautida jalgpalli.

Rohkelt pealelööke

Vastaste väravale tegime 44 pealelööki, neist 24 suutsime lüüa raami ja 15 väravasse. Väga oluline on ka see, et mängus skoorisid kuus erinevat poissi, st peaaegu kogu seitsmik, kes korraga platsil oli. See on oluline, et loota ei saa ainult ühele-kahele poisile, vaid resultatiivsed on paljud teisedki noored.

Suur võit on aga hea võimalus igale poisile analüüsimiseks. Mida just iga jalgpallur kõige paremini tegi, et sellest võistkonnale kasu oli. Meie noored jalgpallurid oskavad oma rolli juba paremini näha ka väljaku kõrval ja analüüsimisvõime on märgatavalt paranenud. Sama saab öelda ka motiveerimise kohta. Enese mänguks valmis panek on tähtsamaid komponente meeskonnamängu juures, just selles võtmes, et kasvaks meeskonnale kasu. Meie poisid olid laupäeval väga tublid.

Üksmeelne meeskonnatöö

Lisaks paistab järjest rohkem silma see, et mängimisel tegeletakse mängimise, mitte teiste vigadele tähelepanu pööramise ja riidlemisega. Paljudel noorte võistkondadel on see veel väga suureks probleemiks.

Samas saame laupäevase mängu valguses kiitust avaldada ka JK Poseidoni poistele, kes võrreldes kevadega on oma noore treeneri juhendamisel märgatavalt arenenud. Kuid arenenud oleme ka meie. Kõikidele poistele suur kiitus.

 

LLJK- Pärnu JK Poseidon 15:3

Väravad
Andero: 22, 47, 49, 50
Marten: 36, 45, 48
Markus: 4, 46
Herman: 8, 54
Robert: 26, 28
Virgo: 35, 37

Jaanus Getreu

 

Admin - post author

No other information about this author.